Witaj na MagazynDomowy.pl!

"Our Lady's Forever" - wystawa Anny Konik w Zachęcie

W Zachęcie można oglądać najnowszą pracę artystki Anny Konik - film wideo pt. "Our Lady's Forever". To dramat napisany przez mężczyznę chorego na schizofrenię, którego artystka poznała kilka lat temu.

Utwór jest pełen niezwykłych obrazów zrodzonych przez wyobraźnię Autora. To historia o miłości, opowieść o marzeniu, by zmienić się cieleśnie w osobę, którą się kocha.

Artystka sięgnęła po tekst dramatu, gdy wiosną 2006 roku wyjeżdżała na czteromiesięczne stypendium twórcze do Cork w Irlandii.

Tam odkryła opuszczony szpital psychiatryczny Our Lady's Hospital i zrealizowała w nim film "Our Lady's Forever", inspirowany utworem i przeznaczony do projekcji na kilku ekranach.

Realizacja ta jest opowieścią bez początku i końca, pokazuje dwie osoby - kobietę i mężczyznę - o pseudonimach A. i M. - które poszukują się, krążąc po korytarzach i pokojach niszczejącego szpitala.

Anna Konik (ur. 1974) studiowała na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego i prof. Krzysztofa M. Bednarskiego. Tworzy głównie instalacje wideo. Jest laureatką wielu nagród oraz zagranicznych stypendiów artystycznych.

Wystawę w Zachęcie można oglądać do 5 sierpnia.

"Zachęta" Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie

Plac Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl