Witaj na MagazynDomowy.pl!

Niedziela to nasz najszczęśliwszy dzień tygodnia!

Naukowcy z University of Vermont przebadali 2,4 miliony blogów i stron internetowych i postawili jasną diagnozę: niedziela to nasz ulubiony dzień tygodnia! Wtorek jest fatalny, by uprawiać seks!

Skoro niedziela jest najfajniejsza, to któryś dzień musi być dla nas najgorszy. I jest - to środa.

Co ciekawe, powiedzenie "nie cierpię poniedziałków" nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Okazuje się, że tkwi w nas wtedy entuzjazm weekendowy i naprawdę lubimy poniedziałki! To drugi z naszych ulubionych dni tygodnia. Dodatkowo, poniedziałki to dobry dzień do gry na giełdzie. Ale jest i zła strona medalu - w poniedziałki odnotowuje się najwięcej zgonów spowodowanych atakiem serca.

Wtorki to fatalny dzień na seks. Właśnie tego dnia tygodnia uprawiamy go najmniej. Za to wtorek jest dobry do aktualizacji swojego bloga i odwiedzenia pozostałych.

Środa to świetny dzień, by prosić o podwyżkę. W badaniu 1500 szefów okazało się, że właśnie w środku tygodnia są oni skłonni przeznaczyć na nas więcej pieniędzy. Natomiast to fatalny dzień dla kierowców, bowiem tego dnia dochodzi do największej liczby wypadków na drodze.

Czwartki - choć najczęściej bywają deszczowe - są świetnym dniem na rzucaniem palenia. Mimo padającego deszczu i wilgoci mamy szansę, że właśnie tego dnia skutecznie pozbędziemy się nałogu.

Piątki to dobry dzień na... zwolnienie kogoś z pracy! Jest to także dzień, w którym występuje statystycznie najwięcej trzęsień ziemi.

Soboty to doskonały dzień na urodzenie dziecka. Okazuje się, że dzieci urodzone w sobotę mają największą szansę zostać... premierem! Z 20 brytyjskich przywódców wybieranych od 1900 roku urodziło, sześciu się właśnie w sobotę.

Niedziela to dobry dzień na rozmowy, ale fatalny na gotowanie. Tego dnia najlepiej zatem wyjść na obiad do restauracji i mieć ten stresujący, kulinarny popis przed rodziną z głowy!

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Newsletter

W każdy czwartek prześlemy na Twój adres email darmowe podsumowanie nowości na Magazyn Domowy.

Najpopularniejsze w Czas wolny

Ostatnio na MagazynDomowy.pl