Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
13.10-19.10

Najważniejsze wydarzenie kulturalne tygodnia to oczywiście festiwal filmowy, który odbywa się w Warszawie. Jednak z całą pewnością fani kina przyjadą do stolicy z całej Polski, by zobaczyć najlepsze filmy z całego świata.

W kinie

Nie mów nikomu

Żona Alexa zostaje brutalnie zamordowana. 8 lat później mężczyzna dostaje anonimowy e-mail z nagraniem, na którym dostrzega swoją żonę. Następnie otrzymuje wskazówkę gdzie i kiedy będzie mógł ją spotkać. Czy Margot wciąż żyje? Nic nie jest takie, jak się wydaje. Nie ufaj nikomu. Nie wierz nikomu. Nie mów nikomu.

Gwiezdny pył

Akcja filmu rozpoczyna się w wiosce Mur, gdzie życie toczy się od lat w ten sam sposób. Mur graniczy z Krainą Czarów, do której mieszkańcy osady mogą się przedostać tylko przez otwór w murze, podczas odbywającego się raz na 9 lat Jarmarku. Tristran Thorn obiecuje swej narzeczonej gwiazdkę z nieba. Jednak, by ją zdobyć musi udać się do Krainy Czarów, tajemniczej krainy elfów, wróżek i gobinów, z której nikt jeszcze nie powrócił.

Grindhouse vol. 2. Planet Terror

Hołd złożony starym amerykańskim kinom, w których można było całymi dniami oglądać tzw. grindhouse movies, czyli produkcje klasy B. Film składa się z dwóch części. Robert Rodriguez wyreżyserował makabreskę o zombie zatytułowaną "Planet Terror", a Quentin Tarantino - horror z gatunku slasher pt. "Death Proof". Pomiędzy nimi znajdują się reklamy fikcyjnych produktów i zapowiedzi nieistniejących filmów.

Godziny szczytu 3

W sercu Paryża kryje się śmiertelna tajemnica. Na drugim końcu świata, w Los Angeles, ambasador Han ma ją ujawnić. Ma bowiem w posiadaniu wstrząsające nowe dowody świadczące o wewnętrznym działaniu Triad – najbardziej zbrodniczej organizacji mafijnej na świecie. Ambasador odkrył, czym jest Shy Shen, centralna postać w szerokim mafijnym światku, co zamierza ujawnić przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym, dopóki nie dosięga go kula zamachowca.

23. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

W piątek ruszył 23. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Podczas 10 dni festiwalu zostanie wyświetlonych 177 filmów z 50 krajów całego świata. Na festiwalu nie zabrankie wielu znanych i wybitnych gości ze świata kina. Cały program można przyczytać na stronie festiwalu .

Książki

Strefa zdekomunizowana. Wywiad rzeka z Radkiem Sikorskim

W rozmowie z Łukaszem Warzechą Radek Sikorski mówi prawie wszystko o swoim udziale w czterech rządach RP. Jak Lech Wałęsa próbował zdobyć broń atomową, opowiada jak był Bronisławem Geremkiem, dlaczego odszedł z Ministerstwa Obrony, o co się spierał z braćmi Kaczyńskimi, z kim mu po drodze w polityce, co było stawką w konflikcie z Antonim Macierewiczem i dlaczego Polacy ciągle narzekają.

Muzyka

The Flying Club Cup

Drugi album projektu Beirut, zatytułowany „The Flying Club Cup” (tytuł – i muzyka - inspirowane starą fotografią z 1910 roku, pokazującą start balonów na Polu Marsowym pod Wieżą Eiffela w Paryżu) dowodzi, że mózg i dusza projektu, 21-letni Zachary (Zach) F. Condon wyrasta, a właściwie już wyrósł, na jedną z najciekawszych postaci współczesnej indie-muzycznej sceny.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl