Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
19.01-25.01

W tym tygodniu na szczególną uwagę zasługuje film "Ostrożnie, pożądanie". Ang Lee za wyreżyserowanie książki Eileen Chang dostał Złotego Lwa w Wenecji. Film ten zachwycił jurorów na Festiwalu, a dziś zachwyca widzów.

Kino

Ostrożnie, pożądanie

Chiny, przełom lat 30. i 40., początek II wojny światowej – grupa studentów planuje zabójstwo kolaborującego z Japończykami szefa chińskiego wywiadu, pana Jee (w tej roli znakomity aktor Tony Leung, znany polskiej publiczności z filmów Wong Kar Waia "Spragnieni miłości" czy "2046"). Jedna ze studentek, dziewczyna o imieniu Wang (Tang Wei) ma za zadanie uwieść kolaboranta i wydobyć z niego jak najwięcej informacji przed planowaną egzekucją. Nieoczekiwanie para głównych bohaterów zakochuje się w sobie. Reżyser pokazuje, że namiętność sprawia, iż zdrada czy lojalność wobec ojczyzny i przyjaciół przestają być jednoznaczne.

Butelki zwrotne

Josef, wykładowca literatury na uniwersytecie, zauważa pewnego dnia, że nie rozumie swoich uczniów, że praca nie sprawia mu już radości. Decyzja o porzuceniu akademickiej kariery martwi jego żonę. Eliška obawia się, że teraz humory małżonka będzie musiała znosić od rana do wieczora. Na szczęście Josef nie zamierza zostać nudnym emerytem. Wiele różnych prób zmiany zawodu nie przynosi sukcesu, np. pomysł, by zostać jedynym w Pradze kurierem rowerowym w wielu emerytalnym. Josef osiągnie satysfakcję, kiedy przyjmie posadę w… punkcie skupu butelek w supermarkecie.

Ostrożnie, pożądanie Ostrożnie, pożądanie

Butelki zwrotne Butelki zwrotne

Zaczarowana

Przepiękna opowieść o księżniczce, która wyrzucona przez złą macochę ze swojego baśniowego świata, musi stawić czoła współczesnej rzeczywistości. Przerażona życiem, w którym nie zawsze wszystko dobrze się kończy, poszukuje sposobu, by powrócić do dawnego życia. Jednak kiedy poznaje pewnego prawnika i zakochuje się, już nic nie jest tak oczywiste jak dawniej.

Motyl i skafander

Prawdziwa historia redaktora francuskiego ELLE, Jean-Dominique’a Bauby, który w wieku 43 lat zostaje sparaliżowany w wyniku udaru. Paraliż obejmuje całe jego ciało z wyjątkiem lewego oka. Mogąc posługiwać się jedynie okiem do komunikowania się z bliskimi, Bauby próbuje odtworzyć wspomnienia i opisać wszystkie aspekty swojego wewnętrznego świata - poczynając od psychicznego udręczenia spowodowanego uwięzieniem we własnym ciele, po wyimaginowane opowieści ze światów, które odwiedził w swoim umyśle.

Piła 4

Kolejna część kultowego horroru, w którym psychopatyczny zabójca zaskakuje wyrafinowanymi torturami nie zawsze niewinnych ludzi.

Bezbronne ofiary muszą po raz kolejny zmierzyć się z niewyobrażalnie okrutnymi, psychologicznymi pułapkami zastawianymi przez Jigsawa zdobyła na świecie miliony fanów, a każda kolejna część jest lepiej oceniana przez krytyków. Przebieg akcji i koniec filmu będą dla widzów jak zawsze kompletnym zaskoczeniem.

Piła Piła

Książka

Arytmia uczuć

Znana z ciętego języka dziennikarka telewizyjna zadaje intrygujące pytania znanemu pisarzowi i naukowcowi. Dowiadujemy się, co jest dla autora ważne, czym jest dla niego samotność, smutek, miłość i związek z kobietą. Poznajemy jego dzieciństwo, czasy szkolne i rodzinę. Słuchamy, jak mówi o Polsce swojej młodości oraz Nowym Jorku oglądanym z perspektywy stypendysty. Co czuje Janusz Leon Wiśniewski jako emigrant? Jak rozumie tajemnicę niezwykłej popularności i swoich książek i jak je tworzy? Rozmowy o emocjach, teoriach naukowych i doświadczeniach przeplatają się z niezwykłymi opisami rzeczywistości.

Muzyka

Remedium - Carpe Diem

Długo wyczekiwana nowa studyjna płyta Szymona Wydry i zespołu Carpe Diem to jedenaście nowych kompozycji, pełnych energii począwszy od singla "Jak ja jej to powiem". Premiera płyty 23 stycznia.

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz Komentarze (4)

 • Zgłoś nadużycie
  majka (Gość), 21 stycznia 2008, 15:13

  Z tych wszyskich premier polecam do obejrzenia "Ostrożnie, pożądanie". Jest to film mówiący o pożądaniu, szpiegostwie, trochę o wojnie, zdradzie i trochę o miłości. Wspaniała muzyka w tle, świetne zdjęcia, wspaniali aktorzy i przede wszystkim osobistość - reżyser. To trzeba zobaczyć :) .

 • Zgłoś nadużycie
  mirella (Gość), 21 stycznia 2008, 23:36

  ONTROWERSJA, SCENOGRAFIA I SAM REZYSER... ANG LEE DOKONAL CUDU - PRZENIOSL NA TASME FILMOWA MAJSTERSZTYK LITERACKI Z TAKA KLASA JAKIEJ BRAKUJE NAWET SAMEMU WAJDZIE... FILM PORUSZA, BUDZI I BUDZI AGRESJE... JEST DOSKONALY, NAPRAWDE GO WSZYSTKIM POLECAM...

 • Zgłoś nadużycie
  Malwina (Gość), 23 stycznia 2008, 16:01

  Ja polecam "Ostroznie,pożądanie". Film zruszający... ukazujący pożądanie... nie tylko w sferze sexu... ale również w kwestii władzy... Doskonały debiut Tang Wei < Pani Mak>. Muzyka, zdjęcia, scenografia wszytko na 5 :) Można na własne oczy zobaczyć Tonego Leunga, który wcielił się w najbardziej mroczną postać w swojej karierze.

 • Zgłoś nadużycie
  krim (Gość), 26 stycznia 2008, 11:14

  ja również polecam "ostrożnie, pożądanie"- film w każdym szczególe jest dopracowany/ naprawdę ciekawe i ambitne kino

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl