Witaj na MagazynDomowy.pl!

Kwiaty egzotyczne na balkonie

Niektóre gatunki pochodzą z bardzo daleka - Australii, Azji, Ameryki Południowej. W naszym klimacie mogą rosnąć tylko w donicach, a starannie pielęgnowane z pewnością wzbudzą zachwyt właścicieli i sąsiadów.

Pandorea - Pandorea jasminoides

Jest to przepięknie kwitnący kwiat o dużych różowych kwiatach, który wymaga upięcia na szpalerze. Roślina pochodzi z Australii, należy do rodziny bignoniaceae. Wymaga stanowiska w pełnym słońcu. Potrzebuje dużo wilgoci i regularnego podlewania. Nawozimy ją co dwa tygodnie od kwietnia do jesieni nawozami do roślin kwitnących. Przy sprzyjającej pogodzie może kwitnąć od marca do grudnia. Na zimę przenosimy do pomieszczenia jasnego o temperaturze 8-12 stopni.

pandorea pandorea

streptosolen streptosolen

Streptosolen - Streptosolen jamesonii

Wiecznie zielony, półpnący krzew osiągający wysokość do dwóch metrów. Od kwietnia do października kwitnie w mocnym żółtopomarańczowym kolorze. Roślina pochodzi z Ameryki Południowej i wymaga stanowiska w pełnym słońcu. Podlewamy tak by była stale umiarkowana wilgotność. Nawozimy regularnie co dwa tygodnie od kwietnia do końca sierpnia. Zimujemy w pomieszczeniu jasnym o temperaturze 12-15 stopni. Żeby roślina mogła zakwitnąć wymagana jest wyraźna różnica temperatury między dniem i nocą.

Pospornica japońska

Krzew wiecznie zielony o dwubarwnych, skórzastych liściach i małych pachnących kwiatach na wiosnę. Pospornica pochodzi z Chin i Japonii. Wymaga stanowiska w pełnym słońcu i umiarkowanej wilgotności. Nawozimy ją od kwietnia do końca sierpnia co dwa tygodnie. Zimuje w miejscu jasnym w temperaturze 5-15 stopni, ale zniesie również wyższe temperatury w pokoju. Roślina jest łatwa w pielęgnacji i mało podatna na szkodniki.

pospornica japońska pospornica japońska

brezylka brezylka

Brezylka - Caesalpinia gilliesii

Wolno rosnący i słabo rozgałęziony krzew o lekko pierzastych i bardzo dekoracyjnych kwiatach. Roślina pochodzi z Ameryki Południowej. Wymaga stanowiska w pełnym słońcu i raczej niezbyt obfitego podlewania. Nawozimy od kwietnia do końca sierpnia. Brezylka zimuje w temperaturze 5-10 stopni, bez liści może stać także w ciemnym pomieszczeniu. Roślina żeby zakwitła, musi mieć bardzo dużo ciepła.

Alyogyna - Alyogyne huegelii

Krzew pochodzący z Australii, o niebieskofioletowych kwiatach kwitnący bardzo obficie latem. Wymaga stanowiska w pełnym słońcu i bardzo dużo wody. Nawozimy od kwietnia do końca sierpnia co dwa tygodnie. Zimuje w pomieszczeniu jasnym o temperaturze 5-10 stopni. Aby roślina ładnie się krzewiła wymaga częstego obcinania wierzchołków pędów.

alyogyna alyogyna

viburnum - kalina viburnum - kalina

Kalina - Viburnum tinus

Krzew gęsty, wiecznie zielony o białych kwiatostanach kwitnący od wiosny do późnego lata. Pochodzi z obszarów Morza Śródziemnego. Wymaga stanowiska słonecznego do półcienia. Podlewamy umiarkowanie, znosi także suszę. Nawozimy od marca do grudnia co dwa tygodnie. Zimuje w pomieszczeniu jasnym o temperaturze 5 -10 stopni. Krzew może być być ozdobą balkonu czy tarasu nawet do późnej jesieni, gdyż toleruje temperaturę do -10 stopni. Roślina wygląda szczególnie efektownie w formie piennej.

Uwaga!

Większość z tych kwiatów można dostać na naszym rynku w postaci nasion lub sadzonek. Warto zadać sobie trudu w poszukaniu, gdyż nagroda w postaci wyhodowanego kwiatka będzie wspaniała.

Dodaj komentarz Komentarze (2)

  • Zgłoś nadużycie
    Dorota (Gość), 18 kwietnia 2015, 20:08

    Kupilam te rosline i mam ja pierwszy raz ,czy ktos juz ma doswiadczenie w jej przechowywaniu zima w naszym klimacie

  • Zgłoś nadużycie
    honia34 (Gość), 9 czerwca 2015, 21:22

    Gdzie można kupić tą roslinę?

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kwiaty

Ostatnio na MagazynDomowy.pl