Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
16.02-22.02

W lutym Walentynki obfitowały w najlepsze premiery, więc ten tydzień nie przynosi rewelacji. Godnym polecenia filmem jest "To nie jest kraj dla starych ludzi".

W kinie

Jumper

Młody chłopak odkrywa, że posiadł zdolność teleportacji, dzięki której może przenosić się z miejsca na miejsce i postanawia odnaleźć człowieka odpowiedzialnego za śmierć swego ojca.

To nie jest kraj dla starych ludzi

Myśliwy Llewelyn Moss znajduje niedaleko granicy z Meksykiem paczkę heroiny, dwa miliony dolarów i wielu zabitych. Zabiera ze sobą pieniądze. Oczywiście obie strony nieudanego interesu chcą odzyskać stracone pieniądze i narkotyki, a także zabić wszystkich świadków. W ten sposób Moss wraz z całą rodziną musi ukrywać się. Nasłany na niego morderca nie ma łatwego zadania, gdyż Moss służył w wojsku i umiejętność zacierania po sobie śladów ma doskonale opanowaną.

Kroniki Spiderwick

Przedziwne rzeczy zaczynają się dziać w momencie przeprowadzki rodziny Grace’ów (Jareda, jego brata bliźniaka - Simona, ich siostry Mallory i mamy całej trójki) z Nowego Jorku do oddalonego od miasta, starego wiktoriańskiego domu, którego właścicielem jest spokrewniony wujek Arthur Spiderwick.

Nie będąc w stanie wytłumaczyć dziejących się coraz to nowych nadprzyrodzonych zjawisk, rodzina z czasem zaczyna podejrzewać o różne sztuczki Jareda, który znany jest z wpadania w tarapaty. Kiedy chłopiec wraz z bratem i Mallory próbują rozwikłać tajemnicę i dowiedzieć się co tak naprawdę dzieje się w tajemniczym domu, odkrywają prawdę o posiadłości Spiderwicka i wszystkich jego mieszkańcach, w tym przeróżnej maści stworach.

Walk Hard: The Dewey Cox Story

Parodia filmów biograficznych o słynnych muzykach, satyra na tytuły takie jak "Spacer po linie" oraz "Ray". Głównym bohaterem jest legendarny Dewey Cox, fikcyjna gwiazda wzorowana po części na Johnnym Cashu i Royu Orbisonie.

Książki

Utalentowana

Przejmująca historia córki hinduskich emigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii. Bohaterka powieści - uzdolniona matematycznie Rumika - pod czujnym okiem ojca rozwija swój talent, kosztem relacji z otoczeniem. Nastolatka chce jednak żyć tak jak jej rówieśnicy, boleśnie odczuwa też brak wspólnego języka z rodzicami. Splot dramatycznych okoliczności powoduje, że w końcu wyrywa się na wolność...

Utalentowana to piękna, sugestywna opowieść o dorastaniu, inności i samotności, która często dzieli ludzi sobie najbliższych.

Muzyka

Fish

Materiał na trzynasty solowy krążek Fisha powstawał w czasie, w którym William Derek silne wstrząsy w swoim życiu osobistym. Jest to więc z jednej strony płyta mroczna i refleksyjna, z drugiej zaś nie jest pozbawiona pewnej dawki optymizmu. Niezwykłą rolę grają tu dojrzałe, niezwykle wymowne teksty. Produkcją albumu zajął się Calum Malcolm (pracował przy nagraniach The Go-Betweens, Wet Wet Wet czy Nazareth). Niektóre z kompozycji zawartych na 13th Star polscy fani mieli okazję usłyszeć w wersji live, bowiem Fish prezentował je na tournee 2007 r., w październiku zahaczając o nasz kraj.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl