Witaj na MagazynDomowy.pl!

Ogród

 • Warzywa zimujące w gruncie

  Warzywa zimujące w gruncie

  Zimą i wczesną wiosną każdy z nas odczuwa w diecie brak świeżych warzyw. Jednak są takie gatunki, które doskonale zimują w gruncie. Należą do nich: pietruszka naciowa, sałata zimowa, szpinak i endywia. Warto popularyzować ich uprawę, tym bardziej że zawierają dużo cennych składników mineralnych.

  Czytaj dalej »
 • Jesień w ogrodzie

  Jesień w ogrodzie

  Drogie ogrodniczki, czeka nas pracowity okres w ogrodzie. Już teraz musimy zadbać o to, jak będzie wyglądał nasz ogród w następnym roku. Czas na sadzenie, przesadzanie, rozmnażanie i wiele innych prac.

  Czytaj dalej »
 • Ogrody w doniczkach na cztery pory roku

  Ogrody w doniczkach na cztery pory roku

  Projektując ogród w doniczkach mamy możliwość częstej zmiany aranżacji. Bez trudu możemy stworzyć całą gamę kolorów.

  Czytaj dalej »
 • Hortensje - kwiaty jak bukiety

  Hortensje - kwiaty jak bukiety

  Hortensje to kwiaty bardzo urokliwe. Wystarczy jeden krzew obsypany ogromnymi kulami, aby nawet niepozorny ogródek nabrał niezwykłej elegancji. Jeśli poznasz zasady ich uprawy, odwdzięczą się pięknymi kwiatami kwitnącymi całe lato.

  Czytaj dalej »
 • Sierpień w ogrodzie

  Sierpień w ogrodzie

  Ranki i wieczory pachną już jesienią, ale w ciągu dnia króluje jeszcze lato. Kwitną astry i mieczyki, a to niestety kwiaty kończącego się lata. Taki właśnie jest sierpień. Jak spędzić ten miesiąc wśród kwiatów w ogrodzie? Jak dbać o kwiaty?

  Czytaj dalej »
 • Meble w ogrodzie

  Meble w ogrodzie

  Masz piękny ogród i chciałabyś w nim spędzać więcej wolnego czasu na biesiadowaniu, grillowaniu i relaksie? Nie czekaj dłużej, po prostu go umebluj i spędzaj w nim każdą wolną chwilę tak, jak w domowym salonie.

  Czytaj dalej »
 • Zioła w ogrodzie

  Zioła w ogrodzie

  Ogród powinien być nie tylko rozkoszą dla oczu, lecz również dla węchu. Obok roślin ozdobnych warto posadzić mniej okazałe, ale za to intensywniej pachnące. Na szczególną uwagę zasługują zioła.

  Czytaj dalej »
 • Sekrety długowieczności ciętych kwiatów

  Sekrety długowieczności ciętych kwiatów

  Czy można sprawić, by cięte kwiaty, z których układamy bukiety, jak najdłużej były piękne i świeże? Oczywiście, że tak! Zdradzamy ci sekrety florystów, dzięki którym ty również będziesz mogła przedłużyć życie swoim kwiatom.

  Czytaj dalej »
 • Oazy wodne w naszym ogrodzie

  Oazy wodne w naszym ogrodzie

  Woda jest jednym z najatrakcyjniejszych środków w kształtowaniu przestrzeni naszego ogrodu. Może płynąć, stać, tryskać, pluskać lub wznosić się wysoko. Aby ozdobić nią swój ogród możesz zdecydować się na staw, fontannę albo wodotrysk. Każdy wariant będzie doskonałą ozdobą.

  Czytaj dalej »
 • Obsadzamy balkony i tarasy

  Obsadzamy balkony i tarasy

  Niezależnie od tego czy mamy balkon na południe, czy też zacieniony możemy go obsadzić różnymi kwiatami.

  Czytaj dalej »
 • Wiosna w ogrodzie! Rośliny majowe

  Wiosna w ogrodzie! Rośliny majowe

  Każdy z nas odczuwa potrzebę relaksu na łonie natury. Ogród odpręża. Widok kwitnących krzewów i kwiatów dostarcza miłych wrażeń. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na urządzanie ogrodu. Jeśli nie mamy działki, tarasu, czy też balkonu możemy stworzyć mini ogródek na parapecie. Porady o pielęgnacji kwiatów i urządzaniu ogrodu zaczniemy od kwiatów majowych.

  Czytaj dalej »
 • „Bukietowe” dekoracje

  „Bukietowe” dekoracje

  Nie wyobrażasz sobie domu bez słodkiego zapachu kwiatów? My także. Już niedługo w naszych ogródkach zakwitną świeże róże, goździki, lilie. Dlaczego nie przynieść ich do domu i nie skomponować z nich bukietu, którego nie powstydziłaby się najlepsza kwiaciarka? To przecież proste!

  Czytaj dalej »
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Newsletter

W każdy czwartek prześlemy na Twój adres email darmowe podsumowanie nowości na Magazyn Domowy.

Najpopularniejsze w Ogród

Ostatnio na MagazynDomowy.pl