Witaj na MagazynDomowy.pl!

Scewola

Na naszych balkonach i w ogrodach pojawia się coraz więcej nowych oryginalnych roślin. I właśnie scewola pochodząca z Australii jest od kilku lat taką nowością.

Scewola jest krzewinką o zwisających pędach, dochodzących do 1 m długości, obficie pokrytych jasno fioletowymi lub białymi kwiatami. Dodatkowego uroku dodaje jej wachlarzowaty kształt kwiatu, który u nasady ma biało-żółtą plamkę. Kwitnie od maja do przymrozków i nie wymaga czyszczenia przekwitłych kwiatów, gdyż same się obsypują. Roślina doskonale nadaje się obsadzenia skrzynek, wiszących doniczek lub gazonów. Scewola nie sprawia trudności uprawowych.

Lubi stanowisko słoneczne i dość regularnego podlewanie. W upalne dni należy ją podlewać nawet 2-3 razy dziennie. Zasilamy nawozami do kwiatów kwitnących raz na tydzień lub codziennie, ale słabym roztworem. Scewola wymaga kwaśnego podłoża i dobrego drenażu.

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz Komentarze (3)

 • Zgłoś nadużycie
  samotny42 (Gość), 29 marca 2010, 14:56

  gdzie mozna kupic i ile kosztują

 • Zgłoś nadużycie
  gość (Gość), 21 kwietnia 2010, 12:41

  Pytać w centrach ogrodniczych lub na targu, ceny są różne - już piękna duża roślina to około 15 zł, a sadzonki widziałam po 5 zł.

 • Zgłoś nadużycie avatar
  Jerzy, 15 maja 2014, 13:13

  Witam.
  Czy w okolicach Wrocławia można kupić scewolę? Jeżeli tak to gdzie?

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Ogrody

Ostatnio na MagazynDomowy.pl