Witaj na MagazynDomowy.pl!

Miejsce do pracy w mieszkaniu

W każdym mieszkaniu potrzebne jest miejsce do pracy, gdzie postawimy np. komputer. Jak wygospodarować na nie przestrzeń? Oto kilka propozycji.

Na końcu korytarza

Jeśli mamy długi i wąski korytarz, na jego końcu możemy wygospodarować miejsce, w którym będziemy pracować. Wystarczy biurko, krzesło i regal na książki. Pod parapetem okna możemy zorganizować schowek na dokumenty.

W przedpokojach często wyznaczone są wnęki na szafy. Jeśli zaplanowaliśmy garderobę w innej części mieszkania i to miejsce pozostaje wolne, możesz je przeznaczyć na miejsce do pracy. Zobacz propozycje na zdjęciach poniżej.

Inne propozycje na miejsce pracy w przedpokoju

Schowane pod szafą

Gdy nie chcesz, aby twoje biurko rzucało się w oczy gościom, możesz schować je pod szafkami. Zrób biurko na kółkach, zabudowane z tyłu płytą w kolorze szafek górnych. Wstaw je tyłem, a gdy będziesz chciała popracować, wysuń je.

Scgowane w szafie

Inną propozycją ukrycia miejsca pracy jest schowanie go w szafie. Najlepiej takie miejsce wygospodarować we wnęce. Wystarczy zawiesić w niej kilka półek. To najniższe będzie służyło za biurko, górne na książki lub dokumenty. Zamontuj do wnęki drzwi, które będziesz mogła zamknąć, gdy przyjdą goście lub gdy bałagan na twoim biurku nie będzie zachęcał do jego prezentacji.

W większej wnęce

Wolno stojące biurko

Gdy masz więcej wolnej powierzchni w mieszkaniu, możesz sobie pozwolić na wolno stojące biurko. Najlepiej niedaleko okna, aby przy pracy towarzyszyło ci dzienne światło. Pamiętaj jednak, aby nie ustawiać monitora na przeciw okna, bo będzie ci się męczył wzrok.

Do pracy we dwoje

Gdy potrzebujesz dwóch miejsc pracy, możesz wykorzystać ten pomysł. Szafka, z dobudowanymi do niej stoliczkami po obu stronach nie zajmuje dużo miejsca, a każda osoba ma swoje miejsce na komputer i akcesoria biurowe. Aby w pełni wykorzystać wolne miejsca, z boku szafki możesz poprzyczepiać koszyki na gazety lub dokumenty. To dobry pomysł na dwa biurka do pokoju dzieci.

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Wnętrza

Ostatnio na MagazynDomowy.pl