Witaj na MagazynDomowy.pl!

REGULAMIN FORUM MAGAZYDOMOWY.PL

 1. Zasady ogólne.

  • 1.1 Udział w forum dyskusyjnym oznacza akceptację niniejszego Regulaminu. Zapisy tego regulaminu dotyczą Wiadomości na Forum (Postów), informacji zamieszczanych w Profilach, Awatarów oraz zdjęć, Wiadomości Prywatnych, Podpisów (Sygnatur), a także wszelkich innych materiałów zamieszczanych w serwisie przez Użytkowników.
  • 1.2 Z powodu otwartej formuły forum i dużej ilości dyskusji, Administrator forum nie weryfikuje i nie moderuje wiadomości przed ukazaniem się na forum. Jeśli więc zauważysz nieodpowiednią dyskusję, wiadomość lub inny materiał - prosimy o użycie opcji raportowania nieodpowiedniego Posta lub kontakt z jednym z moderatorów. Jest to działanie wystarczające i nie ma potrzeby wdawania się w dyskusję z autorem nieodpowiednich materiałów. Z góry dziękujemy za takie informacje, ponieważ pozwalają nam szybciej reagować na nadużycia i zapewnić wysoki poziom dyskusji.
  • 1.3 Wszelkie materiały niezgodne z Regulaminem będą usuwane, a ostateczna interpretacja zapisów tego Regulaminu pozostaje w gestii Administratora i Moderatorów.
  • 1.4 Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Administrator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania w Serwisie.
  • 1.5 Regulamin niniejszy jest uszczegółowieniem i załącznikiem do Regulaminu Serwisu, który jest dokumentem nadrzędnym i obowiązującym w całym Serwisie.
 2. Szacunek zasadą nadrzędną

  • 2.1 Masz prawo być sobą, wyrażać swoje opinie, nastroje i emocje. Pamiętaj jednak, że obowiązują Cię zapisy tego Regulaminu, a Twoje działania zawsze powinny wykazywać szacunek dla innych Użytkowników Forum.
  • 2.2 Nie atakuj innych, nie krytykuj, nie wyśmiewaj i nie poniżaj słownie. Jeżeli nie zgadzasz się z poradą lub opinią innego Użytkownika - nie pisz tylko tego, że się myli, napisz dlaczego. Nie sprowadzaj dyskusji do krytyki literówek czy też stylu pisania.
  • 2.3 Jeśli jakaś sprawa wymaga wyjaśnień pomiędzy Tobą a innym Użytkownikiem - zrób to prywatnie. Nie zamieniaj Forum w miejsce skarg, zażaleń i osobistych utarczek z innymi.
  • 2.4 Zanim coś napiszesz lub zamieścisz jakieś materiały, zastanów się, czy zrobiłbyś to na swoim forum. Poczuj się tak, jak gdyby to od Ciebie zależało jak wygląda to Forum (w rzeczywistości - to zależy właśnie od Ciebie).
  • 2.5 Bądź przyjazny dla nowych Użytkowników. Pomóż im odnaleźć odpowiednie informacje i włączyć się do społeczności Forum. Jeżeli jesteś nowym Użytkownikiem, zachęcamy do przywitania się w dziale Forum do tego przeznaczonym.
  • 2.6 Działania Administratora i Moderatorów służą prawidłowemu funkcjonowaniu Forum. Jeśli popełniłeś błąd, przyjmij ich działania ze zrozumieniem, ponieważ nie mają one na celu wykazania wyższości, osobistej racji lub też charakteru odwetu albo zemsty.
 3. Czego nie robić i nie zamieszczać

  • 3.1 Użytkownik może posiadać tylko jedno Konto na Forum. Posiadanie większej ilości Kont jest możliwe tylko za zgodą Administratora. Jeżeli utracisz dostęp do swojego Konta, nie zakładaj drugiego, ponieważ wiąże się to z ryzykiem Bana. W przypadku wykrycia posiadania przez Użytkownika więcej niż jednego Konta, wszystkie ujawnione Konta zostaną usunięte. Jeżeli chcesz zmienić Nazwę Użytkownika, skontaktuj się z Administratorem.
  • 3.2 Nie należy zakładać takich samych Tematów w różnych działach Forum, ani też duplikować Tematów niedawno założonych przez siebie lub innych.
  • 3.3 Przed założeniem Tematu skorzystaj z wyszukiwarki, aby sprawdzić, czy podobny Temat już nie istnieje. Załóż Temat w odpowiednim dziale Forum.
  • 3.4 Nie wolno zamieszczać treści niezgodnych z obowiązującym prawem, naruszających dobro innych osób, firm lub instytucji. W szczególności:
   a) treści uznanych powszechnie za wulgarne, nieobyczajne, obraźliwe, oszczercze wobec innych,
   b) treści dyskryminujących na tle rasowym, wyznaniowym, etnicznym, orientacji seksualnej
   c) treści faszystowskich, propagujących przemoc, uznawanych powszechnie za drastyczne czy przerażające,
   d) treści zawiązanych z pornografią,
   e) treści łamiących prawa autorskie i przyczyniających się do rozpowszechniania piractwa
  • 3.5 Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Użytkowników treści reklamowych, linków afiliacyjnych oraz ogłoszeń o charakterze komercyjnym poza działami Forum do tego wyznaczonymi.
  • 3.6 Użytkownik nie powinien podejmować działań mających na celu "podbijanie" jego Tematu (tak aby znajdował się wyżej na liście).
  • 3.7 Liczba Wiadomości jest dla niektórych Użytkowników ważnym aspektem forum, jednak należy pamiętać, że ważniejsza jest jakość a nie ilość Wiadomości. Dlatego też, będziemy usuwać lub w inny sposób przeciwdziałać Użytkownikom i Wiadomościom służącym głównie "zwiększaniu licznika".
  • 3.8 Jeżeli chcesz podziękować innemu Użytkownikowi za okazaną pomoc - skorzystaj z opcji "Dziękuję", klikając w odpowiedni odnośnik pod Wiadomością. Wiadomości zawierające jedynie podziękowanie mogą być usuwane.
  • 3.9 Zabrania się tworzenia wzajemnych "grup adoracji" składających się z Użytkowników dziękujących sobie za każdą napisaną Wiadomość. Jest to traktowane jako nadużywanie systemu podziękowań w celu "nabijania" licznika otrzymanych podziękowań.
  • 3.10 Nazwa Użytkownika nie powinna zawierać treści wymienionych w punkcie 3.4, a także nie może składać się w całości lub w części z adresu email, adresu strony WWW lub domeny internetowej.
  • 3.11 Wiadomości uznane przez Administratora za nic nie wnoszące do dyskusji, w szczególności służące zwiększaniu licznika napisanych Wiadomości, mogą zostać usunięte.
 4. Podpisy (Sygnatury), Awatar, Rangi

  • 4.1 Użytkownicy Forum mają prawo do posiadania podpisów, które automatycznie zamieszczane są pod napisanymi przez nich Wiadomościami. Podpis może być używany do promocji strony, biznesu lub przedsięwzięcia, z którym Użytkownik jest osobiście związany. Zabrania się wykorzystywania podpisów komercyjnie, sprzedawania lub udostępniania ich innym osobom.
  • 4.2 Zasady dotyczące podpisów:
   a) maksymalnie 3 linijki, łącznie 200 znaków
   b) możesz zastosować BBCode, na co masz dodatkowe 200 znaków, jednakże:
   - maksymalna wielkość czcionki to 3
   - podpis powinien być wyrównany do lewej strony (nie może być wycentrowany lub wyrównany do prawej)
   - nie używaj znaczników HR, kodu, cytowania, listy, PHP lub HTML.
   c) możesz zamieścić slogan reklamowy lub linki do swoich stron, jednak nie mogą to być linki afiliacyjne
   d) podpis nie powinien być wizualnie męczący dla Użytkowników
   e) podpis nie może zawierać obrazków
  • 4.3 Zabrania się używania logo (w całości lub części) lub nazwy serwisu jako Awatara Użytkownika. Nie wolno również używać nazwy Użytkownika, mogącej budzić skojarzenia o powiązaniu z Administratorem lub Forum.
  • 4.4 Moderatorzy oraz Administratorzy serwisu posiadają rangi niezależne od liczby napisanych wiadomości. Ponadto nazwy Moderatorów (zielony) i Administratorów (czerwony) posiadają inny kolor w celu łatwiejszej identyfikacji.
 5. Ograniczenia, kary i ostrzeżenia

  • 5.1 Posty oraz Tematy niezgodne z Regulaminem będą usuwane lub modyfikowane przez Moderatorów. Administrator i Moderatorzy dokładają starań, aby dokonywać możliwie najmniejszej ingerencji w zamieszczane na Forum treści, w celu dostosowania ich do zapisów tego Regulaminu.
  • 5.2 Użytkownicy łamiący Regulamin, netykietę i ignorujący upomnienia Administratora i Moderatorów mogą otrzymać ostrzeżenia lub blokadę na dostęp do Forum (Ban).
  • 5.3 Ostrzeżenia przyznawane są za brak stosowania się do zasad Regulaminu, w szczególności niewłaściwe słownictwo, brak szacunku do innych Użytkowników, niepożądaną reklamę, sianie zamętu na Forum i skłócanie innych Użytkowników.
  • 5.4 Administrator i Moderatorzy mogą podjąć decyzję o natychmiastowym Banie, w przypadku stwierdzenia przewinień Użytkownika dotyczących łamania tego Regulaminu.
 6. Treści, prawa i ograniczenie odpowiedzialności

  • 6.1 Niektórzy Użytkownicy rezygnują z udziału w naszej społeczności (zgodnie z własną wolą lub z innego powodu). Nie usuwamy Kont, Wiadomości i innej treści zamieszczonej przez Użytkowników. Użytkownik, zamieszczając w Serwisie jakiekolwiek treści, wyraża zgodę na bezterminowe ich wykorzystywanie (w tym publikowanie i rozpowszechnianie) przez Administratora. Użytkownik może wystąpić o usunięcie materiałów z Serwisu, jednak to Administrator podejmuje decyzję o tym czy je usunąć. Jeżeli nie chcesz być identyfikowany z Serwisem w żaden sposób, zamkniemy Twoje Konto i zmienimy zawarte w nim informacje tak, aby nie zawierały jednoznacznie identyfikujących Cię charakterystyk. Zamknięcie konta oznacza bezpowrotną utratę dostępu do niego.
  • 6.2 Zamieszczając jakiekolwiek treści na Forum, zgadzasz się na to, że:
   a) zamieszczane przez Ciebie materiały nie są w całości lub w części niezgodne z prawem,
   b) jesteś właścicielem zamieszczanych materiałów lub posiadasz nieograniczone prawa do publikacji i przekazania ich nam
   c) nie podejmiesz przeciwko nam żadnych działań w związku z zamieszczonymi i przekazanymi treściami / materiałami
  • 6.3 Administrator nie jest odpowiedzialny za treści umieszczane przez użytkowników na Forum. Treści te wyrażają punkt widzenia Użytkowników, którzy je zamieszczają.
  • 6.4 Administrator może w każdej chwili i według swojego uznania usunąć lub modyfikować zawartość zamieszczoną przez Użytkowników na Forum.
 7. Definicje

  • 7.1 Administrator - Innovaweb Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku, ul. Jankowicka 23/25 oraz wyznaczeni przedstawiciele firmy.
  • 7.2 Ban - blokada dostępu do Forum lub Serwisu, czasowa lub bezterminowa.
  • 7.3 Awatar - Obrazek wyświetlany obok nazwy Użytkownika i w profilu Użytkownika.
  • 7.4 Forum - forum dyskusyjne funkcjonujące w ramach tego Serwisu.
  • 7.5 Konto - miejsce w Serwisie dla Użytkownika, dostępne po zalogowaniu, za pomocą którego Użytkownik wprowadza i zarządza danymi oraz wszystkimi elementami związanymi z udziałem w Serwisie, a także może podejmować działania i operacje związane z funkcjonowaniem w Serwisie
  • 7.6 Moderator - osoba odpowiedzialna za utrzymanie porządku na Forum. Oceną pracy Moderatorów zajmuje się Administrator. Wszelkie oceny, skargi i zażalenia na pracę Moderatorów powinny być kierowane do Administratora drogą mailową lub przez formularz kontaktowy. Wszelkie tematy i Posty z tym związane będą usuwane.
  • 7.7 Nazwa Użytkownika (Nick, Login) - nazwa, którą Użytkownik posługuje się w Serwisie
  • 7.8 Podpis (Sygnatura) - tekst wyświetlany pod wiadomościami użytkownika.
  • 7.9 Profil - strona prezentująca dane zamieszczone na swój temat i dotyczące Użytkownika
  • 7.10 Serwis - strony internetowe znajdujące się pod niniejszą domeną internetową.
  • 7.11 Temat - dyskusja na Forum, często nazywany wątkiem.
  • 7.12 Użytkownik - osoba korzystająca z Forum.
  • 7.13 Wiadomość (Post) - wiadomość zamieszczona przez użytkownika na Forum.
  • 7.14 Wiadomość Prywatna - wiadomości wysyłane do innych Użytkowników przy pomocy systemu wiadomości prywatnych.