Witaj na MagazynDomowy.pl!

Malarskie sztuczki

Za pomocą farby i pędzla możesz ukryć nierówności ścian, poszerzyć lub podwyższyć wnętrze. Zobacz, jakie to proste.

Aby skrócić wnętrze

Prostokątny pokój może wydawać się nam nieproporcjonalny na pierwszy rzut oka. Aby go skrócić można pomalować najdalszą ścianę na ciemniejszy kolor. Pozwoli to nam uzyskać efekt bardziej kwadratowego pomieszczenia.

Poszerzyć wnętrze pasem

Paski namalowane w poziomie poszerzają, te w pionie optycznie wydłużają. Jeśli więc chcemy poszerzyć swoje wnętrze, namalujmy poziomy pas biegnący wzdłuż całego pokoju. Jeśli ściany będą się w tym pomieszczeniu szybko brudzić, np. u dzieci, dolną część możemy pomalować na ciemniejszy kolor, górną kontrastowo na jaśniejszy. Pas najlepiej jest wówczas pomalować na kolor biały lub kremowy.

Ukrywamy wady ścian

nierówności, drobne pęknięcia i wystające zadry staną się mniej widoczne na ścianach, gdy pomalujemy w efektowny sposób, np. tworząc przecierkę lub wybierając farbę i preparaty, dzięki którym ściana będzie wyglądała jak piaskowiec.

Wyższe wnętrze

Ten efekt osiągnięcie malując ściany zwykła farbą nie do samego sufitu, ale zatrzymując się ok. 15-20 cm przed nim. Sam sufit malujemy na biało, jak również pozostawiony pas pod nim. Dzięki temu wnętrze wyda się wyższe.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Praktyczne porady

Ostatnio na MagazynDomowy.pl