Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kalibrachoa - minipetunie

Kalibrachoa (Calibrachoa) są to minipetunie, które w klasyfikacji botanicznej zostały uznane za oddzielny gatunek. Kwiaty te zdobyły rynki w latach 90. Wyglądem bardzo przypominają petunie i petunię wielokwiatową. Są jednak bardziej odporne na warunki pogodowe.

Stanowisko

Bardzo dobrze czują się w miejscach nasłonecznionych, lecz nie upalnych. Współczesne odmiany są prawie całkowicie odporne na działanie deszczu i wiatru.

Podlewanie

Z racji, że kalibrachoe lubi podłoże lekko kwaśne, o odczynie 5-5,5 pH, podlewamy ją woda ubogą wapń, najlepiej deszczówką.

Nawożenie

Podlewanie wodą z kranu doprowadza do zwapnienia ziemi, a w następstwie do chlorozy, czyli więdnięcia liści. Nadmierna ilość wapnia w wodzie powoduje pośrednio przejście żelaza w formy nieprzyswajalne dla rośliny. W takim przypadku konieczne jest nawożenie nawozami z żelazem. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych odżywek dla petunii, które raz w tygodniu dodajemy do wody do podlewania.

Cięcie

Dla pobudzenia krzewienia i intensywniejszego kwitnienia należy przycinać pędy co 3-4 tygodnie.

Zimowanie

Rośliny tej nie opłaca się zimować. Lepiej zakupić nową sadzonkę. Możemy też sami wysiać nasiona od stycznia do marca i uprawiać rośliny w temperaturze 18 stopni.

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz Komentarze (1)

  • Zgłoś nadużycie
    ulka (Gość), 29 sierpnia 2013, 19:28

    Świetne, piękne kwiaty. Bardzo łatwe w uprawie nawet z nasion. Dekoracyjne. W czasie upałów trzeba dużo podlewać.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Newsletter

W każdy czwartek prześlemy na Twój adres email darmowe podsumowanie nowości na Magazyn Domowy.

Najpopularniejsze w Kwiaty

Ostatnio na MagazynDomowy.pl