Witaj na MagazynDomowy.pl!

Uczep rózgowaty - bidens ferulifolia

Roślina ta od lat cieszy się dobrą opinią i jest sprawdzona w uprawie balkonowej w wiszących donicach czy skrzynkach. Sprawdza się również w kompozycjach z innymi kwiatami jednorocznymi.

Bidens ma kwiaty o średnicy 3 cm i są one w kolorze słoneczno-żółtym. Roślina dobrze toleruje upał, wiatr i deszcz. Są również odmiany odporne na pierwsze przymrozki - ""Golden Goddess", "Samsara", "Golden Star" i "Goldruch".

Stanowisko

Uczep pochodzi z Meksyku, dlatego też w naszych warunkach najlepiej rośnie na stanowisku w pełnym słońcu. Idealnym miejscem są balkony od strony południowej. Roślina ta lubi dużą przestrzeń i dobrze się czuje w dużych pojemnikach. Łatwo zagłusza rośliny słabsze i małe, dlatego też należy ją łączyć z dużymi, silnymi pelargoniami czy surfiniami.

Podlewanie

Roślina wymaga częstego podlewania. Przy słonecznej pogodzie należy podlewać ją codziennie, w przeciwnym razie zacznie tracić kwiaty.

Nawożenie

Uczep bardzo szybko rośnie i w sezonie powinien być zasilany regularnie. Nawozimy raz na tydzień nawozami do roślin balkonowych lub jednorazowo przy posadzeniu i w lipcu nawozem długo działającym.

Cięcie

Roślina charakteryzuje się bardzo szybki wzrostem - osiąga 1 metr długości. Można przycinać ją w dowolnym momencie rozwoju. Jeśli w kwietniu i maju pędy przytniemy co dwa tygodnie, krzewy nabiorą ładnego gęstego pokroju.

Zimowanie

Uczep rózgowaty można zimować w temperaturze 15 stopni. Jednak nie jest to zbyt opłacalne gdyż najbardziej obfite kwitnienie przypada w pierwszym roku uprawy. Nasiona możemy wysiewać między styczniem a marcem.

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kwiaty

Ostatnio na MagazynDomowy.pl