Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
08.09-14.09

Szukasz przepisu na miłość? Koniecznie wybierz się w tym tygodniu do kina. Premiery filmowe poprowadzą cię szlakiem upadków i wzlotów bohaterek "Życia od kuchni", "Iriny Palm" i "Restartu", ale nie tylko... W długi wolny wieczór sięgnij po wstrząsającą książkę - "Katoniela", albo wybierz się do teatru...

PREMIERY FILMOWE

W tym tygodniu porcja doskonałych filmów dla kobiet i o kobietach. Ale nie tylko!

Na początek - Restart - film opowiada historię dziewczyny, Sylwii, która wiedzie beztroskie życie, wypełnione zabawą, tańcem, muzyką. Ze swoim chłopakiem prowadzi miłosne gierki aż do chwili, gdy z powodu jej jednej niewłaściwej decyzji ich związek się kończy. Próba naprawy sytuacji nie przynosi rezultatów, co więcej - prowadzi do nieuchronnej katastrofy.

Katastrofy, która zmieni całe dotychczasowe życie dziewczyny. Katastrofy, która doprowadzi do całkowitego restartu…

Życie od kuchni

Kolejny film to propozycja dla fanek "gotowania na ekranie" i love story. Remake niemieckiej komedii "Tylko Martha" ze znakomitą Catheriną Zeta-Jones w roli despotycznej i surowej szefowej restauracji, której los przygotował dobrą szkołę życia i uczuć! Bohaterka zaskoczona zostaje nagłą śmiercią siostry, której dziesięcioletnia córka trafia pod jej opiekę.

Do tego musi dzielić restauracyjną kuchnię z uroczym, obiecującym kucharzem (Eckhart). Co z tego wyniknie? Pytanie retoryczne? Nie do końca...

Irina Palm

Życie jest pełne niespodzianek. Tak jak w przypadku Iriny Palm - kobiety, która całe swoje życie przeżyła z jednym mężczyzną, zupełnie nie myśląc o sobie i swoich potrzebach. W wieku 47 lat, będąc już wdową, całą swoją opiekuńczość i troskliwość przelewa na chorego wnuka, dla którego postanawia zdobyć pieniądze na leczenie. Znajduje pracę w sex-klubie...

To doskonały film o dojrzewaniu kobiety w średnim wieku. Oparty na ekscentrycznym, ale zdającym egzamin pomyśle. Przede wszystkim dzięki wykonawcom - brawa dla Marianne Faithfull. Z pozoru lekki i komediowy, w głębi - stawia pytania, na które odpowiedzi wcale nie są takie proste.

Ultimatum Bourne'a

Dla miłośniczek filmów akcji i Matta Damonda - Ultimatum Bourne'a. To kolejna część historii młodego agenta - Bourne, który żyje bez ojczyzny i przeszłości. Na skutek brutalnego szkolenia, którego nie pamięta, a któremu poddali go ludzie, których nie jest w stanie zidentyfikować, Bourne stał się śmiertelną bronią – jest najtrudniejszym celem, z jakim kiedykolwiek miało do czynienia CIA. Od czasu, kiedy kilka lat temu znaleziono go pływającego w Morzu Śródziemnym u wybrzeża Włoch, mężczyzna desperacko usiłuje dowiedzieć się, kim jest i kto nauczył go zabijać. Czy tym razem mu się uda? Sprawdźcie same.

Dinozaury żyją!

A na koniec - film 3D - Dinozaury żyją!. Stań oko w oko z gigantycznym, prehistorycznym gadem w kinach IMAX. Historia, opowiadana przez Michaela Douglasa, zabierze nas w podróż wraz z czołowymi poszukiwaczami dinozaurów. Odkryje dowody na to, iż potomkowie dinozaurów nadal żyją wśród nas!

KSIĄŻKA

"Katoniela" Ewy Madeyskiej

To wstrząsająca spowiedź z życia kobiety zniewolonej przez obłudny polski katolicyzm. To historia dzieciństwa, młodości i dojrzewania w "patologicznie katolickiej" rodzinie, gdzie nie ma miejsca na uczucia, jest za to przemoc i okrucieństwo, a wszystko z Psalmem na ustach i różańcem w ręku. Brak miłości, domy-więzienia, małżeńskie romanse, kobieca dewocja i "nieme" dzieci... Świat z powieści przeraża tym bardziej, że jest modelem wciąż obecnym, przekazywanym z pokolenia na pokolenie, w bezrefleksyjnej pustce kobiety skazane są na łaskę swoich mężów, na ich pieniądze i pragnienia. W imię katolickiej tradycji przyjmują z pokorą swój los, godząc się na status niewolnicy...

TEATR

Sezon teatralny 2007/2008 zapowiada się ciekawie. Mają to zagwarantować częste powroty w przeszłość i liczne jubileusze. Oto, co czeka na ciebie na teatralnych deskach w najbliższym tygodniu.

W Teatrze Kwadrat wznowione zostaje przedstawienie "Sługa dwóch panów" - barwną włoską komedię Goldoniego.

W Teatrze Współczesnym - "Teremin" Petra Zelenky opowiadający o Ameryce lat 20. i 30. XX w. - "dekady dolara", szampańskich zabaw i prohibicji, zorganizowanej przestępczości, kultury masowej i rewolucji obyczajowej, ale też i Wielkiego Kryzysu.

W Teatrze Wielkim baletowo! - 13, 14, 16 września gościnnie na deskach teatru wystąpi Lwowski Państwowy Akademicki Teatr Opery I Baletu.

WYDARZENIA

9 września, Łazienki Królewskie, PIKNIK ZDROWIA

Centrum Onkologii - Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie w ramach Programu Prewencji Pierwotnej Nowotworów organizuje w warszawskich Łazienkach Piknik Zdrowia. Mogą wziąć w nim udział wszyscy, bez względu na wiek. Wstęp jest bezpłatny. W ramach spotkania będzie można nieodpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i cukru we krwi oraz dowiedzieć się, jak powinna być skomponowana prawidłowa dieta, by móc utrzymać doskonałą figurę i zdrowie na długie lata.

Dodaj komentarz Komentarze (1)

  • Zgłoś nadużycie
    Logo (Gość), 9 września 2007, 19:13

    No ciekawe...musze przeczytać. Czy to prawda?

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl