Witaj na MagazynDomowy.pl!

Trawnik jesienią

Chociaż o tej porze nie wymaga już tak częstego koszenia, gdyż trawa wolniej rośnie, to jednak aby rósł prawidłowo w następnym sezonie konieczne jest wykonanie kilku zabiegów pielęgnacyjnych.

Koszenie

Koszenie darni jesienią wykonujemy w coraz większych odstępach. Trudno jest jednak określić termin ostatniego koszenia. Biorąc pod uwagę biologię traw gazonowych, termin ten przypada najczęściej na drugą połowę października. Jednak obserwując w ostatnich latach klimat, często ostatnie koszenie przypada przypada (w zależności od regionu) na początek października, a czasem koniec tego miesiąca. Dla wszystkich regionów ważna jest zasada, że po ostatnim koszeniu, trawnik powinien nieco odrosnąć przed nastaniem mrozów.

Grabienie liści

Liście nie sprzyjają zimowaniu traw, a często powodują niszczenie darni poprzez gnicie. Dlatego też należy na bieżąco grabić opadające liście z drzew.

Nawożenie

Jesienią zaprzestajemy nawożenia nawozami azotowymi. Dla zapewnienia dobrego przetrwania darni zimą wysiewamy nawozy fosforowe lub potasowe. Siarczan potasu bardzo pozytywnie wpływa na odporność roślin na niskie temperatury zimą.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Ogród

Ostatnio na MagazynDomowy.pl