Witaj na MagazynDomowy.pl!

Łatwe prasowanie

Prasowanie świeżo upranych lub też pogniecionych po wyjęciu z szafy ubrań nie zawsze należy do najprzyjemniejszych domowych czynności. Często trzeba się solidnie napracować, aby uzyskać gładkość bez zagnieceń. Są jednak sposoby, które tę pracę pomogą ułatwić.

1. Do prasowania wybierz dobre żelazko, z parą i spryskiwaczem wodnym, które ułatwią rozprasowywanie mocnych zagnieceń. Nie bez znaczenia jest też odpowiednia deska, najlepiej z siatką umożliwiającą swobodny przepływ pary. Specjalnie wyprofilowane nogi dodatkowo ułatwią prasowanie w pozycji siedzącej.
2. Prasuj ubrania prosto po zdjęciu z suszarki, najlepiej jeszcze lekko wilgotne.
3. Aby nie męczyć się z prasowaniem bardzo wygniecionej bielizny, po zdjęciu z suszarki włóż ja na 10 min. do lodówki i dopiero po tej czynności wyprasuj.

4. Aby żelazko lekko ślizgało się po tkaninach, do ostatniego płukania dodaj garść soli gruboziarnistej.
5. Aby utrwalić kant na spodniach, nacieramy wewnętrzną powierzchnię nogawek kawałkiem parafiny.
6. Chcąc wyprasować plisowaną spódnicę przed prasowaniem łączymy plisy fastrygą u góry i u dołu spódnicy i dopiero wówczas przystępujemy do pracy.
7. Czyszczenie żelazka

  • Jeśli zostawia ono ślady na ubraniach, przecieramy je nasączonym octem wacikiem, a następnie posypujemy gruboziarnistą solą. Na koniec wycieramy miękką szmatką.

  • Aby oczyścić pojemnik na wodę w żelazku, wypełniamy go octem winnym i zostawiamy włączone żelazko, aż do całkowitego wyparowania octu.

Dodaj komentarz Komentarze (1)

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Praktyczne porady

Ostatnio na MagazynDomowy.pl