Witaj na MagazynDomowy.pl!

Wiosna w ogrodzie! Rośliny czerwcowe

Majowe kwiaty i krzewy już powoli przekwitają. Trzeba się nimi dobrze zaopiekować. Jednak szczególnie czułą troską trzeba obdarzyć te rośliny, które dopiero w czerwcu zaczynają nam przypominać o rozkwitającym pięknie.

Kwitnienie krzewów wiosennych mamy już za sobą. Możemy więc przystąpić do ich przycinania, zapewni nam to piękne kwiaty na następny rok. W czerwcu lub lipcu wykopujemy kwiaty cebulowe. Powinno się to robić, gdy liście tych kwiatów zaschną. Cebule tulipanów po wykopaniu należy suszyć w miejscu cienistym i przewiewnym. Narcyzy - rosnąć mogą na tym samym miejscu kilka lat. Podobnie szafirki, śnieżyczki, krokusy czy tulipany botaniczne. Ich cebul nie trzeba wykopywać, bo są ładniejsze jeśli zostaną na tym samym miejscu.

Róża Róża

Czerwiec to miesiąc kiedy zaczyna kwitnąć królowa kwiatów - róża. Kwiaty róż od wieków uchodzą za symbol piękna. miłości i radości. Rosną prawie w każdym ogrodzie na całym świecie. Do szczególnie cennych i atrakcyjnych należą róże pienne. Uprawiane w pojemnikach nadają się do ozdabiania tarasów i większych balkonów. Natomiast róże wielkokwiatowe, powinny rosnąć w najbardziej eksponowanym miejscu ogrodu lub w kąciku wypoczynkowym.

Powojnik Powojnik

W tym miesiącu kwitną już pnącza powojników. Pnącza są roślinami o wiotkich pędach, wymagającymi wsparcia, aby wznosić się do góry. Kupując pnącza spytajmy o okres kwitnienia. Możemy mieć kwitnące powojniki od wiosny do jesieni. Są również pnącza wiecznie zielone, np. bluszcz pospolity.

W czerwcu ozdobą rabaty kwiatowej jest dzwonek ogrodowy. kosaćce, maki, lilie, naparstnice.

Fantazyjne kwiaty kosaćce wprowadzają do ogrodu wszystkie kolory nieba - od różowych barw poranka po czerwień zachodzącego słońca. Kosaćce uwielbiają suche, słoneczne stanowisko. Niezwykłe wrażenie robi widok duetu kosaćce - róże, również jako kwiaty cięte w wazonie. Pamiętajmy, że zwiędłe kwiaty należy ścinać, zapewnia to lepsze kwitnienie.

Kosaćce Kosaćce

W tym miesiącu wysiewamy rośliny dwuletnie - bratki, malwy, dzwonki, naparstnice, goździki. Nasiona zwykle wysiewa się na rozsadniku, w miarę możliwości dość rzadko. Jesienią lub wiosną następnego roku przesadzimy je na miejsce stałe. Cały czas pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin, a odwdzięczą nam się pięknymi kwiatami.

Malwa Malwa

Dodaj komentarz Komentarze (5)

 • Zgłoś nadużycie kim awatar
  kim, 4 czerwca 2007, 16:24

  W czerwcu ogrody wyglądaja najpiękniej! To feria barw kwiatów jest obłędna! To mój ulubiony miesiąc. A wręcz kocham róże, które wtedy zakwitaja.

 • Zgłoś nadużycie
  sonia (Gość), 5 czerwca 2007, 22:53

  ... merci ma chere pour cette belle page fleurie!

  ici chez moi en France, j'admire les roses de mon jardin

  depuis un mois, et j'aime toutes les floraisons printanières

  qui se succèdent depuis le mois de mars, et qui parfument

  si merveilleusement le jardin!

 • Zgłoś nadużycie
  martyna majkowska (Gość), 21 marca 2011, 18:10

  ale nazwa

 • Zgłoś nadużycie
  MADZIUNIA (Gość), 21 marca 2011, 18:11

  uuuuuuuuuu ,,D , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,SUPER

 • Zgłoś nadużycie
  gość (Gość), 9 maja 2012, 19:08

  co to za kwiat

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Newsletter

W każdy czwartek prześlemy na Twój adres email darmowe podsumowanie nowości na Magazyn Domowy.

Najpopularniejsze w Ogrody

Ostatnio na MagazynDomowy.pl