Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kolory babiego lata

Jesienią większość kwiatów traci na urodzie. W prawdzie wciąż cieszą oczy kwiaty jednoroczne, które często kwitną aż do przymrozków, to rabaty zachwycające nas latem powoli pustoszeją. Można temu jednak zapobiec, sadząc kwiaty i krzewy jesienne.

Korzystnym zabiegiem dla przedłużenia kwitnienia jest też cięcie bylin. Na przykład ostróżka, krwawnik, przycięte po pierwszym kwitnieniu ponownie będą ozdobą jesienią.

Na uwagę zasługują też, często sadzone późną jesienią starce zwane mrozami, cenione za piękne srebrne liście, oraz bratki, których wystarczy kilka a już ożywiają rabatę. Starce posadzone w miejscu osłoniętym od wiatru, mogą przetrwać zimę i zdobić rabatę już wczesną wiosną. Łagodną zimę lub pod przykrycie mogą przetrwać też bratki, które z pewnością dodadzą koloru wczesno -wiosennej rabacie.

Na jesiennej rabacie pięknie będą się prezentowały nawłocie, dzielżany, rozchodniki, astry, wrzosy, ozdobne trawy, Jesienną rabatę mogą też ubarwić krzewy: hortensje bukietowe, powojniki, budleje, berberysy, aronia, i wiele innych. By nasz ogród równie pięknie prezentował się jesienią, warto pomyśleć o tym już wiosną o w sąsiedztwie roślin kwitnących latem, posadzić kwitnące jesienią byliny cebulowe, bulwiaste i kłączowe np. dalie, mieczyki, kanny, zimowity, Niektóre z nich jak kanna i dalie, nie mogą zimować w gruncie i trzeba je wykopać i przenieść do pomieszczenia.

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Ogród

Ostatnio na MagazynDomowy.pl