Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
02.02-08.02

"Lejdis" to na pozór film tylko i wyłącznie o kobietach. Nieprawda. Oglądając go zwróćcie jednak szczególną uwagę na stroje, a nie na mężczyzn, których tam nie brakuje. Aktorki zostały ubrane w lumpeksach. Brawa dla pani kostiumolog.

Premiery filmowe

Lejdis

Lejdis" to komedia o perypetiach czterech kobiet usiłujących poradzić sobie ze zwariowanym życiem. Bohaterki filmu to kobiety żyjące w dużym mieście, wyzwolone, nowoczesne i nieco szalone. Ale czy mogą żyć bez mężczyzn? W filmie na pewno nie.

Pociąg do Darjeeling

Tragikomiczne perypetie trzech braci, którzy po śmierci ojca wyruszają w pełną przygód podróż po Indiach. Film został bardzo dobrze oceniony przez krytyków.

Madame Sata

Legendarny przestępca. Dumny homoseksualista i dragqueen. Zabójca i mistrz capoeiry. Kochający ojciec siedmiorga adoptowanych dzieci. Czarny jak heban, muskularny, w jedwabnej koszuli i obcisłych spodniach, z brzytwą w kieszeni. Madame Sata. Urodził się w rodzinie wyzwolonych niewolników w przymierającej głodem północnej Brazylii. Matka sprzedała go, gdy miał 7 lat. Wolność odnalazł na ulicach Lapy, najgorszej dzielnicy Rio de Janeiro.

Brzdąc

Jeden - uroczy łobuziak - kamieniami tłucze szyby w oknach. Drugi - Mały Włóczęga - zjawia się w mgnieniu oka oferując ekspresową wymianę szyb. Oto system, który idealnie się sprawdza.

Książki

"Zabójczy spadek uczuć" Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska

"Zabójczy spadek uczuć" to porywający kobiecy kryminał, osadzony we współczesnych realiach wielkiego miasta, pełen zaskakujących zwrotów akcji, barwnych postaci i humoru, lekkością pióra nie ustępujący królującej od lat w tym gatunku Joannie Chmielewskiej. Doskonale budowane napięcie i świetny dowcip zadowolą najbardziej wymagających wielbicieli kryminalnych zagadek z miłością w tle.

Muzyka

Pinnawela: Soulahili

Paulina Przybysz, połowa siostrzanego duetu współtworzącego zespół Sistars, prezentuje swoje najnowsze, tym razem solowe wcielenie - projekt Pinnawela. Jej pierwsza solowa płyta „Soulahili” wydana pod nowym pseudonimem to muzyczne odzwierciedlenie tego, co dzieje się w duszy i sercu Pauliny. A dzieje się dużo.

Album „Soulahili” został w całości napisany, skomponowany, wyprodukowany i wydany przez współtworzoną przez Paulinę wytwórnie „Penguin Records”. W tworzeniu nowego projektu brał udział producent i realizator dźwięku Jacek Antosik, a także muzycy, m.in.: basista Michał Grott, pianista Piotr Zabrodzki, perkusista Radek Maciński, perkusista Jose Manuel Alban Juares, gitarzysta Przemysław Maciołek oraz wokalistka Ania Karwan.
Na płycie „Soulahili” nie mogło zabraknąć też starszej siostry Pauliny, Natalii, z którą w brawurowym stylu razem zaśpiewały utwór „Sismachine”.

Dodaj komentarz Komentarze (2)

  • Zgłoś nadużycie
    laisy_ (Gość), 2 lutego 2008, 23:24

    Na ,,Lejdis" napewno do kina pójde .

  • Zgłoś nadużycie
    ankaaa (Gość), 8 lutego 2008, 22:54

    ojj lejdis :D fajniejszego filmu nie widzialam heheeh naprawde warto!!A co stojow sa swietne :D a te sukienki na tak zwanym przez bohaterki "Sylwestrze" genialne :D

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl