Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
5.01 - 11.01

Nowy rok to wiele premier kinowych i książkowych. Jeśli Twoim noworocznym postanowieniem jest być na bieżąco z kulturą i więcej czytać, to już dziś możesz brać się do roboty!

Kino

Jeszcze raz

Historia o tym, jak rodzi się równocześnie dojrzała i młodzieńcza miłość. Anna (Danuta Stenka, matka Kasi) to żywiołowa, atrakcyjna czterdziestolatka z poczuciem humoru. Jej styl to bojówki i zwykła podkoszulka. Kasia (Ania Antonowicz) nie jest typową dziewiętnastolatką. Nie lubi imprez, nie interesuje się chłopakami, jada zdrową żywność i uprawia jogę. Michał (Jan Frycz) jest bardzo przystojnym, poukładanym i zamożnym prawnikiem. Paweł (Przemek Cypryański) ma dwadzieścia lat, kocha życie, ładne dziewczyny i zabawę. A połączy ich...

Karmel

Film o pięciu zaprzyjaźnionych kobietach w różnym wieku, które zawsze spotykają się w salonie piękności w centrum Bejrutu. Barwny świat pełnokrwistych kobiecych postaci odsłaniających swoje sekrety przykuwa uwagę i fascynuje. Jest w nim oczywiście miejsce na pogawędki o seksie i problemach z mężczyznami, ale także na osobiste rozmowy o religii, niełatwych relacjach z bliskimi, poważnych problemach. Kobiety potrafią się wspierać i pomagają sobie w najtrudniejszych sytuacjach – na tym polega ich siła.

Skarb narodów: Księga tajemnic

Benjamin Gates (Nicholas Cage) po raz kolejny wyrusza na poszukiwanie skarbu. Tym razem chodzi o 18 stron z pamiętnika Johna Wilkesa Bootha, zabójcy Abrahama Lincolna. Skrywają one sekrety, których odkrycie może doprowadzić do rozbicia największego spisku w historii świata.

Across the Universe

To musical o miłości, antywojennych protestach, walce o prawa cywilne. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się piosenki The Beatles. Historia dzieje się w latach 60. Jude jedzie do Ameryki, by odnaleźć nieznanego mu ojca. Poznaje Lucy i zakochuje się. Brat Lucy - Max zostaje powołany na wojnę w Wietnamie, Jude i Lucy stają się członkami grupy pokojowej.

Don Chichot

Osiołek Rucio opowiada prawdziwą historię o Don Kichocie. Według niego nie był on szalonym rycerzem, tylko bardzo inteligentnym, wesołym i pełnym życia kompanem. Wraz z rumakiem Rosynantem i wiernym pomocnikiem Sancho Pansą, wyruszają na pojedynek z "Rycerzem z Księżyca", od wyniku którego zależeć będzie wszystko. Na ich drodze stanie jednak wielu wrogów, którym będą musieli stawić czoła.

Książki

Przekleństwo Adama. Przyszłość bez mężczyzn

Świat bez mężczyzn? Czyżby mieli oni polec w ostatecznym starciu z kobietami? Niemożliwe? A jednak... Autor odkrywa genetyczne aspekty odwiecznej walki płci, której źródłem jest konflikt między mitochondrialnym DNA, przekazywanym potomstwu przez matkę, a chromosomem Y, przekazywanym synom przez ojca. Kto odniesie zwycięstwo?

Coś niebieskiego

Co zrobić, gdy wspaniały mężczyzna, z którym chcesz spędzić życie, okazuje się daleki od ideału? Czy lekarstwem na zranioną dumę powinien być nowy związek? Jakie są szanse na to, że beztroska kobieta stanie się nagle odpowiedzialną matką?

Darcy ma wszystko, o czym marzą kobiety – urodę, seksapil, męskie zainteresowanie, wyczucie stylu, świetną pracę, przystojnego i bogatego narzeczonego. A także lojalną przyjaciółkę Rachel.

Tydzień przed ślubem Dex rzuca Darcy. Ona przyjmuje to w miarę spokojnie. Jednak gdy dowiaduje się, że zdradził ją z Rachel, w której zakochał się z wzajemnością, wpada we wściekłość... Coś niebieskiego ukazuje dalsze losy Darcy i Rachel, bohaterek powieści Coś pożyczonego.

Czarownice z Salem Falls

Jack St. Bride, nauczyciel w prywatnej szkole dla dziewcząt, nie ma innego wyjścia - musi całkowicie zerwać ze swoim dawnym życiem, które legło gruzach z powodu zakochanej w nim uczennicy. Szukając miejsca, w którym mógłby się ukryć i pogrzebać przeszłość, trafia do sennego miasteczka Salem Falls w Nowej Anglii. Powrót do nauczania nie wchodzi w grę, zostaje więc pomywaczem w małej restauracji należącej do Addie Peabody. Wkrótce między właścicielką a skromnym, bezpretensjonalnym Jackiem rodzi się uczucie. Niestety, w sielskim miasteczku mieszka też czwórka skrywających mroczne tajemnice nastolatek, które obierają sobie Jacka za cel niecnych knowań...

Muzyka

My Blueberry Nights

Na płycie usłyszymy Norah Jones, Cat Power, Otisa Reddinga, Amosa Lee, Cassandrę Wilson i innych.

"My Blueberry Nights" to płyta zawierająca muzykę z najnowszego filmu Wonga Kar Waia (2046, Spragnieni miłości, Happy Together). „Jagodowe noce” („My Blueberry Nights”), pierwszy anglojęzyczny film światowej sławy reżysera, jest romantyczną historią utrzymaną w konwencji amerykańskiego kina drogi. Główną rolę zagrała w nim Norah Jones, dla której był to aktorski debiut, a na ekranie towarzyszy jej gwiazdorska obsada: m.in. Jude Law, David Strathairn, Rachel Weisz i Natalie Portman.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl