Witaj na MagazynDomowy.pl!

Telewizor w mieszkaniu

Telewizor to często główny punkt w mieszkaniu, skupiający wokół siebie rodzinę, pozwalający na relaks i rozrywkę. To też często główna ozdoba pokoju. Jego wielkość i format powinny więc być odpowiednio dobrane do wnętrza.

Telewizor możemy wybrać kierując się jego formatem i wielkością. Format to stosunek jego szerokości do wysokości. Możemy więc zdecydować się na telewizor bardziej kwadratowy, o formacie 4:3, w którym nadawanych jest większość programów telewizyjnych lub format prostokątny 16:9, panoramiczny. Ten drugi jest doskonały do oglądania filmów. O tego, co oglądasz w telewizji przede wszystkim powinno więc zależeć to, na jaki format się zdecydujesz. Możesz też wybrać telewizor, w którym możliwa jest regulacja formatu w zależności od programu.

Rozmiar telewizora to kolejna rzecz, na którą przede wszystkim zwracamy uwagę decydując się na zakup. Większy wcale nie oznacza jednak lepszy. Optymalna wielkość telewizora w pokoju o wielkości 20-30 m2 to 26-29 cali. Kanapa i fotele powinny stać w odległości ok. 3 m od ekranu. Telewizory niewielkich rozmiarów, od 14 do 25 cali, doskonale sprawdzą się w kuchni lub sypialni. Optymalna odległość od ekranu przy takiej wielkości telewizora to 1,5-2,5 m. Przy telewizorach 21-25 calowych to odległość 2,5-3 m. Telewizory z ekranami 32 do 50 cali nadają się tylko do bardzo dużych pomieszczeń. Miejsca siedzące nie powinny być wówczas bliżej niż 4-5 m od ekranu.

Dodaj komentarz Komentarze (1)

  • Zgłoś nadużycie
    bmm112 (Gość), 22 lutego 2010, 18:51

    pomieszczenie ,pokój w którym jest telewizor powinno być zaciemnione czy raczej lekko naświetlone?

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Wnętrza

Ostatnio na MagazynDomowy.pl