Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
29.09-05.10

Ten tydzień to sporo typowo babskich propozycji. Zwłaszcza w kinie. Znajdziemy tam wiele melancholijnych filmów, dużo miłości i chwil pełnych uniesień. Do refleksji z pewnością będzie skłaniać także nowy Coelho...

W kinie

Lakier do włosów

Pulchna nastolatka, Tracy Turnbland (Nicole Blonsky), oraz jej najlepsza przyjaciółka, Penny Pingleton (Amanda Bynes), uczestniczą w przesłuchaniu do telewizyjnego widowiska "The Corny Collins Show". Tracy zostaje wybrana do udziału w programie. Kiedy jednak podstępna Amber Von Tussle (Brittany Snow) wraz ze swoją matką (Michelle Pfeiffer) obmyślają plan, aby zniszczyć dziewczynę, rozpętuje się totalny chaos.

Po prostu razem

Film o ludziach, których chciałoby się spotkać i pokochać. W roli głównej urocza Audrey Tautou. Historia trochę banalna i przewidywalna. Nie brakuje miłości, przyjaźni i seksu.

Iberia

"Iberia" pod wieloma względami przypomina mistrzowski panoramiczny portret flamenco - gatunku muzyki, który jest sercem hiszpańskiej kultury. Jeśli masz dość tanecznych programów w telewizji i komercji to ten francusko-hiszpański, roztańczony film jest dla ciebie.

Antena

Lata X, Miasto Bez Głosu. Panujący w kraju reżim w sprytny sposób nakazał zamilknąć całej ludności – zabrał głosy obywatelom i schował je w tajemniczym miejscu. Dyktaturę sprawuje bezwzględny Mr TV, który kontroluje wszystkie dziedziny życia - od reklam telewizyjnych poprzez produkcję jedynej słusznej żywności, a nawet myśli mieszkańców miasta; żadna nie pozostanie niezauważona... To film dla prawdziwych koneserów. Niemy i czarno-biały. Naprawdę świetny.

Książki

"Życie. Myśli zebrane"- Paulo Coelho

Wybór krótkich cytatów z różnych powieści sławnego pisarza sentencje z m.in. "Alchemika", "Pielgrzyma", "Być jak płynąca rzeka" zbiór ułożony tematycznie. Brazylijski pisarz jest mistrzem aforyzmów: w każdej z jego powieści można znaleźć "złote myśli", do spisania i cytowania.

Sentencje zostały podzielone tematycznie. Rozdziały: Marzenia, Droga, Miłość, Szansa, Podróż, Przeznaczenie, Dobra Walka, Tajemnica.

Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki-Mario Vargas Llosa

Miłość, która naznacza los. Kobieta, która jest zdolna do wszystkiego. Szelmostwa, które doprowadzają mężczyznę do granic szaleństwa. Życie Ricarda wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby jako nastolatek nie poznał niegrzecznej...

Muzyka

Tak zwyczajny dzień-Karolina Kozak

Wyjątkowo osobista, akustyczna płyta pełna refleksyjnych tekstów - tym krążkiem trzydziestoletnia Karolina Kozak żegna dziewczęcy etap swojego życia. W nagraniach zdolnej wokalistce towarzyszyło mnóstwo gości: Marek Napiorkowski (współkomozytor wszystkich utworów), Robert Cichy, Tomasz Duda, Kuba Galiński, Bogdan Kondracki, Michał Król, Robert Kubiszyn,

Tomasz Makowiecki, Dariusz Plichta, Andrzej Smolik, Filip Szymaniak, Filip Woźniak i Tomasz Ziętek.

Wydarzenia

Festiwal Komiksu

W Łódzkim Domu Kultury rozpoczał się 18. Międzynarodowy Festiwal Komiksu. W tym roku uczestnicy świętują wejście MFK w pełnoletniość. Z tej okazji 5 października w klubie Dekompresja odbędzie się urodzinowa impreza połączona z wyborami rysunkowej Miss Festiwalu oraz koncertami Cool Kids Of Death i NOT. Festiwalowa sobota to 30. urodziny serii "Thorgal" z udziałem rysownika Grzegorza Rosińskiego i nowego scenarzysty serii Yvesa Sente (impreza w klubie Fanaberia). Szczegóły na stronie: www.komiksfestiwal.com

Dodaj komentarz Komentarze (1)

  • Zgłoś nadużycie
    ja (Gość), 2 października 2007, 22:47

    ach, Coelho! jego refleksyjne myśli są niezwykle przemawiające do mojej wrażliwości...

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl