Witaj na MagazynDomowy.pl!

"JESTEŚ TAKA SŁODKA"
Olga Wolniak w Galerii Klimy Bocheńskiej

W Galeria Klimy Bocheńskiej w Warszawie można oglądać prace malarki Olgi Wolniak. Wystawa zatytułowana „Jesteś taka słodka” prezentuje cykl obrazów inspirowanych ludowym życiem kobiet: haftami, koronką i szyciem, a także rytmem pracy, zgodnym z harmonią natury i biologicznymi fazami Księżyca.

Delikatne tkaniny, koronki, gobeliny – stają się punktem wyjścia wielu obrazów Olgi Wolniak. Artystka stara się poprzez swoją twórczość podtrzymywać tradycję tkania, haftowania, wyszywania, które to czynności od zawsze były domeną kobiet. Kontynuuje to dzieło - dobudowując do fragmentów starych motywów kolejne, utkane przez własną wrażliwość.

Olga Wolniak

Urodziła się 7 grudnia 1957 roku w Rangunie (Birma). W latach 1975-1980 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom w pracowni prof. Tadeusza Dominika, a także zrealizowała aneks z malarstwa w architekturze u prof. Jana Karczewskiego. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Miejsce wystawy:

Galeria Klimy Bocheńskiej
ul.Zabkowska 27/31, 00-987 Warszawa

wystawa czynna: do 28 maja 2007, wtorek - sobota, g.12.00 - 18.00

www.bochenskagallery.pl

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz Komentarze (2)

  • Zgłoś nadużycie
    Sylwia (Gość), 18 maja 2007, 2:25

    Kto teraz jeszcze haftuje!!? To juz chyba naprawdę czynność, która odeszła w zapomnienie. Mozna ja tylko na obrazach pokazywac...a szkoda... moja babcia robiła piękne koronki. Tylko nie zdążyła mnie nauczyć...

  • Zgłoś nadużycie
    landryna (Gość), 18 maja 2007, 7:48

    JAkto w zapomnienie? w Koniakowie haftują i to nawet masowo :) Ale na poważnie rzeczywiscie zadko która mloda kobieta hafruje. Koronki ciesza oczy

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl