Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
10.11-16.11

Kolejny film z Michelle Pfeiffer, który trzeba obejrzeć to w tym tygodniu "Nigdy nie będę twoja". Odwiedziny Katie Melua w Polsce i Festiwal Jaz-Jamboree. Kolejny na maxa kulturalny tydzień, w którym na pewno znajdziesz coś dla siebie!

W kinie

Nigdy nie będę Twoja

Opowieść o tym, jak Matka Natura może namieszać w ludzkim życiu. Dojrzała kobieta (Michelle Pfeiffer) zakochuje się po raz kolejny w swoim życiu. Tym razem w młodszym od siebie mężczyźnie (Paul Rudd). W tym samym czasie jej córka (Saoirse Ronan) zakochuje się również. Po raz pierwszy w swoim życiu.

3:10 do Yumy

Skromny ranczer zgadza się przetrzymać złapanego przestępcę, który oczekuje na pociąg do Yumy, gdzie ma odbyć się rozprawa. Wkrótce przestępca rozpoczyna z ranczerem psychologiczną grę, próbując go zastraszyć.

Korowód

Zdzisław Dąbrowski (Jan Frycz), idealny mąż, wspaniały ojciec, znika z życia swoich bliskich. Bartek Wilkosz (Kamil Maćkowiak), student niewahający się kłamać, oszukiwać i sprzedawać brukowej prasie fikcyjne historie o znanych osobach, zaczyna nagle zastanawiać się nad swoim postępowaniem. Kasia (Karolina Gorczyca), dziewczyna Bartka, jest w stanie znieść każde kłamstwo i żyć w ułudzie sielskiego związku...

Ukryta strategia

W gabinetach Kongresu zaufany prezydenta, senator Jasper Irving przekazuje sensacyjną wiadomość o nowej strategii wojennej dziennikarce telewizyjnej – prowadząc z nią zabawę w kotka i myszkę, pełną dowcipu, wdzięku i wykrętów. W tym czasie na West Coast University idealistyczny wykładowca, dr Malley, przekonuje zdolnego, ale znudzonego studenta o potrzebie zaangażowania, przestrzegając jednocześnie przed skutkami niewykorzystania jego niezwykłego potencjału. Równocześnie na drugim końcu świata, w Afganistanie, dwaj byli studenci Malleya, Arian i Ernest, na przekór tezom stawianym przez nauczycieli i polityków, uczestniczą w starciu, od którego zależy nie tylko ich przetrwanie, ale losy nas wszystkich.

Muzyka

Celine Dion - Taking Chances

Płyta "Taking Chances" stanowi debiut artystki w barwach wytwórni Columbia. To także pierwszy premierowy materiał anglojęzyczny od czasu wydanego w 2003 roku, multiplatynowego dzieła "One Heart". Miesiąc później (10 grudnia) ukazuje się także koncerowe DVD "A New Day… Live In Vegas" – 2 DVD dokumentujące słynną już serię występów w Las Vegas. Show wystawiany był na deskach Ceasar’s Palace przez 5 lat, w tym czas sprzedano na nie 3 miliony biletów.

Festiwal Jazz Jamboree

To już 49. edycja festiwalu Jazz Jamboree (JJ), która trwać będzie od 8 do 26 listopada. Koncerty odbywać się będą w Warszawie w Sali Kongresowej i w klubie Palladium, a na jam sessions organizatorzy zapraszają do klubu festiwalowego - Tygmont.

Czytaj więcej na stronie festiwalu: www.jazz-jamboree.pl

Katie Melua w Polsce

Brytyjska wokalistka Katie Melua przyjedzie w listopadzie do Polski. Artystka weźmie udział w tylko jednym spotkaniu z publicznością: 14 listopada będzie gościła w salonie Empik Junior w Warszawie.

Wizyta piosenkarki związana jest z promocją jej najnowszej płyty "Pictures", która ukazała się 1 października. Na krążku znalazło się 12 premierowych utworów, m.in. "If You Were A Sailboat", który stał się już przebojem.

Katie Melua w empiku: 14 listopada (środa), godz. 17.30 - Empik Megastore Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122, duża scena, I p.

Książki

Odrodzona

Listopad 2007 - Świat Gemmy legł w gruzach wojny. Wypalił się w zgliszczach domów. Umarł ze śmiercią matki. Tyle razy umierał z jej udręczonymi bólem pacjentami. Młoda pielęgniarka nie pojmuje, jak inni mogą próbować powracać do życia. Niespodziewana śmierć ojca niszczy do końca wiarę i nadzieję. Pozbawia...

Zawieszeni

"Polska to choroba przyjemna, na którą tak wzniośle się cierpi. Mile jest kochać Polskę z daleka, wiedzieć, że ona-tam-jest, taka piękna i pełna ideałów.

Na emigracji z Polską się cacka, pieści się ją i poleruje na błysk. Stawia się ją na kominku i wzdycha. W Polsce Polskę się...

Dodaj komentarz Komentarze (2)

  • Zgłoś nadużycie kim awatar
    kim, 12 listopada 2007, 10:50

    super! uwielbiam te piosenkarkę.

  • Zgłoś nadużycie
    vps (Gość), 9 lutego 2008, 17:14

    Ha, byłam tam! Jechałam tam z drugiego krańca Polski ale warto było. Katie jest niesamowita, przede wszystkim przepiękna ale i pogodna i sympatyczna. Podobno w tym roku ma przyjechać na koncert do Polski, będę tam na pewno!

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl