Witaj na MagazynDomowy.pl!

Milin amerykański

Milin amerykański to duże i bardzo dekoracyjne pnącze. Jego kwiaty w kształcie trąbek osiągają długość 7 centymetrów i w zależności od odmiany są w kolorze żółtym, pomarańczowym lub czerwonym. To efektowne pnącze pochodzi z Ameryki Północnej.

Charakterystyka

Milin amerykański jest pnączem wymagającym silnych podpór. Dorasta do 10 metrów wysokości. Roczny przyrost to 3-4 metry długości pędu. Nie jest zimozielony. Kwitnie od lipca do końca września.

Uprawa

  • Podłoże - dobrze rośnie glebach bogatych w składniki pokarmowe, gliniastych lub próchnicznych o odczynie obojętnym, lekko kwaśnym lub lekko zasadowym.

  • Stanowisko - najlepiej rośnie na wystawie południowej, osłoniętej od wiatru. Młode okazy na zimę wymagają okrycia, starsze wystarczy okryć gałązkami iglastymi lub kopczykiem. Jeśli zdarzy się, że milin przemarznie, to nie ma powodów do zmartwień, z pewnością odbije. Jest odporny na choroby, szkodniki o przymrozki.

  • Cięcie - wiosną mocno przycinamy, między 2 a 4 pąkiem. Można wykonać również cięcie odmładzające bądź kiedy pnącze jest za duże na nasze warunki uprawowe. Mocne cięcie pobudza pnącza do obfitego kwitnienia. Milin wytwarza strąki z nasionami, dobrze jest je regularnie obrywać, by przedłużyć okres kwitnienia.

  • Rozmnażanie - poprzez półzdrewniałe sadzonki latem lub poprzez odkłady na zimę.

  • Zasilanie - na wiosnę nawozem do roślin kwitnących,

  • Podlewanie - w upalne dni podlewaj co drugi dzień.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kwiaty

Ostatnio na MagazynDomowy.pl