Witaj na MagazynDomowy.pl!

Przytulne wnętrze dzięki detalom

O tym czy wnętrze, w którym mieszkamy, jest przytulne, decydują najczęściej detale. Powinniśmy o nich pamiętać, urządzając swój dom lub mieszkanie.

Kolory

Nastrój tworzą przede wszystkim kolory. One to poprawiają nasze samopoczucie, uspakajają nerwy lub pobudzają do działania. Kolory nadają wnętrzu ciepłego bądź chłodnego, nowoczesnego wystroju w zależności od tonacji, jaką zastosujemy. Dobór barw jest sprawą osobistą. Jedni lubią kolory delikatne i subtelne, inni uważają je za mdłe i monotonne. Podobnie intensywne, żywe barwy mogą zarówno zachwycać, jak i zniechęcać swą krzykliwością i zbytnią jaskrawością. Najważniejsze więc w kreowaniu nastroju jest dobieranie ich w zależności od własnego gustu.

Zdjęcia i obrazki

To na zdjęciach udokumentowane są najczęściej najpiękniejsze chwile twojego życia lub miejsca, które kojarzą ci się ze szczęściem. Warto, abyś się nimi otaczała, wówczas twój dom staje się oazą spokoju i pozytywnych myśli. Wystarczy, że w chwili znużenia, smutku lub zdenerwowania, spojrzysz na zdjęcie i od razu wracają cudowne wspomnienia. Obrazy lub obrazki, które wieszasz w domu wybieraj tak, aby nie tylko stanowiły element dekoracji współgrający z wystrojem wnętrza, ale były również nośnikiem dobrej energii. Pejzaże, kwiaty, góry i morze zawsze będą doskonałym wyborem.

Kominek

Jeśli tylko możesz sobie na niego pozwolić, nie wahaj się! Ciepło domowego ogniska, które żywo będzie płonęło w salonie, z pewnością zgromadzi wokół siebie wszystkich domowników. Światło ognia, jak żadne inne potrafi tworzyć przytulny, domowy nastrój, dając poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Przy nim zrelaksujesz się z dobrą książką lub ukochaną osobą u boku.

Rozłożyste kwiaty

Palmy, draceny, szeflery, skrzydłokwiaty... kwiaty o rozłożystych liściach stanowią wspaniałą ozdobę dużego wnętrza. Wprowadzają w nie świeżość i naturalność. Jeśli ustawimy kwiaty w pobliżu sofy lub fotela, na którym wypoczywamy, nasz relaks będzie z pewnością efektywniejszy. Zieleń uspakaja i koi nerwy, daje odpocząć oczom, a żywe rośliny dostarczają nam cennego tlenu. Każde miejsce jest dobre na kwietnik - parapet, gotowy stelaż, a nawet kawałek połogi, na której możemy go ładnie wyeksponować.

Osobisty akcent

W żadnym miejscu nie będziemy czuć się dobrze, jeśli nie będzie ono urządzone w zgodzie z naszą osobowością i charakterem. Nie zapominajmy więc o akcentach, które je wyrażają. Otaczajmy się tym, co kochamy czy też np. kolekcjonujemy. Na załączonym obrazku jego właściciel pasjonuje się ptakami i dlatego w swoim pokoju stworzył galerię wyjątkowych okazów i gatunków ptactwa. Po tym, jak urządzony jest nasz dom czy mieszkanie, widać jakimi jesteśmy ludźmi. Dajmy mu więc z siebie to, co najlepsze, pamiętając, aby pozostawać z nim w harmonii. Tylko wówczas będzie dla nas przytulnym i ciepłym miejsce, do którego zawsze z chęcią będziemy wracać.

Owoce

Może wydać się to dziwne, ale owoce także sprawiają, że wnętrze pokoju wydaje się nam przytulne. Są symbolem obfitości i dobrobytu, dlatego wprowadzają nastrój nasycenia i spokoju. Ułożone na szklanej paterze, są także wspaniałą dekoracją pokoju (należy jednak pamiętać o tym, aby zawsze były świeże i zdrowe).

Dodaj komentarz Komentarze (4)

 • Zgłoś nadużycie
  viki (Gość), 28 lutego 2008, 22:30

  zdjęcia w pokojach to podstawa. ja mam ich pełno, na ścianach i półkach. to prawda, że dzięki nim jest jakoś tak przytulniej w domu. O kominku mogę na razie pomarzyć, ale może kiedyś... :)

 • Zgłoś nadużycie
  landryna (Gość), 3 marca 2008, 8:44

  Zdjęcia prezentują bardzo przytulne wnętrza. Bardzo mi sie podoba pomysł z fotografiami, efektownie i elegancko są ułożone.

 • Zgłoś nadużycie
  niki (Gość), 23 września 2009, 15:00

  niestety na kominek nie mogę sobie pozwolić, ani na te owoce.... zaraz jest pełno muszek owocówek :) może sztuczne ?? :P P

 • Zgłoś nadużycie
  fajna (Gość), 4 lipca 2011, 18:00

  według mnie to wspaniały pomysł, ja w swoim dworku mam i kominek i obrazki/zdjęcia, dużego rozłożystego kwiatka przy drzwiach, ściany są kolorowe ale jednak pastelowe(nie podchodzą mi takie wyraziste), mam też owoce w kryształowej misce, są też akcenty w drobnych przedmiotach, ale jednak gdyby nie sofa w kwiaty i beżowy super wygodny stary fotel i krzesło bujane oraz biała komoda i ława, to nie byłoby tej wspaniałej przytulnej atmosfery. ważne są też drobne dodatki, np .serwet na ławie w ciepłym kolorze i w wazonie kolorowe kwiaty. jestem bardzo zadowolona z mojego całego dworku, a to tylko zasługa dodatków i tej wspaniałej sofy w kwiaty z bałymi meblami (ściany mam białe, a podłogę drewnianą). a pracowałam nad tym tylko ja , z drobną pomocą męża.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Wnętrza

Ostatnio na MagazynDomowy.pl