Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
15.12-21.12

W ferworze przedświątecznych zakupów, porządków i pichcenia znajdź także chwilę dla siebie. W kinie czekają tylko dwie, ale za to doskonałe premiery. Do posłuchania i pooglądania koncerty Celine Dion i Kylie Minogue, a za wieczorną lekturę niech posłuży ci książka "Diablica w łóżku".

PREMIERY FILMOWE

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

Jesse James (Brad Pitt) był jedną z pierwszych autentycznych legend Ameryki, przestępcą, o którym napisano wiele książek i opowiedziano już wiele historii. Film Andrew Dominika jest kolejną, opartą na powieści Rona Hansena. Przedstawia prywatne życie Jesse'go Jamesa, a także snuje dywagacje na temat wydarzeń, jakie mogłyby mieć miejsce przed słynną strzelaniną, w wyniku której Jasse zginął.

Akcja rozgrywa się w 1881 roku, gdy Jesse ma 34 lata. Planując kolejny wielki skok, wciąż walczy ze swoimi wrogami, którzy próbują zgarnąć nagrodę za jego głowę i zyskać sławę poprzez pojmanie go. A jednak największym zagrożeniem okazują się ci, których Jesse James obdarzył największym zaufaniem.

Tybet: Trylogia Buddyjska

Jeden z najważniejszych filmów przedstawiających naszą kulturę ( Dalajlama)

Złożony z trzech części film ukazuje ciągłość starożytnej kultury Tybetu - od portretu Dalajlamy, duchowego i świeckiego przywódcy Tybetańczyków, do ukazania mistycznego świata życia klasztornego. To intymna podróż głęboko do serca kultury buddyjskiej. Zrealizowany w Nepalu i Indiach stwarza niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się zdumiewającej sile przetrwania tej starożytnej kultury religijnej.

MUZYKA

Celine Dion - „A New Day... Live In Las Vegas (2DVD)”

Dwupłytowe wydanie DVD Céline Dion, "A New Day... Live In Las Vegas", zawiera zapis występów kanadyjskiej gwiazdy w kasynie Ceasar's Palace w Las Vegas. Na pierwszym krążku znajdziemy takie przeboje, jak m.in. "My Heart Will Go On", "The Power Of Love" czy "Because You Loved Me". Drugi dysk to cały show, tym razem nakręcone jednak zza kulis i zawierające wygłupy zespołu, zmiany kostiumów, przygotowania do efektów specjalnych. Prawie 3 godziny

Kylie Minogue - „White Diamond/Show Girl Homecoming”

"White Diamond/Show Girl Homecoming" to podwójne DVD zawierające koncert Kylie z Sydney oraz film dokumentalny "White Diamond". Dzięki kameralnym materiałom spoza sceny i wywiadom, w których artystka opowiada o swoich uczuciach, zmartwieniach i aspiracjach, a także o tym, jak wyglądały przygotowania do trasy »Showgirl«, film »White Diamond« staje się portretem Kylie jaką zna bardzo niewiele osób".

KSIĄŻKI

Ernest Bryll, W ciepłym wnętrzu kolędy...

Od pierwszego tomiku interesowała mnie tematyka związana z Bożym Narodzeniem. Napisałem sztukę Ballada wigilijna, później motyw ten wielokrotnie powracał w moich sztukach radiowych i telewizyjnych. W prezentowanym zbiorze W ciepłym wnętrzu kolędy daję wyraz mojego myślenia o świętach nie tylko jako elementu folkloru ale, co ważniejsze dla mnie, jako bramy do metafizyki odpowiadającej na najważniejsze pytania, jakie stawia życie. Ernest Bryll (ur. w 1935 roku), pisarz, poeta, tłumacz.

Monika Bachowska - Francesco. Miłość nie jest kochana!

Kim był św. Franciszek z Asyżu? Jakim był człowiekiem? Dlaczego świat ciągle tęskni za Biedaczyną, który żył osiem wieków temu?

FRANCESCO to opowieść biograficzna. Niczym wehikuł czasu przenosi Czytelnika w świat znany Europejczykowi żyjącemu na przełomie XII i XIII wieku. Czyta się ją jednym tchem.

Święty Franciszku, na Alwerni naznaczony stygmatami, świat tęskni za tobą jako ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego na Boga i na człowieka, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, lecz silnym mocą Ewangelii.

Małgorzata Marcjanik - Grzeczność na krańcach świata

To dwadzieścia trzy eseje opisujące obyczaje grzecznościowe krajów pozaeuropejskich.

"Przedstawiany zbiór prac napisanych przez autorów różnych profesji i zainteresowań: pracowników nauki, dyplomatów, dziennikarzy, podróżników, jest stylistycznie i merytorycznie heterogeniczny. Każdy z nich stara się przekazać czytelnikom to, co w jego przekonaniu stanowi jądro grzecznościowe danej kultury. Często formułuje wskazówki praktyczne: jak Europejczyk powinien się w danej sytuacji zachować, by nie urazić przedstawiciela obcej nam kultury, nie naruszyć jego narodowej godności, by nie zasłużyć sobie na miano gbura, prostaka, człowieka nieobytego". (Małgorzata Marcjanik)

Smak podróży. Aromatyczny przewodnik kulinarny po 10 krajach

Smak podróży to przewodnik kulinarny dla tych, którzy kochają podróże i sztukę kulinarną. To nie tylko zbiór najlepszych przepisów, ale również wyprawa do fascynujących krajów: Bułgarii, Chorwacji, Francji, Grecji, Hiszpanii, Włoch, Egiptu, Tunezji, Maroka i na Węgry. W książce opisano mnóstwo prostych, tradycyjnych potraw, ale też wiele nowatorskich dań, a wszystkie zilustrowano wspaniałymi zdjęciami.

Nigella Lawson "Lato w kuchni przez okrągły rok"

Chociaż mamy zimę, ta książka pozwoli ci przenieść się znów w krainę letnich smakołyków.

Sezonowa kuchnia jest bardziej dopasowana do ludzi mieszkających w ciepłych krajach. My, czyli cała reszta, potrzebujemy tyle ciepła, ile się da, a przez większą część roku otrzymujemy je raczej z kuchni niż ze słonecznego nieba. W naszym wypadku lato jest zamysłem, wspomnieniem i pełnym nadziei oczekiwaniem. Czasem, gdy za oknem jest szaro i brzydko, a w domu zimno, musimy wyczarować promienie słoneczne, trochę światła, słodkie poczucie najpiękniejszej pogody pod słońcem, by zasiąść z przyjaciółmi do stołu w serdecznej atmosferze. Nie mówię o stworzeniu jakiejś nadzwyczajnej idylli i atmosfery ustawicznego lata w Prowansji, ale o swoistym przedłużeniu przyjemnego poczucia słonecznego klimatu. Pokarmy lata, zjadane nawet w środku zimy, mieszczą się w idei prostego gotowania. Najlepsze jednak przepisy nigdy nie polegają na szczegółowym odtwarzaniu, ale na wypróbowywanych z zapałem pomysłach. (Nigella Lawson)

Diablica w łóżku. Grzeczne dziewczynki marzą o raju, niegrzeczne mają raj na ziemi - Elizabeth Hilts

Gdzie diabeł mówi dobranoc, tam budzi się diablica...

Wyobraź sobie: W Twoim życiu pojawia się mężczyzna. Myślisz... może to ten jedyny. Koncentrujesz się na nim. Tak bardzo pragniesz go zdobyć, że powoli, często bezwiednie, w jego towarzystwie zamieniasz się w inną osobę. Osobę, która -- jak Ci się wydaje -- może mu się spodobać. Nie przychodzi Ci to z trudnością, w końcu od dzieciństwa tresowano Cię, byś była miła i grzeczna. Z czasem jednak Twoja prawdziwa natura wychodzi jak szydło z worka i bywa, że jego zauroczenie pryska. Może się to zdarzyć po kilku miesiącach znajomości, czasem po latach. Rozczarowanie, frustracja, kłótnie... Nie, nie, nie! Zacznijmy od początku...

Chcesz się zakochać? Odkochać? Znaleźć miłość życia? A może tylko przeżyć ognisty romans? - koniecznie przeczytaj tę książkę.

Dodaj komentarz Komentarze (3)

 • Zgłoś nadużycie
  Alfi (Gość), 24 listopada 2015, 16:38

  It's a pleurase to find someone who can think so clearly

 • Zgłoś nadużycie
  Alfi (Gość), 24 listopada 2015, 16:39

  It's a pleurase to find someone who can think so clearly

 • Zgłoś nadużycie
  Alfi (Gość), 24 listopada 2015, 16:39

  It's a pleurase to find someone who can think so clearly

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl