Witaj na MagazynDomowy.pl!

Meble ogrodowe - pielęgnacja i konserwacja

Meble ogrodowe mogą posłużyć niejeden sezon, gdy właściwie o nie zadbamy. Poznaj zasady ich pielęgnacji.

Meble drewniane

Są solidniejsze i droższe od mebli plastikowych. Często zawierają elementy żeliwne, które trzeba chronić przed rdzą preparatami antykorozyjnymi. Gdy meble w twoim ogrodzie są z surowego drewna, koniecznie należy je zaimpregnować (zabezpieczyć przed wilgocią). Impregnat nanosi się na meble przynajmniej raz w sezonie. Dodatkowo zabezpieczy je wówczas przed glonami. Tego typu meble należy przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu. Nie powinno się przykrywać ich folią, gdyż może je wówczas zaatakować pleśń.

Meble wiklinowe

Wykonane z giętych witek sprzęty są wrażliwe na działanie wilgoci. Pod jej wpływem zmieniają kształt i kolor. Należy je myć szczotką i roztworem sody lub soli, a następnie dokładnie osuszyć. Dodatkowo możemy je zabezpieczyć wodoodpornym lakierem . Na zimę sprzęt chowamy w przewiewnym miejscu.

Meble plastikowe

Są bardzo popularne, lekkie i nie wymagają specjalnej konserwacji. łatwo usuniesz z nich plamy za pomocą wilgotnej szmatki z detergentem. Po wyniesieniu ich do ogrodu po zimie, koniecznie meble wymyj. Wycieraj z wody, po każdym deszczu. Po sezonie, przykryj meble folią i wynieś do piwnicy.

Meble żeliwne

Jeśli farba, która były pokryte jest już brudna i z elementami rdzy, należy ją zetrzeć papierem ściernym. Na tak przygotowane podłoże nakładamy preparat antykorozyjny i dopiero wówczas farbę w wybranym kolorze (w sklepach można już kupić gotowe farby prosto na rdzę). Meble żeliwne przecieramy z kurzu wilgotną ściereczką. Staramy się nie przechowywać ich w wilgotnym miejscu i pod palącym słońcem.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Ogrody

Ostatnio na MagazynDomowy.pl