Witaj na MagazynDomowy.pl!

Pełne wdzięku fuksje - ułanki

Fuksje są ozdobą każdego ogrodu, czy też balkonu. Dodadzą uroku każdemu zacienionemu zakątkowi w ogrodzie.

Większość odmian ma kwiaty dwubarwne, najróżniejsze odcienie białego, różowego, czerwonego a nawet niebieskiego. Odmiany pełne wyglądają jak baletnice w tańcu. Ale fuksje to również zróżnicowany pokrój. Są odmiany drzewkowe i wiszące.

Pielęgnacja fuksji:

Miejscem idealnym dla fuksji jest wschodnia strona domu. Łagodne słońce poranne dobrze im służy. Równie dobrze czują się w jasnym cieniu drzew i przy promieniach zachodzącego słońca. Ostre południowe promienie powodują poparzenie liści i kwiatów. Fuksje są wrażliwe na suszę, lubią podłoże stale lekko wilgotne. Nie znoszą przesuszania bryły korzeniowej, ani nadmiernie przesiąkniętego podłoża. Ogrzanej bryły korzeniowej nie należy nigdy podlewać zimną wodą. Nawozimy systematycznie co tydzień w niewielkich ilościach, a nie od czasu do czasu w dużych dawkach.

Ułanki kwitną bujnie, jeżeli regularnie uszczykujemy więdnące kwiaty. Zwalczamy wszelkie szkodniki: mszyce czy też mączliki. Na jesień pędy przycinamy i przechowujemy w temperaturze 2-8 stopni.

Od marca przenosimy do cieplejszego pomieszczenia, jeszcze raz przycinamy i przesadzamy do świeżej ziemi. Na zewnątrz wystawiamy po ostatnich przymrozkach.

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz Komentarze (3)

 • Zgłoś nadużycie Paloma awatar
  Paloma, 9 lipca 2008, 18:39

  Uwielbiam te kwiatki, są takie urocze! Na moim balkonie własnie zakwitły :)

 • Zgłoś nadużycie lantana awatar
  lantana, 14 listopada 2011, 9:45

  Czy można uprawiać fuksje w mieszkaniu? Chciałabym mieć te piękne kwiaty cały rok, a nie tylko latem w ogrodzie.

 • Zgłoś nadużycie Nora Krawczyk awatar
  Nora Krawczyk, 15 listopada 2011, 11:58

  Przyznam, że najlepiej rosną na wolnym powietrzu. Uprawiane w mieszkaniu wymagają jasnego, chłodnego stanowiska. Potrzebują też mniejszej ilości wody niż te rosnące na zewnątrz. Przy stałym nadmiarze wody w strefie korzeniowej mogą wystąpić choroby grzybowe. Są też częściej atakowane przez przędziorki, mszyce lub mączlika.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kwiaty

Ostatnio na MagazynDomowy.pl