Witaj na MagazynDomowy.pl!

Jakaranda - Jacaranda

Pochodzi z Brazylii, ale w Europie również możemy ją podziwiać w krajach o ciepłym klimacie. Jest pięknym wysokim drzewem, a główną ozdobą są duże fioletowe kwiaty, którymi obsypuje się na wiosnę. Ozdobne ma też liście, duże i pierzaste.

Miejsce uprawy

To piękne drzewo w naszym klimacie możemy uprawiać jedynie w doniczkach. Dostępne są już gotowe sadzonki lub też nasiona. Jakaranda lubi stanowisko ciepłe , lekko zacienione. Jako że jest rośliną tropikalną lubi dużą wilgotność powietrza i wysoką temperaturę. Zima nie powinna być ona niższa niż 16-18 stopni. Przy małej intensywności światła jakaranda zimą może tracić liście. Również niska wilgotność powietrza i suche podłoże powodują gubienie liści. Starsze rośliny przechodzą zimą okres spoczynku i wtedy wymagają niższej temperatury, 12-14 stopni.

Podlewanie

Podlewamy obficie, miekką wodą. Zima oszczędniej. Rośliny bardzo lubi zraszanie.

Nawożenie

Wiosną i latem zasilamy jakarandę co dwa tygodnie. Używamy mieszanek nawozowych o niskiej zawartości wapnia.

Przesadzanie

Jakaranda rośnie bardzo szybko. Młode rośliny przesadzamy co rok, wiosną. Sadzimy w podłoże jak do większości roślin doniczkowych, może być lekko kwaśne. Rozmnażamy z nasion wysiewanych w lutym i marcu w ciepłym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz Komentarze (1)

  • Zgłoś nadużycie
    Brian (Gość), 28 marca 2015, 23:05

    Merci pour ces bons conseils ,cette ide9e est manuifiqge ,j'avais de9ja peint mais pas utilise9 les transferts sur le plastique ,je crois que je vais essayer parce que c'est tre9s classe !! Merci beaucoup de ce partage .Amitie9s

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kwiaty

Ostatnio na MagazynDomowy.pl