Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
12.01 - 18.01

W tym tygodniu nie możesz nie wybrać się do kina! Takie premiery jak Elizabeth: Złoty Wiek, Jestem legendą czy Interiew koniecznie musisz zobaczyć. A jeśli jesteś odporna na magię kina, sięgnij po książkę. Proponujemy całkiem pokaźny wybór nowości, które z pewnością warto znać.

Jestem legendą

Kolejna adaptacja kultowej powieści Richarda Mathesona o tym samym tytule. "I Am Legend" opowiada historię Nevilla, ostatniego żyjącego człowieka na ziemi. Otaczają go „Zarażeni” – ludzie, którzy na skutek epidemii zmienili się w mięsożernych mutantów zdolnych do funkcjonowania jedynie w ciemnościach, pożerających i zarażających wszystko i wszystkich na swojej drodze. Będąc jedyną nadzieją ludzkości, Neville ma już tylko jeden cel: znaleźć sposób na odwrócenie działania wirusa.

Zobacz zwiastun:

Interview

Remake holenderskiego filmu Theo van Gogha pod tym samym tytułem. Po kłótni ze swoim wydawcą, dziennikarz polityczny Pierre Peters jest zmuszony przeprowadzić wywiad z najpopularniejszą amerykańską aktorką oper mydlanych, Katyą.

Zobacz zwiastun:

XXY

Film o hermafrodytyzmie. Główny bohater - Alex ma 15 lat, dojrzewa i szuka swojej tożsamości. Jednak w odróżnieniu od rówieśników, pytania, które sobie zadaje, są o wiele trudniejsze - dotyczą tego, czy przez resztę życia chce być kobietą, czy mężczyzną.

Zobacz zwiastun:

Alvin i wiewiórki

To kinowa wersja kultowego serialu animowanego, łącząca ujęcia z udziałem aktorów z animacją komputerową. Film opowiada o przygodach trzech niezwykłych wiewiórek, które wprowadzają się do domu początkującego kompozytora piosenek i pomagają mu zrobić wielką karierę w świecie muzyki.

Zobacz zwiastun w polskiej wersji językowej:

MUZYKA

Anna Maria Jopek - Skłamałabym

Maxisingel, którym Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński podsumowują rok poświęcony projektowi "ID". Płytę otwiera kompozycja "Skłamałabym" - liryczna piosenka Marcina Kydryńskiego o miłości. Następne w kolejności są niepublikowane wcześniej utwory nagrane podczas sesji "ID". Obok wokalistki powracają największe postaci współczesnej muzyki jazzowej i okołojazzowej: Richard Bona, Christian McBride, Tord Gustavsen, Dhafer Youssef, Manu Katche, Mino Cinelu i wiele innych.

Silvana Malta - Be Bossa

Zimowa niedziela może stać się leniwa do bólu dzięki płycie pięknej Brazylijki. Na dziewiątym albumie wokalistka promuje 11 kojących piosenek o miłości. Towarzyszą jej brazylijscy i duńscy muzycy, m.in. Rudolfo Stoeter, basista i producent wielu nagrań gwiazd bossa novy (Joyce czy Gilberto Gila). Kojący sen gwarantowany

KSIĄŻKI

Magda Skubisz - Lo story

Udręczona młodzież intensywnie odreagowuje stres za pomocą rozlicznych używek, wśród których prym wiedzie alkohol kupowany od handlarzy zza ukraińskiej granicy zresztą. Pod wpływem trunków rozgrywa się znaczna część wydarzeń opisanych w powieści, co w żadnym razie nie spłyca jednak treści i nie zagraża niewątpliwym walorom artystycznym utworu, a nawet jakby przeciwnie.

Ewa Ostrowska - Sidła Strachu

Tajemnicza śmierć kobiety. Czy to tylko nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo, a może dokładnie zaplanowane morderstwo? Z pozoru łatwa, rutynowa sprawa gmatwa się, gdy dociekliwy prokurator Andrzej Dolecki przystępuje do rozwikłania kryminalnej zagadki. Klasyczny kryminał Ewy Ostrowskiej z okresu PRL-u w mistrzowskim stylu. Na podstawie powieści Sidła Strachu został nakręcony dwunasty odcinek serii kryminalnej 07 zgłoś się pod tytułem "Ścigając samego siebie".

Stanisław Sokowski - Samotność

Nowa powieść Stanisława Srokowskiego to wnikliwe studium samotności, obsesji i lęków współczesnego człowieka. Odbijają się w niej rozliczne nasze złudzenia i miraże świata. Książka to metafora ludzkiego losu, w której strach i zagubienie poszukują harmonii i ładu. Porywająca opowieść dla tych, którzy cenią metafizykę jak i dla tych, którzy czerpią radość z intelektualnej maestrii.

Nora Ephron - Moja szyja mi się nie podoba

Autorka scenariuszy do słynnych komedii romantycznych ("Bezsenność w Seattle", "Masz wiadomość") radzi wszyst­kim swoim rówieśniczkom, jak nie zestarzeć się - tyleż od środka, co na zewnątrz. O problemach "pewnego wieku", gdy nastoletnie dzieci uniezależniają się, a szyja zaczyna zdradzać metrykę - opowiada z humorem, ale i dojmująco szczerze. Wielki bestseller w USA, przywracający wiarę w sens po­szukiwania miłości i uznania w każdym wieku.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl