Witaj na MagazynDomowy.pl!

Sposób na praktyczną bramę wjazdową

Brama wjazdowa to podstawowy element wyposażenia całego ogrodzenia domu. Wybór tego ruchomego skrzydła, które dostosować trzeba do warunków, potrzeb i możliwości jakie daje nam okołodomowa przestrzeń, nie jest jednak rzeczą prostą. Oto, na co powinno się zwrócić uwagę.

W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę ilość miejsca, które mamy do dyspozycji. Determinuje to wybór pomiędzy bramami skrzydłowymi a przesuwnymi. W przypadku większej przestrzeni dzielącej linię ogrodzenia od samego budynku można zastosować bramę jedno, dwu lub trójskrzydłową.

brama Legi brama Legi

Pozioma wygoda

Ze względu na gęstą zabudowę mieszkalną często należy szukać rozwiązań, które będą w stanie maksymalnie wykorzystać potencjał grodzonego terenu. Często bowiem zdarza się, że nasze posesje ograniczone są ilością dostępnego miejsca na zastosowanie bram skrzydłowych. Wyjściem z takiej sytuacji może okazać się samonośna brama przesuwna, np. firmy Legi. To jednolite ruchome przęsło z tzw. przeciwwagą, które osadzić możemy w linii ogrodzenia. Dużą swobodę w użytkowaniu stanowi fakt możliwości zastosowania siłowników automatycznych. System ASO Safety stosowany przez Legi w bramach zsynchronizowany z napędem automatycznym jest gwarancją użytkowego bezpieczeństwa. Pionowa listwa wyposażona jest w siatkę czujników, które reagują nawet na najmniejsze bodźce powodując zatrzymanie całego mechanizmu. Co najważniejsze, możemy mieć pewność, że system ten zapobiegnie sytuacji, w której zagrożone mogłoby być życie np. bawiących się dzieci. Samonośne rozwiązanie zastosowane w bramach Legi to również niewątpliwe udogodnienie jeżeli chodzi o konserwację. Zróżnicowane warunki atmosferyczne mogą stanowić nie lada problem dotyczący codziennego użytkowania. Brak potrzeby instalowania szyn w podłożu pozwala uniknąć kłopotów z oczyszczaniem prowadnic, które ograniczałyby wtedy płynność ruchu całego skrzydła.

Dodaj komentarz Komentarze (4)

 • Zgłoś nadużycie avatar
  daria, 18 stycznia 2015, 1:00

  Bardzo podobają mi się proste brami i furtki, bez zbędnych moim zdaniem ozdobników. Ogrodzenie które obecnie znajduje się wokół mojego domu ma dokładnie taki charakter. Jest proste i solidne. Kupiłam je bezpośrednio u producenta paneli ogrodzeniowych GROWMAT http://growmat.pl/pl/o-firmie/ i muszę przyznać, że zrobiłam świetny zakup :)

 • Zgłoś nadużycie avatar
  JamesMeekins78, 29 grudnia 2015, 12:26

  Brama na pilota to moje aktualne marzenie. Nic gorszego niż wysiadanie z samochodu, żeby taką własnoręcznie otwierać.

 • Zgłoś nadużycie avatar
  CharlesSmith1956, 5 lutego 2016, 11:30

  Dla mnie idealna brama to z kutego żelaza

 • Zgłoś nadużycie avatar
  Bartek, 6 czerwca 2016, 8:50

  Z własnego doświadczenia wiem, że nie warto oszczędzać na napędzie. Lepie zainwestować w coś porządnego niż pi pierwszej zimie zmieniać, albo jak mróz ściśnie samemu latać i otwierać bo mechanizm zamarzł.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Newsletter

W każdy czwartek prześlemy na Twój adres email darmowe podsumowanie nowości na Magazyn Domowy.

Najpopularniejsze w Dom

Ostatnio na MagazynDomowy.pl