Witaj na MagazynDomowy.pl!

Urządzamy sypialnię

Jak urządzić odpowiednie miejsce do snu i wypoczynku? W stylu minimalistycznym, retro, a może zdecydować się na awangardę? Decyzja należy do ciebie. Nasze propozycje potraktuj jako inspirację.

Przyjemnie jest zasypiać i budzić się w miejscu, które nas optymistycznie nastraja, jednocześnie wycisza i daje ukojenie. W zależności od temperamentu i osobowości możemy zdecydować się na urządzenie sypialni w neutralnych, ciepłych barwach - beżach, brązach i kremowych odcieniach, które pozwalają się wyciszyć naszemu umysłowi, albo zdecydować się na kontrastowe zestawienia np. bieli z czernią, czerwienią lub fioletem. Zdecydowane kolory dadzą wrażenie nowoczesnego, pełnego ekspresji wnętrza. Farbami w takim kolorze możemy pomalować całe wnętrze, decydując się wówczas na kontrastowe dodatki lub podkreślić akcenty we wnętrzu neutralnym np. w kremowej sypialni zawiesić czerwone zasłony, położyć narzutę na łóżko i poduszki, a także oprawić ramki obrazów w tym kolorze. Spokojniejsze będą na pewno pastele i to one są najczęściej wybieranymi kolorami przy aranżacji sypialni. Zapewniają bowiem dobre samopoczucie i relaks.

Jeśli tylko mamy wolne miejsce w sypialni, warto przeznaczyć je na szafę z przesuwanymi drzwiami. Jeśli tylko mamy wolne miejsce w sypialni, warto przeznaczyć je na szafę z przesuwanymi drzwiami.

W sypialni ważne jest oświetlenie. Oprócz górnego przyda się również lampka przy łóżku, najlepiej na takiej wysokości, żeby nas nie oświetlała. W sypialni ważne jest oświetlenie. Oprócz górnego przyda się również lampka przy łóżku, najlepiej na takiej wysokości, żeby nas nie oświetlała.

Za wezgłowiem łóżka warto jest zainstalować panel, ochraniający ścianę i dający oparcie plecom np. podczas czytania. Za wezgłowiem łóżka warto jest zainstalować panel, ochraniający ścianę i dający oparcie plecom np. podczas czytania.

Nowatorskie zastosowanie podobnych kolorystycznie - tapety i narzuty na łóżko. Nowatorskie zastosowanie podobnych kolorystycznie - tapety i narzuty na łóżko.

Materac na łóżku powinien być na tyle twardy, by się nie zapadał, ale też nie powinien nas uwierać. Warto go wypróbować jeszcze w sklepie. Materac na łóżku powinien być na tyle twardy, by się nie zapadał, ale też nie powinien nas uwierać. Warto go wypróbować jeszcze w sklepie.

Połączenie czerni i bieli wygląda elegancko. Jest też doskonałą bazą dla kolorowych dodatków i akcesoriów. W szybkim czasie możemy radykalnie odmienić wnętrze, gdy już nam się znudzi. Połączenie czerni i bieli wygląda elegancko. Jest też doskonałą bazą dla kolorowych dodatków i akcesoriów. W szybkim czasie możemy radykalnie odmienić wnętrze, gdy już nam się znudzi.

Wielkość łóżka najlepiej jest dobrać do śpiących w nim osób. Pojedyncze łóżko na wymiary 90x200 cm, podwójne zaczynają się od 140 cm. Mebel najlepiej jest ustawić zagłówkiem do ściany, zapewniając odstęp po obu stronach (ok.80cm). Wielkość łóżka najlepiej jest dobrać do śpiących w nim osób. Pojedyncze łóżko na wymiary 90x200 cm, podwójne zaczynają się od 140 cm. Mebel najlepiej jest ustawić zagłówkiem do ściany, zapewniając odstęp po obu stronach (ok.80cm).

Więcej inspiracji znajdziecie w galerii. Zapraszamy!

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz Komentarze (2)

  • Zgłoś nadużycie
    MAJA" (Gość), 14 stycznia 2010, 17:48

    Piękna sypialnia o taką mi chodziło ;-)

  • Zgłoś nadużycie
    iwona (Gość), 23 stycznia 2014, 10:14

    ja lubię nowoczesny, minimalistyczny styl, i w takim stylu kupiłam sobie meble w vega-meble.pl nie lubię wnętrz, które są wypełnione mnóstwem akcesoriów, drobiazgów, bo często nadmiar dodatków sprawia wrażenie chaosu, bałaganu

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Wnętrza

Ostatnio na MagazynDomowy.pl