Witaj na MagazynDomowy.pl!

Stylowy taras

W nordyckim, śródziemnomorskim, romantycznym lub neutralnym stylu - twój taras może zmienić swój charakter w zależności od kwiatów, mebli i dodatków, którymi go urządzisz.

Balkon, taras lub kawałek ogródka latem staje się dla wielu pokojem na świeżym powietrzu. Tam spędzamy wolny czas, rozkoszując się pięknem kolorów i zapachów kwiatów. Wygląd tarasu możemy modyfikować w ciągu lata, zmieniając aranżację z kwiatów. Jednak raz obrany styl wprowadzi specyficzny klimat odległych krajów, z którymi trudno się będzie rozstać, zwłaszcza jesienią.

Śródziemnomorski styl wprowadza atmosferę południowych wakacji, do których dostęp mamy za każdym razem, gdy wyjdziemy na taras. Urządzając swój taras w tym stylu zadbajmy o kwiaty takie jak bugenwille, granaty, oleandry czy lantany. Koniecznie umieśćmy pomiędzy nimi cytrusy, drzewka oliwne i pachnące zioła w ceramicznych doniczkach, takie jak rozmaryn, bazylia, tymianek, oregano czy lawenda. Dobrze jest zawczasu zadbać o kolorystykę ścian i mebli - najlepiej w kolorach bieli i błękitu, co przywoła na myśl klimat greckich wysp lub w kolorze terakoty - włoskich miast.

Nordycki styl krajów Północy zdominowany jest przez słoneczniki. Latem na tarasie wprowadzają one słoneczną, ciepłą i sielską atmosferę. Tłem dla żółtych kwiatów mogą być kwiaty białe, astry lub rumianki, albo niebieskie, a już koniecznie szafirowe donice, meble i kurtyny. Ogromne hoje i pnącza wijące się po kratkach dodatkowo podkreślają urodę kwitnących kwiatów. Wiklinowe meble podkreślają naturalne piękno i pozwalają na swobodny, niczym nie skrępowany relaks wśród roślinności.

Romantyczny styl to taras oglądany przez różowe okulary. Sielski, arkadyjski klimat wprowadzą róże, rośliny najromantyczniejsze z romantycznych. Doskonale komponują się z pachnącą lawendą oraz kwiatami w kolorze bieli - zwisającymi lobeliami czy werbeną, różowymi pelargoniami, begoniami i urzekającą sundavillą. Jasne meble lub plecione z wikliny dodatkowo pogłębią nastrój romantycznych chwil.

Styl neutralny czyli kalejdoskop barw, kwiatów i ziół, które latem chcemy mieć wokół siebie na tarasie. W doniczkach możemy posadzić zwisające petunie, wielokolorowe koleusy, niebieski ołownik, różowe lub czerwone pelargonie, werbeny i fuksje. Meble wykonane z metalu i szkła dodadzą elegancji, na stole koniecznie postaw bukiet świeżych kwiatów lub, jeśli szkoda ci je ścinać - małą doniczkę z bujnie kwitnącym kwieciem.

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz Komentarze (1)

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Ogrody

Ostatnio na MagazynDomowy.pl