Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kruchy placek z owocami i pianką

Przepis ten można wykorzystać do upieczenia ciast z różnymi owocami np. rabarbar, truskawki, jabłka, śliwki, jagody.

Składniki

  • 60 dag mąki

  • 30 dag tłuszczu

  • 20 dag cukru

  • 6 żółtek

  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia

  • 1,5 łyżeczki kakao

Wykonanie

Z podanych składników zagnieść ciasto, podzielić na trzy części. Do jednej dodać kakao i zagnieść. Jedną jasną część ciasta włożyć na 20 minut do zamrażarki.

Dodatki

  • dżem owocowy

  • owoce

Piana

  • 6 białek

  • szklanka cukru

  • 1 kisiel

Wykonanie

Pierwszą część ciasta rozwałkować na wysmarowaną tłuszczem i wysypaną bułką tartą blachę (24x42cm) i pokryć warstwą dżemu. Na dżem kłaść poskubane ciasto kakaowe, a na nie wyłożyć owoce. Ubić pianę, dodawać stopniowo cukier na koniec wsypać suchy kisiel - zamieszać. Wyłożyć pianę na owoce. Na wierzch piany zetrzeć na tarce o grubych oczkach trzecią część ciasta z zamrażarki. Piec około 60 minut w temperaturze 160 stopni.

Dodaj komentarz Komentarze (7)

  • Zgłoś nadużycie
    Ciasto (Gość), 3 sierpnia 2009, 11:01

    Placek jest doskonały, nie zawodzi podniebienia :)
    Łatwy w wykonaniu,rodzina była nim zachwycona,polecam wszystkim i tym z mniejszym jak i z większym doświadczeniem kulinarnym.

    (Można piec nieco dłużej niż napisano powyżej,poniewaz ciasto jest dość wysokie.

  • Zgłoś nadużycie
    Kasia (Gość), 24 października 2009, 19:59

    Gorąco polecam,najlepsza rekomendacja-całe ciasto zniknęło prze jakieś trzy godzinki :)

  • Zgłoś nadużycie
    Anka (Gość), 17 stycznia 2010, 0:31

    Ciasto wyszło pyszniaste !!!
    W moim wykonaniu na blaszce o wymiarach 28x35 - (taką mialam pod ręką)
    Ja dodałam jagody ze słoika oraz jabłka-moi goście zajadali się na Maxa.
    Dziękuję serdecznie, że jest przepis, z ktorego wychodzi prawdziwie pyszne ciasto i to za pierwszym razem, tym brdziej, że kuchnia nie jest moją mocną stroną :-)
    Super mniam mniam.

  • Zgłoś nadużycie
    marta (Gość), 25 stycznia 2010, 16:43

    nom nie mam składników ale kiedyś zrobie :) heh

  • Zgłoś nadużycie
    Natalka :) (Gość), 29 stycznia 2010, 11:20

    Właśnie jestem w trakcie robienia i powiem szczerze ze już ślicznie wygląda :) a pachnie jeszcze lepiej myslę ze gościom w sobotę będzie smakowało jestem tego pewna!! :) pozdrowienia dla wszystkich kucharek no i kucharzy także ;)

  • Zgłoś nadużycie
    Anita (Gość), 5 marca 2010, 5:42

    Witam, mam pytanko, czy kisiel jest bardzo istotny w tym przepisie? Mieszkam za granica i tutaj nie maja takich pysznosci. Ciasto wyglada slicznie i komentarze tez sa bardzo pozytywne wiec chetnie bym je zrobila. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam!!!

  • Zgłoś nadużycie Alicja Żywczak awatar
    Alicja Żywczak, 5 marca 2010, 9:12

    Kisiel w przepisie jako dodatek do piany spełnia rolę jakby zegęszczacza no i smaku, ale zamiast tego można dodać szklankę kokosu i będzie równie dobry, podobnie robi się szarlotkę, że dodaje sie kokosu do piany. Pozdrowienia!

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Newsletter

W każdy czwartek prześlemy na Twój adres email darmowe podsumowanie nowości na Magazyn Domowy.

Najpopularniejsze w Gotowanie

Ostatnio na MagazynDomowy.pl