Witaj na MagazynDomowy.pl!

Jak usunąć plamy z mebli, obrazów i tapicerki

Do czyszczenia poplamionych wodą mebli, zażółconej tapicerki czy nakrapianych luster i ram obrazów nie musisz używać od razu drogich preparatów ze sklepu. Spróbuj rozprawić się z nimi za pomocą domowych sposobów. Są tańsze, a równie skuteczne.

Drewniane meble

Mocno poplamione drewniane meble czyść pastą przygotowaną z terpentyny oraz octu i mąki ziemniaczanej (te same ilości składników). Po nałożeniu preparatu na meble, wypoleruj je dokładnie miękką szmatką.

Białe plamy po ciepłych naczyniach, pozostawione na meblach

Usuniesz je z łatwością za pomocą mieszanki oliwy i soli. W równych proporcjach. Gotową miksturę nałóż na zabrudzone miejsce i pozostaw na 3 godziny. Usuń i przetrzyj miejsce wilgotną szmatką.

Plamy na skórzanej tapicerce

Poplamioną sokiem lub np. alkoholem kanapę lub tapicerkę w samochodzie, umyj ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń. Później przetrzyj to miejsce środkiem do pielęgnacji skóry.

Poplamione obrazy

Małe, czarne kropeczki pozostawione przez muchy na obrazach lub meblach, wyczyścisz bez trudu sokiem z cebuli. Z lustra usuniesz je natomiast watą namoczoną w spirytusie. Bieliznę poplamioną przez muchy najpierw natrzyj sokiem z cebuli, a dopiero potem upierz.

Plamy na materacach i poduszkach

Zaplamione materace czy poduszki wyczyść wilgotną ściereczką spryskaną amoniakiem. Możesz też przygotować preparat z łyżki mąki ziemniaczanej oraz niewielkiej ilości płynu do zmywania. Rozprowadź go na zaplamionej powierzchni i pozostaw do wyschnięcia. Na koniec usuń za pomocą twardej szczoteczki.

Woda na politurze

Plamy po wodzie na politurowanych meblach usuniesz, przecierając je zwykłą oliwą zmieszaną z odrobiną popiołu z papierosów. Pozostaw ten środek na pół godziny, a potem wypoleruj meble miękką szczoteczką.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Praktyczne porady

Ostatnio na MagazynDomowy.pl