Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
01.09-07.09

Najnowszy film ze znakomitą rolą Jane Fondy, nowy Coelho na coraz chłodniejsze dni i rockowe brzmienia na nowej płycie IRY. A może interesuje Cię kultura żydowska? Wszystko to czeka na ciebie w nowym kulturalnym tygodniu.

W kinie

Twarda sztuka

Rachel (Lindsay Lohan) tylko z pozoru przypomina zwyczajną nastolatkę. Jest nieokrzesana, krzykliwa, zbuntowana, a do tego nieustannie pakuje się w różne kłopoty. Po kolejnym wybryku, jej matka postanawia podjąć radykalne kroki – zabiera córkę na wakacje do swojej dawno nie odwiedzanej matki. Babcia Georgia (Jane Fonda) to dokładne przeciwieństwo Rachel. Wierna żelaznym zasadom, narzuci swojej wnuczce dyscyplinę, która wystawi nastolatkę na niejedną próbę.

U Pana Boga w ogródku

Kontynuacja filmu "U Pana Boga za piecem". W komedii "U Pana Boga w ogródku" powracają ci sami bohaterowie - miejscowy policjant i ksiądz proboszcz, który ma niemal całkowitą władzę nad duszami parafian. Pojawiają się też nowe postaci. Do Królowego Mostu trafia najgorszy absolwent szkoły policyjnej. Przełożeni skierowali go tu tylko dlatego, że jest ciamajdą z tzw. wysoko postawionym zapleczem rodzinnym, a miejscowość słynie z minimalnej przestępczości. Tymczasem pod lasem osiedla się świadek koronny, któremu trzeba zapewnić ochronę.

Cień

Rubén jest ochroniarzem ministra w związku z czym musi nieustannie podążać za swoim pracodawcą i dbać o jego bezpieczeństwo. Rubén musi też jednocześnie pozostawać niezauważony. Praktycznie nie ma swojego życia. Akumulacja stresów prowadzi do nieuchronnego wybuchu.

Bunt. Sprawa Litwinienki

Film o byłym agencie FSB, Aleksandrze Litwinience, zmarłym w Londynie po otrzymaniu śmiertelnej dawki radioaktywnego polonu. To antyputinowski dokument, nad którym prace rozpoczęły się jeszcze przed śmiercią Litwinienki, obnaża politykę Kremla i metody działania FSB (dawnego KGB). Litwinienko krótko przed śmiercią oświadczył, że padł ofiarą zemsty prezydenta Putina, którego politykę ostro krytykował.

Muzyka

IRA "LONDYN 08:15"

Od 31 sierpnia w sklepach można nabyć nową płytę IRY "LONDYN 08:15". Na krążku znajduje się 13 utworów, które zostały wybrane spośród 32, na które zespół miał pomysł. Jak zapowiada wokalista Artur Gadowski na płycie jest więcej delikatnych brzmień, niż na poprzedniej płycie IRY "Ogień".

Książki

Czarownica z Portobello

Najnowsza książka Paulo Coelho i najbardziej osobista. Opowiada o historii miłości, która musiała narodzić się na nowo. Jak każda książka Coelho z pewnością skłoni do wielu refleksji i życiowych przemyśleń. Nie tylko miłosnych.

Wydarzenia

Festiwal Kultury Żydowskiej

W niedzielę rozpoczyna się święto kultury żydowskiej. Na jej wielbicieli czeka prawie 90 wydarzeń - spektakli, koncertów, projekcji filmowych, spotkań autorskich i warsztatów. Spójrz co warto na pewno zobaczyć:

niedziela, 2 września

godz. 12.00 - 16.00 - "Rodzinny piknik z Singerem", parking przed synagogą im. Nożyków, ul. Twarda 6

godz. 17.30 - uroczyste otwarcie festiwalu - koncert Josepha Malovanego, synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6 godz. 19.30 - Mizrach - koncert zespołów alternatywnych, ul. Anielewicza, róg ul. Zamenhoffa

poniedziałek, 3 września

godz. 18.00 - "Ocalały z Warszawy" - koncert, kościół Wszystkich Świętych, pl. Grzybowski 3/5

godz. 20.00 - wernisaż projektu "Próżna 2007", ul. Próżna 7 - 9

godz. 20.30 - "Rodzynki z migdałami" - wieczór poświęcony pamięci Jerzego Ficowskiego, Teatr Żydowski, pl. Grzybowski12/16

wtorek, 4 września

godz. 17.00 - "Historia mojego gołębnika" - monodram Herberta Kałuży, Teatr Żydowski, pl. Grzybowski 12/16

godz. 20.00 - "Straszna Gospoda" - premiera spektaklu w reżyserii Jana Szurmieja, Teatr Żydowski, pl. Grzybowski 12/16

środa, 5 września

godz. 17.00 - "Bestia z Buchenwaldu" - monodram THEATERmeRZ, Teatr Żydowski, pl. Grzybowski 12/16

godz. 19.00 - wieczór Szymona Szurmieja: "Bądź radosny i nie durniej, jak powiada Szymon Szurmiej" - promocja książki, Teatr Żydowski, pl. Grzybowski 12/16

godz. 20.30 - "Dwa światy" - monodram Aliny Świdowskiej, Teatr Żydowski, pl. Grzybowski 12/16

czwartek, 6 września

godz. 16.30 - otwarcie Tancbudy, skwer przed Teatrem Żydowskim

godz. 18.00 - wieczór "W kuchni Mamy Soni", Teatr Żydowski, pl. Grzybowski 12/16

godz. 20.00 - "Kwiaty polskie" Juliana Tuwima w reżyserii Zbigniewa Zapasiewicza, Klub Mamele, pl. Grzybowski 12/16

44 SOPOT FESTIVAL 2007

Największą gwiazdą tegorocznego festiwalu sopockiego była Norah Jones. Piosenkarka wystąpiła już wczoraj.

Drugiego dnia festiwalowego odbędzie się Międzynarodowy Konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności.

W pierwszej części konkursu wystąpi pięciu polskich finalistów konkursu: Feel, Małgorzata Ostrowska, Sumptuastic, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Łukasz Zagrobelny. Bedą oni rywalizować o uczestnictwo w Międzynarodowym Konkursie o nagrodę Bursztynowego Słowika. Reprezentanta Polski wybierze siedmioosobowe jury.

Druga część koncertu to Finał, w którym polski artysta zmierzy się z wybranymi wcześniej przez Komisje Konkursową artystami zagranicznymi. Bedą to: Thierry Amiel (Francja), Emmanuel Moire (Francja), The Cloud Room ( USA), Monrose (Niemcy), Sophie Ellis-Bextor ( Anglia) i September (Szwecja). O tym kto otrzyma statuetkę Bursztynowego Słowika ponownie zadecyduje jury. Laureata Słowika Publiczności wybiorą widzowie TVN.

Niespodzianką festiwalu będzie tandem prowadzących. Doda i Magda Mołek. Fani piosenkarki w napięciu czekają na występ swojej idolki w roli konferansjerki. Co tym razem pokaże Doda?

Na scenie pojawią się także zwycięzcy z lat ubiegłych - Doda (Słowik Publiczności 2005), Stachursky (Słowik Publiczności 2006) oraz Mattafix (Bursztynowy Słowik 2006).

Dodaj komentarz Komentarze (2)

  • Zgłoś nadużycie
    landryna (Gość), 1 września 2007, 11:23

    Podoba mi sie fabuła, ciekawe ,ciekawe. Jezeli ktos oglądnie to niech zamieści komentarz :)

  • Zgłoś nadużycie
    klara (Gość), 3 września 2007, 16:44

    uwielbiam Coelho! juz sie ciesze na mysl o tej jego nowej ksiazce. Suepr! :) )

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl