Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
08.02 - 15.02

Miłość ma różne oblicza. W kinie, na kartach książek i w muzyce - szukaj tego, które najbliższe jest twemu sercu, szukaj sama lub ze swoją drugą połówką...

PREMIERY FILMOWE - 07.02

Pokuta

Film, oparty na powieści Iana McEwana, opowiada historię najgorętszego dnia lata roku 1935 i konsekwencje, jakie ze sobą niesie zazdrość o miłość i kłamstwo.

Królowie nocy

Historia dwóch braci, którzy zdecydowali się pójść w życiu różnymi drogami. Jeden, manager nocnego klubu, jest związany z przestępczym półświatkiem Nowego Jorku, a drugi to uczciwy i wierzący w sprawiedliwość policjant. Tłem ich konfliktu jest nocne życie, mafijne porachunki i piękna kobieta.

Telenowela

Tragikomiczna historia związku właścicielki kliniki piękności oraz transseksualisty.

Królestwo

Historia opowiada misję amerykańskiej agencji rządowej na Bliskim Wschodzie. Kolejny obraz konsekwencji, jakie wynikły z wydarzeń mających miejsce 11 września...

Środa czwartek rano (Dzień, w którym pękło niebo)

Warszawa, 1 sierpnia, rocznica Powstania Warszawskiego. Dwoje, bardzo samotnych, młodych ludzi próbuje odnaleźć szczęście, którym być może jest nawet miłość.

PREMIERY FILMOWE - 14.02

PS, Kocham cię

Gerry i Holly są młodym, idealnie dopasowanym małżeństwem. Żyją co prawda dość skromnie, ale do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka. Ich piękne plany pękają jednak jak bańka mydlana w wyniku tragicznej, niespodziewanej śmierci Gerry’ego. Pasmo jej cierpień zostaje jednak niespodziewanie przerwane listem od zmarłego męża...

Rozmowy nocą

Zabawny portret pokolenia singli z wielkiego miasta, którzy, wbrew powszechnej opinii, starają się z całych sił znaleźć swoją drugą połówkę pomarańczy.

KSIĄŻKI

Jedz, módl się, kochaj - Elizabeth Gilbert

Nim osiągnęła trzydziestkę, Elizabeth Gilbert miała wszystko, o czym powinna marzyć nowoczesna, wykształcona, ambitna Amerykanka - męża, dom za miastem, dobrą pracę. Mimo to nie była kobietą ani szczęśliwą, ani spełnioną. Nękał ją niepokój, smutek i rozterki. Przeszła przez wyczerpujący rozwód i popadła w ciężką depresję, przeżyła nieszczęśliwą miłość i całkowicie odrzuciła wszystko, czym, jak jej się zdawało, miała być.

Jedz, módl się, kochaj mówi o tym, co może się zdarzyć, kiedy bierzemy odpowiedzialność za nasze własne zadowolenie z życia. Mówi również o przygodach, jakie mogą się przydarzyć kobiecie, która nie chce już dłużej starać się powielać utartych wyobrażeń. Jest to opowieść, która poruszy każdego, kto kiedykolwiek obudził się rano z nieodpartym pragnieniem zmian.

Elżbieta I - John Ernest Neale

Elżbieta I, nazywana Królową-Dziewicą, przez czterdzieści pięć lat władała Anglią.

Po ojcu, Henryku VIII, odziedziczyła inteligencję i spryt polityczny, a po matce, Annie Boleyn, urok osobisty i urodę. Cechy te pozwoliły jej poprowadzić swój protestancki naród wąską ścieżką między dwoma katolickimi mocarstwami, Francją i Hiszpanią. O kilku latach z niezwykłej biografii Elżbiety opowiada film Elizabeth. Złoty wiek, z Cate Blanchett w roli głównej. O całym jej życiu - książka brytyjskiego historyka, Johna Ernesta Neale. Poznamy w niej tragiczną historię dzieciństwa królowej, dzieje walki o zdobycie i utrzymanie korony oraz historie miłości, z których żadna nie zakończyła się małżeństwem. Poznamy także jej charakter i rozum. Dowiemy się, w jaki sposób zdołała zapanować nad sprzecznymi dążeniami angielskiej arystokracji i zachowała kraj niepokonanym.

Legalna fryzjerka - Kathleen Flynn

Opowieść o losach młodej dziewczyny, która z fryzjerki w podrzędnym mieście zostaje najlepszą stylistką gwiazd Nowego Jorku. Zdobywa pracę w najpopularniejszym salonie, przyjaciół wśród elity Manhattanu i serce pewnego przystojnego Włocha. Przezabawny, znakomity debiut młodej fryzjerki, doceniony przez autorkę Białych zębów Zadie Smith.

Dedykacja - Nicola Kraus, Emma McLaughlin

Minęło kilkanaście lat od dnia, w którym Jake Sharpe zniknął z życia Kate. Bez słowa komentarza. Wkrótce jego nazwisko zaczęło pojawiać się w rubrykach kolorowej prasy, jego piosenki zdobywały czołowe miejsca na listach przebojów, a twarz świeciła z plakatów rozwieszanych w mieście i sypialniach nastolatek. Równie popularne były teksty Jake'a otwarcie opowiadające o pikantnych szczegółach, które Kate wolałaby wymazać z pamięci. Któregoś dnia media zapowiadają przyjazd gwiazdora do rodzinnego Vermont. Kate nie może zaprzepaścić szansy na zemstę - kreśli jej plan, wskakuje w pierwszy samolot i... z zaskoczeniem uzmysławia sobie, że stara miłość to coś więcej niż tylko sezonowy hit.

MUZYKA

Bisquit - „Pytania”

Drugi album grupy Bisquit, "Pytania", to kontynuacja drogi, jaką obrali na debiucie wokalistka Asia Włodarska i gitarzysta Tomek Krawczyk. Wszystkie piosenki, poza dwoma coverami, to kompozycje autorskie duetu.

Mary J. Blige - „Growing Pains”

Najnowszy album Mary J. Blige, to szesnaście premierowych kompozycji, wyprodukowanych m.in. przez The Neptunes, Stargate oraz duet Dre & Vidal. Płytę promuje singel "Just Fine".

Walentynkowe koncerty - 14.02

 • Hity Walentynkowe - Katowicki Spodek, Al. W. Korfantego 35, godz. 18.00, cena biletu: 50 zł, wystąpią m.in. Doda, Łzy, Mezo, Kasia Wilk, a zatańczą gwiazdy z programyu "You Can Dance".

 • Koncert walentynkowy zespołu LADY PANK, warszawski klub Stodoła.

Dodaj komentarz Komentarze (2)

 • Zgłoś nadużycie Paloma awatar
  Paloma, 11 lutego 2008, 0:45

  Pokutę na prawdę warto obejrzeć. Ten film jest fenomenalny. Moim zdaniem ma Oskara jak w banku ;)

 • Zgłoś nadużycie
  hannah (Gość), 17 lutego 2008, 10:44

  Moim zdaniem też powinien otrzymać Oscara... Film jest przepiękny, tylko strasznie smutny...

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl