Witaj na MagazynDomowy.pl!

Pakowanie prezentów

Nawet skromny prezent nabiera wartości, gdy efektownie go zapakujemy. Świadczy o naszej pomysłowości i sercu włożonym w to, aby uszczęśliwić obdarowywanego. Zobacz, jak zatem można przygotować świąteczne, i nie tylko, podarunki.

Pakujemy butelki, np. wino, likier, syrop...

  • Butelkę owijamy materiałem, mocujemy taśmą, żeby się nie rozwinęła. Na szyjce zawiązujemy ozdobną kokardkę lub tasiemkę.

  • Butelkę wkładamy do woreczka papierowego lub z fizeliny. Na górze związujemy kokardkę, a końce ukośnie ścinamy.

  • Kolejny sposób jest jeszcze prostszy. Wystarczy kupić w pasmanterii kilkanaście centymetrów szerokiej tasiemki i owinąć nią butelkę. Na szyjce wywiązujemy podwójną kokardę i gotowe.

Wysokie, niekształtne przedmioty

Najlepiej jest zapakować w ozdobny materiał lub dający się łatwo formować papier. Owijamy nim cały przedmiot i zabezpieczamy przed rozwinięciem np. taśmą lub zszywaczem. Zamiast kokardki możemy owinąć go tak, jak to widać na zdjęciu, sznurem korali. A żeby podkreślić świąteczny prezent dodać do ozdoby ażurową gwiazdkę, gałązkę igliwia lub np. małe bombki.

Prezenty zapakowane ekologicznie

Prezenty zapakowane w stare gazety, szary papier lub nawet papier śniadaniowy będą wyglądały efektownie, gdy dodamy jakiś niebanalny akcent, np. piękną wstążkę, ozdobną przewieszkę, piórka, koralki, a nawet suszone cytrusy. Proste przedmioty można opakować bez trudu, te o nieforemnym kształcie lub owalne najlepiej jest spakować w "cukierek".

Owalny prezent

Aby go zapakować potrzebujesz prostokątny kawałek papieru i dwa kółka o średnicy mniejszej niż denko prezentu. Papierem owijasz prezent wokół jego boków. Na górze i na dole zawijasz brzegi papieru, tworząc wachlarzyk do środka. Małe kółka wkładasz w środek i mocujesz taśmą. Możesz teraz doczepić na górę ozdobną kokardę lub nakleić jakiś świąteczny znaczek.

Dodaj komentarz Komentarze (1)

  • Zgłoś nadużycie
    ona (Gość), 25 stycznia 2013, 9:09

    za lakonicznie, nic nie wnosi ten artykuł

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Praktyczne porady

Ostatnio na MagazynDomowy.pl