Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
08.12-14.12

W tym tygodniu w kinie wiele polskich propozycji. Co więcej, są to naprawdę dobre filmy. Do przeczytania koniecznie nowa książka Grażyny Wolszczak o tym, jak być kobietą doskonałą.

W kinie

Nie ma takiego numeru

Grupa przyjaciół decyduje się na skok życia - opróżnienie sejfu kasyna, które zajmuje się praniem pieniędzy pochodzących z nielegalnej działalności skorumpowanego świata polityki i władzy. Żeby ominąć zabezpieczenia projektowane przez największych włamywaczy i w efekcie okraść złodzieja większego od siebie, trzeba stworzyć nadzwyczajny zespół, a przede wszystkim mieć precyzyjny plan.

Strażacki pies

Rexxx, psia gwiazda Hollywood, gubi się i zostaje przygarnięty przez strażaków z obskurnej remizy. Wraz ze swoim nowym młodym przyjacielem Shanem pragnie postawić ją znów na nogi.

Alexandra

Dzisiejsza Republika Czeczeńska, baza wojsk rosyjskich. Aleksandra Nikołajewa, przyjeżdża w odwiedziny do swojego wnuka, jednego z najlepszych oficerów w jednostce. Spędzi tu kilka dni, odkrywając zupełnie nowy świat. Świat mężczyzn, w którym nie ma miejsca dla kobiet, ciepła czy luksusów życia. Codzienne życie jest tu wyjątkowo skromne, ludzie wstydzą się i nie okazują sobie żadnych uczuć, a może po prostu nikt nie ma tu czasu ani siły na ich okazywanie. Każdego dnia, o każdej godzinie, decydują się sprawy życia i śmierci, a jednak wciąż mieszkają tu ludzie.

Środa, czwartek rano

Warszawa, 1 sierpnia, rocznica Powstania Warszawskiego. Dwoje, bardzo samotnych, młodych ludzi próbuje odnaleźć szczęście, którym być może jest nawet miłość. Chłopak widzi tylko swój ból po odejściu dziewczyny. Stracił przez to radość życia i zdolność empatii. Teresa wręcz przeciwnie, jest pełna pasji, otwarta na świat.

Książki

Jak być zawsze młodą, piękną i bogatą - Grażyna Wolszczak

Czy to jest poradnik? Trochę tak - znajdziemy tu bowiem garść niebanalnych podpowiedzi, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach życiowych, rady dotyczące pielęgnacji zdrowia i urody oraz oryginalne przepisy kulinarne. Jednak przede wszystkim jest to książka o kobiecie w ogóle, zawierająca ciekawe wątki autobiograficzne, anegdotki, opisująca zabawne i smutne epizody z życia Grażyny Wolszczak. Całość napisana z wielkim temperamentem i bezpretensjonalna.

Muzyka

Pozytywne wibracje IX

W dziesiątą rocznicę pierwszej kompilacji z serii Pozytywne wibracje pojawia sie dziewiąta część, która wprowadza ciepły nastrój w zimowe wieczory. Stanisław Trzciński znów wyszukał kawałki mniej lub bardziej znane, te starsze i te świeże o wspólnym mianowniku

Wydarzenia

Winter Reggae 2007

To najstarszy na Śląsku festiwal reggae. Rozpoczął się już w 1985 roku. Widać, że wielbiciele jamajskich rytmów spotykają się nie tylko latem, bo także zima im nie straszna. Festiwal odbywa się w Mega Clubie w Katowicach. To prawdziwy maraton: start o godz. 16, a koniec o 6 rano! Program imprezy znajdziemy pod adresem: www.winterreggae.pl

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl