Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kulturalny tydzień dla kobiet
24.11-30.11

W tym tygodniu brak w kinie romantycznych komedii. Jednak kino akcji rozbudzi Cię w te senne, zimne wieczory. A na muzyczną pobudkę... Justin Timberlake!

Michael Clayton

Tytułowy Michael Clayton (George Clooney) to doświadczony prawnik z sukcesami. Uchodzi za jednego z najlepszych adwokatów w Nowym Jorku, jednak pasmo jego sukcesów wkrótce się kończy. Klienci, których interesów kiedyś bronił, powracają, by się zemścić. Michaela czekają najgorsze dni w karierze.

Beowulf

Staroangielski poemat heroiczny, który – jak się przyjmuje – powstał w VIII wieku, jest kroniką wyczynów Beowulfa, skandynawskiego bohatera, który ratuje Duńczyków przed nieposkromionym potworem o imieniu Grendel.

Macunaíma

W ubogiej rodzinie w wiosce zwanej Pai da Tocandeira przychodzi na świat chłopiec, któremu dano na imię Macunaima, chociaż istnieje przesąd, że imię na "M" przynosi pecha. "Niemowlę" jest nietypowe - brzydkie, wykazujące perwersyjną skłonność do lenistwa, egoizmu i wybryków seksualnych. Mając 6 lat nie potrafi jeszcze mówić, przeważnie przygląda się pracy braci i śpi. Ożywia się jedynie na dźwięk słowa "pieniądze". Pewnego dnia znudzony życiem na wsi wyrusza wraz z braćmi do miasta. I wtedy staje się cud...

Do ciebie, człowieku

Szwedzki reżyser Roy Andersson w filmie "You, the Living", zaskakuje widza barwną mozaiką scen. Z nich buduje uniwersalną opowieść o ludzkim życiu. Dopracowany wizualnie w najdrobniejszych szczegółach film Anderssona przesycony jest błyskotliwym czarnym humorem. Z uwagą przygląda się każdemu z nas – naszym marzeniom, pragnieniom, radościom, szaleństwu.

Książki

Lód. Jacek Dukaj

Akcja najnowszej powieści Jacka Dukaja toczy się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie I wojna światowa nigdy nie wybuchła, jest rok 1924, a Królestwo Polskie wciąż zamrożone jest pod władzą cara i w Belle Epoque. Warszawę skuwa...

Muzyka

Justin Timberlake - FutureSex/LoveSounds DeLuxe Edition

26 listopada ukaże się wznowiona, wzbogacona edycja ostatniego albumu Justina Timberlake'a "FutureSex/LoveSounds". Wersje deluxe (elegancki digipack) zwiastuje singel "Until The End Of Time" nagrany na nowo, tym razem z udziałem Beyoncé.

W zestawie znajdzie się 12 oryginalnych kompozycji, wspomniany numer z Beyoncé oraz piosenka nagrana z plejadą gwiazd. Muzyk na razie nie chciał ujawnić, kto pomógł mu podczas sesji. Wydawnictwo poszerzone zostanie ponadto o krążek DVD, na którym zamieszczone zostaną wszystkie 4 teledyski z płyty (SexyBack, My Love, What Goes Around… , Lovestoned…) dokumenty z planu ich nagrywania, a także różne wystepy Justina, które miały miejsce podczas promocji albumu „FutureSex/LoveSounds”.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl