Witaj na MagazynDomowy.pl!

Ogród

 • Grupy płodozmianowe

  Grupy płodozmianowe

  O powodzeniu w uprawie warzyw decyduje nie tylko gleba, pielęgnacja, ważna jest również wiedza na temat grup warzyw o podobnych wymaganiach i zmianowaniu poszczególnych warzyw.

  Czytaj dalej »
 • Produkty kokosowe w ogrodzie

  Produkty kokosowe w ogrodzie

  W sprzedaży możemy coraz częściej spotkać produkty kokosowe, które doskonale nadają się na działkę - maty z włókien, włókno, chipsy. W ogrodnictwie wykorzystuje się włókna kokosa oraz skorupę. Z jednego orzecha kokosa można uzyskać około 150 g włókna. Może ono mieć zastosowanie jako podłoże jednorodne lub też stanowić składnik mieszanki np. z perlitem, torfem.

  Czytaj dalej »
 • Paciorecznik ogrodowy - kanna

  Paciorecznik ogrodowy - kanna

  Paciorecznik zwany również kanną dzięki dużym liściom i bardzo oryginalnym kwiatom na rabatach prezentuje się wyjątkowo pięknie i egzotycznie. Do Europy trafił w XVI wieku z Ameryki Południowej za sprawą Krzysztofa Kolumba.

  Czytaj dalej »
 • Trzmieliny

  Trzmieliny

  Rodzina trzmielin cechuje się niezwykłą różnorodnością - mamy gatunki zimozielone, pnące, kolorowe, owocujące. Każdy posiadacz ogrodu z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

  Czytaj dalej »
 • Bluszcz

  Bluszcz

  Bluszcz jest rośliną o wszechstronnym zastosowaniu. Ponadto różnorodność odmian pozwala wykorzystać go w różnych miejscach i wiele sposobów - jako roślinę okrywową, pienną, okalającą itd.

  Czytaj dalej »
 • Brokuły z własnej działki

  Brokuły z własnej działki

  W ostatnich latach warzywo to ma coraz więcej zwolenników. Uprawa brokułów zajmuje ważną pozycję wśród warzyw gruntowych. A kiedy możemy go mieć z własnej działki, to tym większa satysfakcja.

  Czytaj dalej »
 • Szkodniki na jeżynach

  Szkodniki na jeżynach

  Jeżyna nie ma wielu wrogów, jest dosyć łatwa w uprawie. Jednak zawsze należy być czujnym i dokładnie obserwować krzewy.

  Czytaj dalej »
 • Uprawa selera

  Uprawa selera

  Seler ze względu na długi okres wegetacji oraz konieczność sadzenia po ustąpieniu okresu chłodów, jest uprawiany wyłącznie z rozsady. Można wyprodukować ją samemu, ale jest to dość trudne, najlepiej więc kupić już gotową rozsadę.

  Czytaj dalej »
 • Prace w sadzie na przedwiośniu

  Prace w sadzie na przedwiośniu

  W ostatnim czasie coraz trudniej jest określić pory roku, zima bardzo szybko przechodzi w lato, z kolei lato w zimę. Przedwiośnie to pora roku, kiedy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi około 5 stopni i śnieg szybko się topi. Przy takiej pogodzie drzewa i krzewy przechodzą ze stanu spoczynku w nowy sezon, jednak tak niska temperatura u większości gatunków trzyma jeszcze pąki w stanie ...

  Czytaj dalej »
 • Drewniany taras

  Drewniany taras

  Taras z jednej strony, jest dodatkowym letnim pokojem, drugiej zaś stanowi integralną część ogrodu. Dlatego jego styl powinien nawiązywać do formy i materiałów z jakich został wykonany budynek, ogrodzenie i cała działka.

  Czytaj dalej »
 • Rozmnażanie roślin balkonowych

  Rozmnażanie roślin balkonowych

  W lutym i marcu rusza wegetacja roślin balkonowych przechowywanych w pomieszczeniach. W tedy też zabieramy się do skracania pędów i sporządzania sadzonek.

  Czytaj dalej »
 • Czas na wysiew roślin jednorocznych

  Czas na wysiew roślin jednorocznych

  Przed nowym sezonem warto już teraz pomyśleć o lecie i zaplanować wysiewy kwiatów jednorocznych. Kwiaty sezonowe rozmnażamy za pomocą nasion, jednak cześć możemy wysiewać bezpośrednio do gruntu. dla innych z kolei niezbędne jest przygotowanie rozsady.

  Czytaj dalej »
 • Kwiaty egzotyczne na balkonie

  Kwiaty egzotyczne na balkonie

  Niektóre gatunki pochodzą z bardzo daleka - Australii, Azji, Ameryki Południowej. W naszym klimacie mogą rosnąć tylko w donicach, a starannie pielęgnowane z pewnością wzbudzą zachwyt właścicieli i sąsiadów.

  Czytaj dalej »
 • Oczar - potrafi oczarować

  Oczar - potrafi oczarować

  Oczary pochodzą z Ameryki Północnej i Azji, wyglądem przypominają naszą rodzimą leszczynę. Ich niewątpliwym walorem są liście, przebarwiające się w niezwykłą kolorystykę oraz kwiaty, które podziwiać możemy niekiedy już podczas odwilży w styczniu czy w lutym.

  Czytaj dalej »
 • Penstemony - kwitną całe lato

  Penstemony - kwitną całe lato

  Penstemony mają wiele zastosowań - możemy sadzić je na rabatach, w ogrodach skalnych, w pojemnikach na balkonie czy tarasie. Ich piękne kwiaty będą cieszły nasze oczy nawet przez dwa miesiące lata.

  Czytaj dalej »
 • Strelicja królewska (Strelitzia reginae)

  Strelicja królewska (Strelitzia reginae)

  Te piękne kwiaty, przypominające rajskiego ptaka do niedawna były uprawiane na kwiat cięty, ale z powodzeniem można je hodować w warunkach pokojowych.

  Czytaj dalej »
 • Granatowiec właściwy (Punica granatum)

  Granatowiec właściwy (Punica granatum)

  Do uprawy domowej nadają się odmiany karłowe, które poza wielkością, niczym się nie różnią od odmian uprawnych. Są to bardzo dekoracyjne rośliny, o purpurowych kwiatach i bardzo delikatnych listkach.

  Czytaj dalej »
 • Gardenia (Gardenia jasminoides)

  Gardenia (Gardenia jasminoides)

  Ta pięknie pachnąca roślina nazwę swą zawdzięcza amerykańskiemu badaczowi i lekarzowi Aleksandrowi Gardena. W naturze rośnie w subtropikalnych rejonach Afryki i Azji Wschodniej. Efektownie ma również liście - ciemnozielone i błyszczące.

  Czytaj dalej »
 • Kalanchoe Blossfelda

  Kalanchoe Blossfelda

  Roślina pochodzi z Madagaskaru. Jest nieduża, osiągająca do 30 cm, o efektownych zebranych w baldachy kwiatach, czerwonych, pomarańczowych, żółtych, różowych, białych. Ma tez bardzo dekoracyjne liście, ciemnozielone, skórzaste i błyszczące. Jest rośliną krótkiego dnia, ale dzięki odpowiednim zabiegom w uprawie sterowanej, dostępna w postaci kwitnącej przez cały rok.

  Czytaj dalej »
 • Haworthia, haworsja - mniej znane sukulenty

  Haworthia, haworsja - mniej znane sukulenty

  Ojczyzną haworsji jest Afryka Południowa. Swoja nazwę zawdzięczają angielskiemu botanikowi Adrianowi Haworthowi, który był wielkim znawcą i kolekcjonerem sukulentów w XVIII wieku.

  Czytaj dalej »
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Newsletter

W każdy czwartek prześlemy na Twój adres email darmowe podsumowanie nowości na Magazyn Domowy.

Najpopularniejsze w Ogród

Ostatnio na MagazynDomowy.pl