Witaj na MagazynDomowy.pl!

Urządzamy łazienkę
Gdzie przechowywać rzeczy?

Kosmetyki, ręczniki, akcesoria do włosów i do kąpieli - w łazience zawsze brakuje na nie miejsca. Oto kilka pomysłów na ich sprytne przechowywanie.

Miejsce na ręczniki

Ręczniki dobrze jest przechowywać w łazience i świeże zawsze mieć pod ręką. Możemy trzymać je w osobnych szafkach, dopasowanych kolorystycznie i stylistycznie do wystroju łazienki lub we specjalnie wydzielonych wnękach.

Wysuwana szafka z poziomymi drążkami została umieszczona pod toaletką. Wysuwana szafka z poziomymi drążkami została umieszczona pod toaletką.

Ręczniki stanowią dekorację ściany. Umieszczono je, zwinięte w ruloniki, na prostych, krótkich półkach przyczepionych do długiego panelu. Ręczniki stanowią dekorację ściany. Umieszczono je, zwinięte w ruloniki, na prostych, krótkich półkach przyczepionych do długiego panelu.

Wolną przestrzeń pod wanną wykorzystano na szafkę. Wbudowano ją w ten sposób, że drzwiczki uchylają się, a nie otwierają w bok, co nie zajmuje dużo miejsca. Wolną przestrzeń pod wanną wykorzystano na szafkę. Wbudowano ją w ten sposób, że drzwiczki uchylają się, a nie otwierają w bok, co nie zajmuje dużo miejsca.

Wnęka nad wanną stała się otwartą szafką, gdy zamontowano w niej szklane półki (dają efekt lekkości). Świeże ręczniki zawsze są pod ręką. Wnęka nad wanną stała się otwartą szafką, gdy zamontowano w niej szklane półki (dają efekt lekkości). Świeże ręczniki zawsze są pod ręką.

Reling wokół wanny to doskonałe miejsce na trzymanie ręcznika przeznaczonego do kąpieli. Gdy jest wilgotny można go z powodzeniem na nim rozwiesić i wysuszyć. Reling wokół wanny to doskonałe miejsce na trzymanie ręcznika przeznaczonego do kąpieli. Gdy jest wilgotny można go z powodzeniem na nim rozwiesić i wysuszyć.

W ściance oddzielającej przestrzeń sanitarną od higienicznej zostawiono trzy małe wnęki. Stanowią nie tylko dekorację łazienki, ale również część funkcjonalną. Można trzymać na nich drobiazgi, kosmetyki lub poukładane równo ręczniczki. W ściance oddzielającej przestrzeń sanitarną od higienicznej zostawiono trzy małe wnęki. Stanowią nie tylko dekorację łazienki, ale również część funkcjonalną. Można trzymać na nich drobiazgi, kosmetyki lub poukładane równo ręczniczki.

Kosmetyki, przybory higieniczne i kosemtyczne

Większość kosmetyków i przyborów, które są nam potrzebne podczas higieny w łazience dobrze jest przechowywać w szafkach. Unikniemy dzięki temu nagromadzaniu się kurzu, który trudno jest codziennie usuwać z kilkunastu małych buteleczek i słoiczków. Mniej wystawionych na półkach akcesoriów, to też większy porządek w łazience.

Szafka pod lustrem to dobre miejsce na przechowywanie kosmetyków potrzebnych do podstawowej higieny, makijażu lub demakijażu. Szafka pod lustrem to dobre miejsce na przechowywanie kosmetyków potrzebnych do podstawowej higieny, makijażu lub demakijażu.

W łazience dobrze sprawdzają się systemy relingowe, małe haczyki i wieszaczki. Można powiesić na nie naszyjniki, korale, saszetki z jednorazowymi kosmetykami... wszystko to, co chcemy mieć akurat pod ręką. W łazience dobrze sprawdzają się systemy relingowe, małe haczyki i wieszaczki. Można powiesić na nie naszyjniki, korale, saszetki z jednorazowymi kosmetykami... wszystko to, co chcemy mieć akurat pod ręką.

W ściance działowej, wykonanej z dwóch płyt gipsowych, wykorzystano wolną przestrzeń na wąską szafeczkę - akurat na małe buteleczki kosmetyków. W ściance działowej, wykonanej z dwóch płyt gipsowych, wykorzystano wolną przestrzeń na wąską szafeczkę - akurat na małe buteleczki kosmetyków.

Przetrzymywane na zewnątrz waciki, patyczki higeiniczne warto jest przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonych pojemniczkach. Unikniemy ich zanieczyszczeń, a także wzbogacimy wnętrze o eleganckie akcesoria. Przetrzymywane na zewnątrz waciki, patyczki higeiniczne warto jest przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonych pojemniczkach. Unikniemy ich zanieczyszczeń, a także wzbogacimy wnętrze o eleganckie akcesoria.

Staraj się wykorzystać każdy wolny kąt w łazience. W rogu można zamontować drabinę narożną, a na niej poukładać potrzebne w łazience przedmioty. To także ciekawa ozdoba. Staraj się wykorzystać każdy wolny kąt w łazience. W rogu można zamontować drabinę narożną, a na niej poukładać potrzebne w łazience przedmioty. To także ciekawa ozdoba.

Półki, pojemniki do przechowywania wacików, puszków waty, buteleczek na kosmetyki, pojemników na mydło itp. powinny być w każdej łazience zawsze pod ręką. Półki, pojemniki do przechowywania wacików, puszków waty, buteleczek na kosmetyki, pojemników na mydło itp. powinny być w każdej łazience zawsze pod ręką.

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz Komentarze (1)

  • Zgłoś nadużycie
    Fanny (Gość), 15 grudnia 2012, 19:07

    Fajne akcesoria do łazienek można znaleźć na Sanit Express, ostatnio zamawiałam tam parę rzeczy i byłam zadowolona

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Wnętrza

Ostatnio na MagazynDomowy.pl