Witaj na MagazynDomowy.pl!

Przechowywanie owoców i warzyw

Nikt nie jest w stanie zjeść na raz dużych ilości świeżych owoców i warzyw. Mogą się szybko zepsuć, jeśli nie będą odpowiednio przechowywane.

Przechowywanie owoców

 • Jabłka przechowuj na tackach lub kratkach, tak by nie dotykały się wzajemnie. Usuwaj wszystkie nadpsute sztuki.

 • Cytryny w lodówce mogą leżeć nawet przez miesiąc, jeśli są włożone do dzbanka z zimną wodą. Podobnie możesz postępować z innymi cytrusami.

 • Banany przechowuj w temperaturze pokojowej, nie w lodówce.

Jeśli niektóre owoce są przejrzałe, można zrobić z nich przecier i przechowywać go w lodówce. Przyda się do ciast i deserów.

Przechowywanie warzyw

 • Ziemniaki, które wykiełkują od długiego przechowywania, są nie tylko niesmaczne, ale też niezdrowe. Aby nie dopuścić do tego procesu wrzuć do nich kilka świeżych jabłek.

 • Łatwo psujące się warzywa liściaste, np. sałatę, przechowuj opłukane wodą, w małych pojemniczkach w lodówce. Należy często sprawdzać, czy nie są zepsute, a w razie konieczności usuwać te nadgniłe, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się bakterii i pleśni.

 • Pomidory i ogórki smakują najlepiej, gdy przechowywane są w temperaturze pokojowej, a nie w lodówce.

 • Warzywa tj. szczypiorek, dymka czy seler naciowy są o wiele lepsze w smaku, jeśli przechowuje się je w wodzie. Należy je trzymać w lodówce, z łodygami zanurzonymi w wodzie.

 • Świeże grzyby przykryj wilgotnym ręcznikiem papierowym i wstaw do lodówki. Wytrzymają kilka dni.

Dodaj komentarz Komentarze (5)

 • Zgłoś nadużycie
  Robert (Gość), 21 września 2015, 8:47

  Witam! Mam pytaadnie odnoadśnie konadtakadtf3w z ojcem ( dziecko nieadspełna 4 lata). Od uroaddzeadnia dzcieka nie jestem z ojcem dzcieka, dziecko nie zna ojca zupeładnie. Sprawę o aliadmenty wnioadsłam oraz o pozbaadwieadnie praw, wyrok zapadł na moją korzyść co do aliadmenadtf3w ( ojciec majętny ) oraz ograadniadczeadnie praw. W mięaddzy czaadsie ojciec wnif3sł nagle pozew o zaprzeadczeadnie ojcoadstwa oraz o konadtakty zaraadzem z dziecadkiem ( dodam, iż nigdy ich nie bylo, konadtakt od nieadmowadlaka był zerowy, my jesteadśmy w ostrym konadflikadcie rf3wadnież jako rodzice dzcieka, rf3wadnież bez konadtaktu od lat), sąd zleadcił badaadnia dna, ktf3re potwieraddziły jego ojcoadstwo oraz zasąaddził widzeadnia 2 x w mieadsiącu po 3 h. Aliadmenadtf3w nie płaci od uroaddzeadnia i po wyroku nic się nie zmieadniło, cały mająadtek przeadpiadsał na rodzinę. Pod wpłyadwem szoku i emoadcji na sali sądoadwej zgoaddziadłam się na te widzeadnia ( w moim domu, w mojej obecadnoadści), proadproadsiadłam o psyadchoadloga i kuraadtora lecz dziś ( moja 2 dni od sprawy) nie godzę się na to. Przeadmyadślaadłam to dogłębadnie i nie wyobraadżam sobie jak dziecko na to przyadgoadtoadwać ( wizyta za tydzięń już pierwadsza). Czy mogę to zmieadnić? Czy sąd odnieadsie się nieadprzyadchyladnie do zmian decyadzji matki? Pod salą 3 x zmieadniał ojciec dzcieka godzinę wizyty dopsoadwuadjąc ją do sioadstry egzaadmiadnf3w oraz zostaadłam obraadżona przez jego sioadstrę przy świadadkach ( adwoadkaci ). Czy skoro on nie wywiąadzuje się z oboadwiązku aliadmenadtaadcyjadnego to czy ja mogę rf3wadnież coś zroadbić aby te konadtakty były mniejadsze? Już zapoadwieaddział, że będzie mi zabieadrał dziecko i nie płaadcił. Ma też druadgie, na ktf3re nie płaci od 5 lat ( dziecko 6 lat) i nie ma konadtakadtf3w żadnych. Nie mogę pojąć jak mam go wpuadścić do naszego domu po tylu latach bez konadtakadtf3w i po fakadcie, iż przy ostatadniej wizyadcie około 3 lata temu wykręadcał mi ręce, zabrał teleadfon komf3radkowy i czyadtał inforadmaadcje w nim zawarte. Na dziecko nie zwraadcał uwagi ( nieadzrf3wadnoadwaadżony jest emoadcjoadnaladnie), ma rf3wadnież partadnerkę, ktf3rą bije ( zeznaadnia w sądzie świadka ). W ostatadnich mieadsiąadcach ciąży zostaadłam rf3wadnież okraaddziona przez niego i pozbył się nas — stąd nasz silny konadflikt. Dotarło do mnie to wszystko po sprawie…moja Pani adwoadkat chciała jak najadszybadciej zakońadczyć sprawę właaddzy rodziadcieladskiej i przeadkoadnuje mnie, że to dobrya0wyrok.

 • Zgłoś nadużycie
  ETHVax (Gość), 13 lipca 2019, 9:52

  Bitcoin auction On June 27, 2014, Draper purchased, for an undisclosed price, nearly 30,000 bitcoins which had been seized by the US Marshals service and auctioned to the public. <>2] The accumulation of bitcoins was estimated to be worth US$19 million at the time.
  cryptocurrency market

 • Zgłoś nadużycie
  CepFaib (Gość), 19 lipca 2019, 3:31

  门罗币的算法是 cryptonight-v7,这是一种对 CPU 非常友好的算法,相比于比特币这种用 CPU 几乎已经挖不出来了的币种,门罗币的挖矿门槛要低很多。 再加上 2017 年加密货币行业发展到巅峰,比特币一路上涨,带动其他山寨币,门罗币最高涨到了 533 美元一枚,这让一些团队看到了商机,比如 Coinhive。
  ethernet cable walmart

 • Zgłoś nadużycie
  Gammasict (Gość), 4 grudnia 2019, 7:16

  Как понять, что Вы ? - wot зоны пробития

 • Zgłoś nadużycie
  BorovWado (Gość), 19 grudnia 2019, 1:17

  Вы готовы к ? - карта энск

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Praktyczne porady

Ostatnio na MagazynDomowy.pl