Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
23.02-29.02

W tym tygodniu, w kinie "militarne plany" Toma Hanksa mieszają się z demonicznym londyńskim życiem Johnego Deppa. Jak zwykle towarzyszą im piękne kobiety. Wielbicielki filmów fantasy będą miały okazję poznać historię potwora z Loch Ness, a dla tych, którzy wolą historie pisane przez życie polecamy film "Martwa natura" i kilka dobrych książek.

PREMIERY FILMOWE

Wojna Charliego Wilsona

Oparta na faktach historia o tym, jak rozrywkowy kongresman z Teksasu (Tom Hanks) i uwielbiająca interesujące przypadki prawniczka z Houston (Julia Roberts) zainicjowali spisek, który doprowadził do największej w historii tajnej operacji wojennej - pomocy afgańskim rebeliantom w ich wojnie ze Związkiem Radzieckim.

Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street

Oparty na przebojowym broadwayowskim musicalu autorstwa Stephena Sondheima, film opowiada historię demonicznego golibrody (w tej roli Johnny Depp). Przybyły do Londynu tajemniczy Sweeney Todd poznaje właścicielkę cukierni - panią Lovett, która rozpoznała w nim Benjamina Parkera - człowieka, któremu zgwałcono i zamordowano żonę, oraz porwano córkę, a na domiar złego, został następnie wygnany z miasta przez bezwzględnego sędziego Trupina. Poprzysięga zemstę tym, którzy skrzywdzili jego rodzinę.

Żołnierze mafii

Paryż, miasto świateł, miasto nocy. Brutalny świat paryskiej zorganizowanej przestępczości, gdzie starzejący się szef mafii Claude Corti żelazną ręką rządzi swoją żądną władzy bandą. W imperium szybkich samochodów, drogich narkotyków i kobiet Cortiego pieniądz może wszystko, a jego ludzie są zawsze nagradzani za lojalność. Zaś jeśli odważą się okazać nieposłuszeństwo, będą się modlić o śmierć.

Martwa natura

Akcja filmu rozgrywa się w mieście Fengjie, które powoli pogrąża się w wielkim sztucznym jeziorze powstałym na skutek spiętrzenia wód rzeki Jangcy przez tamę Trzech Przełomów. Stary świat odchodzi w niebyt z wyjątkiem najcenniejszych obiektów i przedmiotów ocalonych lub wyszabrowanych przez ludzi, zaś rzeczywistość z dnia na dzień przybiera niespotykane dotychczas w tym miejscu formy. Dwoje bohaterów przyjeżdża do Fengjie z odległych prowincji Chin w poszukiwaniu bliskich zaginionych w chaosie, z którego formują się nowoczesne, wielkie Chiny. Jednym z nich jest górnik, którego 16 lat temu opuściła żona wraz z córką. Drugi wątek to historia pielęgniarki, która przyjechała w poszukiwaniu swego zaginionego męża. Obydwoje z cierpliwością i konsekwencją szukają jakichkolwiek śladów, które pomogą odnaleźć im swoje rodziny.

Koń wodny

Opowieść zrealizowana na podstawie szkockiej legendy o chłopcu, który odnalazł jajo, w którym było uwięzione tajemnicze stworzenie. Na początku uważa, że zwierze jest koniem wodnym. Wypuszcza je więc do jeziora Loch...

KSIĄŻKI

Gdzie ja miałam oczy - Maja Kotarska

Co powinna zrobić kobieta zdradzona przez męża? Gdy upora się z lawiną myśli: Dlaczego ja?! Dlaczego spotkało to właśnie mnie?! Co ludzie powiedzą?! Gdzie ja miałam oczy?!

Zraniona kobieta może robić wszystko! Los dał jej właśnie kolejną szansę! Na początek najlepiej zmienić otoczenie. Tak też czyni Marta - główna bohaterka powieści. Swoim nagłym przyjazdem burzy senny spokój prowincjonalnego miasteczka i chociaż stara się trzymać na uboczu, jakimś dziwnym trafem wciąż znajduje się w centrum wydarzeń. Kochająca matka i troskliwi przyjaciele robią wszystko, by ponownie wydać ją za mąż...

Wyznania złej matki - Stephanie Calman

Rodzaj nietypowego poradnika dla rodziców.

Oparte na własnych przeżyciach autorki doświadczenia, która z humorem i ironią dzieli się swymi lękami, błędami, poczuciem bezradności i winy, związanymi z macierzyństwem. Błyskotliwa, dowcipna i inteligentna literatura rozrywkowa.

Na ratunek - Nicholas Sparks

Denise Holton samodzielnie wychowuje cierpiącego na zaburzenia mowy czteroletniego Kyle`a.

Nie wiadomo, co jest źródłem choroby: upośledzenie, autyzm czy dysfunkcja słuchu. Denise spędza całe dnie ucząc chłopca mówić, a wieczorami pracuje jako kelnerka. Pewnego dnia podczas burzy rozbija samochód i traci przytomność. Zdezorientowany malec wysiada i gubi się w lesie. Odnajduje go Taylor McAden...

MUZYKA

Goodbye - Anita Lipnicka, John Porter

Trzeci i ostatni wspólny longplay duetu Anita Lipnicka - John Porter wypełnia 11 kompozycji ich autorstwa. Nowy materiał został nagrany tym razem w Polsce. Wysmakowane akustyczne aranżacje anglojęzycznych utworów urozmaicają m.in. organy Hammonda oraz sekcja smyczkowa i dęta. W ten wyjątkowy sposób artyści, mając w swym dorobku trzy naprawdę udane albumy i szereg przebojów, mówią sobie "żegnaj" (choć zarzekają się, że to wyłącznie rozwód zawodowy), by powrócić do kariery solowej.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Newsletter

W każdy czwartek prześlemy na Twój adres email darmowe podsumowanie nowości na Magazyn Domowy.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl