Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
01.12-07.12

Gdy dopadło cię jesienne przygnębienie, wybierz się do kina. W tym tygodniu czekają na ciebie dwie wspaniałe komedie i trzy inne premiery. A gdy zechcesz poczytać, polecamy rady Teri Hatcher jak być pewną siebie, wartościową kobietą. Do posłuchania dobrą muzykę na wieczór panieński i coś jeszcze...

PREMIERY FILMOWE

Pana Magorium cudowne Emporium - Komedia fantasy ze znakomitą rolą Dustina Hoffmana i Natalie Portman. Tytułowy bohater, pan Magorium (Dustin Hoffman) jest właścicielem magicznego sklepu z zabawkami, które są w nim żywe, zmieniają pozycje, bawią się z klientami. Molly Mahoney (Natalie Portman) jest niepewną siebie asystentką w tym cudownym sklepie.Jednak gdy Pan Magorium przekazuje sklep Molly, zaczyna on niespodziewanie tracić swoją magię. Niepowtarzalne, zabawkowe imperium przejmuje tajemnicza siła i sklep z dnia na dzień traci swój niezwykły blask.

Dziewczyna moich koszmarów - Kolejna komedia tego tygodnia z brawurową, jak zawsze, komediową rolą Bena Stillera. Bohater filmu - Eddie, po wielu latach życia w stanie kawalerskim, ciągłej presji w tej materii ze strony ojca, zaczyna się zastanawiać czy aby nie jest zbyt wybredny jeśli chodzi o kobiety, z którymi się spotyka. Kiedy zatem los przypadkowo stawia na jego drodze ponętną blondynkę o imieniu Lila, a romans zaczyna się rozwijać, Eddie pod wpływem chwilowego impulsu oświadcza się jej. Jednak już chwilę po ślubie, kiedy nowożeńcy mają okazję w końcu się lepiej poznać w podróży poślubnej wzdłuż kalifornijskiego wybrzeża, Eddie zaczyna sobie zdawać sprawę jak wielki popełnił błąd...

Nigdy nie mów żegnaj - film opowiada historię romansu pomiędzy Devem (Shahrukh Khan) i Mayą (Rani Mukerji). Ta dwójka wiedzie nieszczęśliwe życie w swoich związkach- Dev jest mężem Rhei ( Preity Zinta), a Maya poślubiła Rishiego (Abishek Bachchan), jednak bez miłości. Kiedy Dev i Maya spotykają się, zdają sobie sprawę, że świetnie do siebie pasują i zaczynają kwestionować ważność zawartych związków małżeńskich. Film ukazuje silne uczucie, które angażuje nie tylko dwójkę zakochanych, ale także wszystkich, którzy znajdują się obok nich.

Hitman - Ekranizacja bijącej rekordy popularności gry wideo. Bohaterem filmu Hitman, podobnie jak przebojowej gry komputerowej, jest genetycznie zaprogramowany, wysokiej klasy płatny morderca znany jako agent 47. Jego znaki szczególne to śmiertelny wdzięk, niczym niezakłócona precyzja i duma z wykonywanej pracy. Jednak nawet on nie sprosta nieprzewidzianemu splotowi zdarzeń: nieoczekiwanym wyrzutom sumienia oraz nieznanym wcześniej emocjom, jakie wzbudza w nim pewna tajemnicza Rosjanka.

Hania - Dramat produkcji polskiej, opowiadający historię młodego małżeństwa Wojtka i Oli, które na okres świąt Bożego Narodzenia bierze do siebie chłopca z domu dziecka - Kacpra. Dziecko zmienia ich podejście do życia i siebie nawzajem.

KSIĄŻKI

Teri Hatcher, Spalony tost... czyli życiowa filozofia Teri

Jak większość kobiet Teri Hatcher pierwsze życiowe nauki odebrała od matki. I podobnie jak wielu kobietom, jej matce niełatwo przychodziło docenić samą siebie. Gdy tost się spalił, zjadała go sama, a co lepsze kąski oddawała innym. Był to sygnał: twoja własna satysfakcja nie jest warta nawet kawałka chleba. W swej książce Teri Hatcher inspiruje nas, opowiadając zaskakujące historie ze swojego życia - w nadziei, że uchroni w ten sposób inne kobiety przed zajadaniem się spalonymi tostami, a tym samym rezygnacji z własnych ambicji i przyjemności.

Nora Schuurman, Słonecznikowa zima

To piękna, wzruszająca powieść o siostrzanej miłości, cierpieniu i nadziei. Wymarzona lektura i na długie, zimowe wieczory. Po śmierci matki życie szesnastoletniej Emmy i jej młodszej siostry całkowicie się zmienia. Wprawdzie Emma nadal uprawia jazdę konną, a Sanni serfuje po Internecie, lecz pasje obu sióstr stają się ucieczką od codzienności: od tęsknoty za ojcem, którego nigdy nie ma w domu, od jego nowej przyjaciółki, która mówi dużo i niepotrzebnie, od domu, który rozpada się tak, jak wszystko wokół. Żałoba jest czasem tłumionej rozpaczy i milczenia, czasem wspomnień, które nie zawsze przynoszą ukojenie. Gdy do codziennych problemów Sanni dochodzi mobbing w szkole, Emma staje się jej jedynym oparciem, ale i ona nie zawsze radzi sobie z dźwiganiem codzienności.

MUZYKA

Wieczór panieński (2CD)

Dwa krążki,a na nich 39 rewelacyjnych kawałków, bez których żadna druhna Panny Młodej nie powinna się obyć. Dzięki tej kompilacji przyszła Panna Młoda wraz z przyjaciółkami spędzi ostatnią noc przed Tym Wielkim Dniem na szalonej zabawie, na której rozbrzmiewają największe hity Cindy Lauper, Alison Moyet, The Art Company, Savage Garden, Pink, Europe, Ricky'ego Martina czy Las Ketchup.

Sygnowano Fabryka Trzciny, vol.2 (3CD)

To już druga edycja kompilacji muzycznej słynnego warszawskiego Centrum Artystycznego, gdzie (podobnie, jak przy pierwszej odsłonie) na dwóch krążkach znalazły się utwory artystów, którzy dotychczas wystąpili na scenach warszawskiej Fabryki Trzciny. Wyborem bogatego repertuaru zajął się sam Stanisław Trzciński.Na dwóch krążkach CD znajdziemy utwory w wykonaniu m.in. Ayo, Anji Grabarek, Esbjorn Svensson Trio, Hooverphonic, Reni Jusis, Raz Dwa Trzy czy Ani Dąbrowskiej. Do ekskluzywnie wydanej kompilacji dołączona została płyta DVD z nagraniem sztuki Elling na podstawie scenariusza Axela Hellsteniusa, z udziałem m.in. Tomasza Kota i Tomasza Karolaka, wystawianej od 16 lutego 2007 na deskach Teatru Nowego Praga w Fabryce Trzciny.

TEATR

Joanna Murray-Smith, KOBIETY W SYTUACJI KRYTYCZNEJ
reż. Krystyna Janda, Teatr Polonia

Jak to często w życiu bywa, tak i tu wszystko wychodzi na opak: panna młoda tuż przed wygłoszeniem małżeńskiej przysięgi próbuje sama siebie przekonać, że kocha przyszłego męża. Im dalej w las tym wyraźniej widać, że bohaterka ani trochę nie wie czego chce. Wychodzi za mąż, bo tak wypada, bo już zamówiono dania na przyjęcie i wybrano bukiet kwiatów. Ze zdumieniem odkrywa, że nawet zapach przyszłego małżonka ją drażni. Nie rozumie tylko czemu nie dostrzegła tego wcześniej.

WYDARZENIA

02.12, godz.10-17.30. - Międzynarodowe Mistrzostwa Zdobienia Paznokci, Warszawa, Hotel InterContinental

Wybitni manicurzyści pokażą swoje niezwykłe pomysły na zdobienie kobiecych rąk. Tematem przewodnim tegorocznych mistrzostw jest "Poezja naszego dzieciństwa". Osoby odwiedzające targi będą mogły zasięgnąć porad kosmetycznych, poznać nowe produkty oraz nowe trendy w manicure i pedicure, skorzystać z atrakcyjnych promocji, a także wziąć udział w losowaniu zestawów kosmetyków najlepszych światowych marek.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl