Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
11.08-17.08

Co nowego w kinie, na muzycznej scenie czy w teatrze? Na co warto przeznaczyć swój wolny czas w tym tygodniu? Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych naszym zdaniem imprez kulturalnych na ten tydzień. Zobacz, na co warto się wybrać.

Muzyka

koncerty

 • Już dziś wieczorem, na Rynku Starego Miasta w Warszawie Lee Konitz, amerykański saksofonista jazzowy, wystąpi z koncertem 4 Róże dla Lucienne w ramach wakacyjnego cyklu "Jazz na Starówce", 11.08., godz. 20.00, wstęp wolny.

 • Pokolenie, którego nie było... - prezentacja wierszy Krzysztofa Marii Sieniawskiego i koncert Jacka Majewskiego i Tomasza Sumsęda, Dziedziniec Muzeum Wojska Polskiego, 11.08., godz. 19.00, wstęp wolny.

 • Praga nie tylko rockowa, Chłopaki ze starej paki zagrają Muszli koncertowej w Parku Praskim, 11.08., godz. 17.30, wstęp wolny.

 • 15-31. 08. - III Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Chopin i jego Europa - wokół wielkiego romantyzmu". Ponad 200 wykonawców, wspaniałe koncerty symfoniczne, recitale fortepianowe w Filharmonii Narodowej i Teatrze Wielkim. To będzie wspaniała okazja dla niejednego melomana i wielbiciela muzyki poważnej. Pierwszy koncert już 15.08. W Filharmonii Narodowej Kaja Danczowska, I Koncert skrzypcowy Karola Szymanowskiego; bilety od 20 do 70 zł.

 • La Playa na Wybrzeżu Helskim - wystąpią DJ LTJ Bukem i MC Conrad, a także Sesiz. Doskonała zabawa w rytmach reggae. 14.08., wstęp wolny.

płyty

 • Polecamy nową płytę Agi Zaryan "Umiera piękno", która ukazała się z okazji obchodów 63. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To wydanie niezwykle liryczne, utrzymane w poetyce jazzu, które ma pokazać "ludzką" twarz Powstania – miłość, radości życia, jego smutki, codzienność, a także uniesienia patriotycznej walki w Powstaniu Warszawskim.

Teatr

 • Po wakacyjnej przerwie nowy sezon teatralny rozpoczyna Teatr Współczesny. Czarną komedię "Udając ofiarę" braci Presniakow w reż. Macieja Englerta będzie można oglądać od 10 do 12 sierpnia. W rolach głównych wystąpią m.in.: Stanisława Celińska, Borys Szyc i Andrzej Zieliński.

Galerie, muzea

Stanisław Wyspiański Stanisław Wyspiański

 • Z okazji trwającego właśnie Roku Wyspiańskiego w Muzeum Narodowym od piątku 10.08. można oglądać wystawę zatytułowaną "Jak meteor... Stanisław Wyspiański 1869-1907". Składają się na nią obrazy olejne, pastele, akwarele, szkice kredkowe i listy, a także prezentacja prac Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz związanych ze spektaklami teatralnym, powstałymi na kanwie dramatów Wyspiańskiego. Wystawa potrwa do 30 września.

Imprezy

 • Od 11 do 12.08. III Zlot Pojazdów Militarnych w Modlinie. Jeśli zaproponujesz udział w tej imprezie swojemu chłopakowi, na pewno będzie wniebowzięty.

 • 12.08. w warszawskim Powsinie odbędzie się "Powsinada", czyli impreza rekreacyjno-kulturalna, w programie, której przewidziano takie atrakcje jak: turnieje sportowe (skok w dal, rzut piłką do kosza, rzut na odległość), plener plastyczny, koncert Polska Biesiada, Powsinada odbędzie się w Parku Kultury, wstęp wolny.

 • 17-18.08. odbędzie się II edycja Off Festiwal. Wystąpią m.in.: Kasia Nosowska, Pink Freud, Dezerter, angielski zespół Iliketrains. Karnet na dwa dni festiwalowej muzyki wynosi 45zł.

Dymarki Świętokrzyskie Dymarki Świętokrzyskie

 • 18-19 sierpnia odbędą się Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupni. W programie przewidziano Festyn Archeologiczny: Człowiek i żelazo w pierwszych wiekach naszej ery; Kwartet Jorgi; Kiermasz i wystawę rękodzieła ludowego; 18. 08. odbędzie się koncert zespołu Trybunie Tutki, a 19. 08., o godz. 20.00 wystąpi Kasia Kowalska. Wstęp wolny.

Kino

premiery tygodnia

 • Sadysta - horror, coś dla osób o mocnych nerwach. Niezbyt dobrze przyjęty przez krytykę. Zarzuca się mu banalność fabuły, powtarzany w wielu wcześniejszych horrorach motyw porwania młodej dziewczyny i znęcania się nad nią. Reżyserem filmu jest Roland Joffe, który wiele lat wcześniej zrealizował słynną "Misję" z Robertem de Niro i Jeremym Ironsem.

 • Słaby punkt - Kryminał sądowy, w którym Anthony Hopkins brawurowo zagrał Teda Crawforda, bogatego inżyniera lotnictwa (specjalisty od wykrywania defektów w maszynach). Ted odkrywszy romans swojej żony, próbuje ją zabić. W jego rozprawie sądowej bierze udział asystent prokuratora okręgowego, w którym Ted postanawia odnaleźć "słaby punkt" i tym samym oczyścić się z zarzutów.

 • Requiem - Film inspirowany prawdziwą historią młodej Anneliese Michel z Miltenbergu, opowiada o opętanej przez diabła dziewczynie, 21-letniej Michaeli. Niezwykle trafna obserwacja i analiza sytuacji słabego człowieka wobec otaczającej go moralnej dwuznaczności.

 • Mój najlepszy przyjaciel - poważna komedia i jednocześnie zabawna przypowieść, która analizuje naturę przyjaźni w interesujący sposób. Konstrukcja filmu opiera się na typowej komedii romantycznej i przypomina trochę amerykańskie produkcje realizowane ku pokrzepieniu serc.

Kadr z filmu Kadr z filmu "Mój najlepszy przyjaciel"

 • Na fali - animowany film opowiadający o pingwinach i ich zamiłowaniu do surfingu. Najoryginalniejszym pomysłem wykorzystanym w filmie jest stylizacja komediowej animacji na film dokumentalny.

 • Next - film powstały na kanwie opowiadania "Złoty człowiek" Philipa K.Dicka. Pokazowy magik z Las Vegas - Chris Johnson - ma sekret, który go dręczy: widzi kilka minut przyszłości. Mając dość badań, które przeszedł jako dziecko i zainteresowania rządu jego zdolnościami ukrywa się w Vegas pod przybranym nazwiskiem wykonując tanie sztuczki, do czasu, gdy w jego życie nie wkroczy agentka Callie Ferris. Występują: Nicolas Cage i Jessica Biel.

ciekawe propozycje kinowe

 • Bollywood w Muranowie - 11-12.08. w Kinie Muranów odbędzie się przegląd filmów z Indii "Bilet do Bollywood". W sobotę, w przerwie między filmami, będzie można wziąć udział w karaoke, ozdobić dłonie henną lub spróbować hinduskiej kuchni.

 • OFF/ON Warszawa - 13.08. rozpocznie się 4. Europejski Tydzień Filmowy, który potrwa do 18.08. W programie: pokazy filmowe w kinie Luna i Letnim Kinie na Podzamczu, wstęp wolny.

 • Kinoteka pod gwiazdami - od środy do soboty, aż do 22 września, na ekranie ustawionym przed Kinoteką w Warszawie, można oglądać filmy wyświetlane cyklicznie.

  • środa - pokazy koncertów, 15. 08. koncert Evanescence "Anywhere But Home"
  • czwartek - filmy wybrane przez publiczność
  • piątek - pokazy kina europejskiego
  • sobota - filmy przygotowane przez Pawła Felisa i Pawła Mossakowskiego. 12.08. - "Depresja gangstera" i "Przyjaciel gangstera".

Seanse rozpoczynają się o godz. 22, wstęp wolny. Miejsca siedzące ograniczone (około 300).

Dodaj komentarz Komentarze (4)

 • Zgłoś nadużycie kim awatar
  kim, 11 sierpnia 2007, 11:53

  byłam na koncercie Agi Zaryan pod Muzeum Powstania Warszawskiego... Było niezwykle lirycznie.. pięknie. Mam juz tę płyte. Jest bardzo nastrojowa.

 • Zgłoś nadużycie kim awatar
  kim, 14 sierpnia 2007, 17:25

  Bylam na tym filmie słaby punkt i uwazam,ze anhony hopkins jest tam fantastyczny! uwielbiam tego aktora!

 • Zgłoś nadużycie
  Guillermo (Gość), 21 września 2015, 10:54

  Wham bam thank you, ma'am, my qutiseons are answered!

 • Zgłoś nadużycie
  Guillermo (Gość), 21 września 2015, 10:54

  Wham bam thank you, ma'am, my qutiseons are answered!

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Newsletter

W każdy czwartek prześlemy na Twój adres email darmowe podsumowanie nowości na Magazyn Domowy.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl