Witaj na MagazynDomowy.pl!

Ogród: Ogrody

 • Plan ogrodu: zacienione miejsca

  Plan ogrodu: zacienione miejsca

  Sprawdź, jakie kwiatki możesz posadzić pod rozłożystym drzewem w ogrodzie. Te rośliny to także doskonała propozycja do zacienionego ogrodu. Oto plan nasadzeń.

  Czytaj dalej »
 • Ogród w stylu Południowym

  Ogród w stylu Południowym

  Chociaż krzewy pochodzące z Południa w naszych ogrodach nie osiągają tak imponujących rozmiarów jak w ciepłym klimacie, to, jeżeli zapewnimy im odpowiednie stanowisko i dobrą pielęgnację, mogą być wspaniałą ozdobą naszych tarasów.

  Czytaj dalej »
 • Warzywa zimujące w gruncie

  Warzywa zimujące w gruncie

  Zimą i wczesną wiosną każdy z nas odczuwa w diecie brak świeżych warzyw. Jednak są takie gatunki, które doskonale zimują w gruncie. Należą do nich: pietruszka naciowa, sałata zimowa, szpinak i endywia. Warto popularyzować ich uprawę, tym bardziej że zawierają dużo cennych składników mineralnych.

  Czytaj dalej »
 • Jesień w ogrodzie

  Jesień w ogrodzie

  Drogie ogrodniczki, czeka nas pracowity okres w ogrodzie. Już teraz musimy zadbać o to, jak będzie wyglądał nasz ogród w następnym roku. Czas na sadzenie, przesadzanie, rozmnażanie i wiele innych prac.

  Czytaj dalej »
 • Sierpień w ogrodzie

  Sierpień w ogrodzie

  Ranki i wieczory pachną już jesienią, ale w ciągu dnia króluje jeszcze lato. Kwitną astry i mieczyki, a to niestety kwiaty kończącego się lata. Taki właśnie jest sierpień. Jak spędzić ten miesiąc wśród kwiatów w ogrodzie? Jak dbać o kwiaty?

  Czytaj dalej »
 • Meble w ogrodzie

  Meble w ogrodzie

  Masz piękny ogród i chciałabyś w nim spędzać więcej wolnego czasu na biesiadowaniu, grillowaniu i relaksie? Nie czekaj dłużej, po prostu go umebluj i spędzaj w nim każdą wolną chwilę tak, jak w domowym salonie.

  Czytaj dalej »
 • Zioła w ogrodzie

  Zioła w ogrodzie

  Ogród powinien być nie tylko rozkoszą dla oczu, lecz również dla węchu. Obok roślin ozdobnych warto posadzić mniej okazałe, ale za to intensywniej pachnące. Na szczególną uwagę zasługują zioła.

  Czytaj dalej »
 • Oazy wodne w naszym ogrodzie

  Oazy wodne w naszym ogrodzie

  Woda jest jednym z najatrakcyjniejszych środków w kształtowaniu przestrzeni naszego ogrodu. Może płynąć, stać, tryskać, pluskać lub wznosić się wysoko. Aby ozdobić nią swój ogród możesz zdecydować się na staw, fontannę albo wodotrysk. Każdy wariant będzie doskonałą ozdobą.

  Czytaj dalej »
 • Wiosna w ogrodzie! Rośliny majowe

  Wiosna w ogrodzie! Rośliny majowe

  Każdy z nas odczuwa potrzebę relaksu na łonie natury. Ogród odpręża. Widok kwitnących krzewów i kwiatów dostarcza miłych wrażeń. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na urządzanie ogrodu. Jeśli nie mamy działki, tarasu, czy też balkonu możemy stworzyć mini ogródek na parapecie. Porady o pielęgnacji kwiatów i urządzaniu ogrodu zaczniemy od kwiatów majowych.

  Czytaj dalej »
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Ogrody

Ostatnio na MagazynDomowy.pl