Witaj na MagazynDomowy.pl!

Wiosna w ogrodzie! Rośliny majowe

Każdy z nas odczuwa potrzebę relaksu na łonie natury. Ogród odpręża. Widok kwitnących krzewów i kwiatów dostarcza miłych wrażeń. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na urządzanie ogrodu. Jeśli nie mamy działki, tarasu, czy też balkonu możemy stworzyć mini ogródek na parapecie. Porady o pielęgnacji kwiatów i urządzaniu ogrodu zaczniemy od kwiatów majowych.

Każda roślina ma swoje specyficzne wymagania dotyczące gleby lub stanowiska. Maj kojarzy nam się z zapachem bzów, efektownymi magnoliami, różanecznikami, migdałkami i ozdobnymi wiśniami.

Bzy - czyli lilaki - to duże krzewy, dorastają nawet do 6 metrów. Dobrze rosną na przeciętnych ogrodowych glebach. Lubią wapń. Najlepiej je sadzić przy ogrodzeniach w połączeniu z innymi krzewami kwitnącymi w maju - złotokapem czy też kaliną.

Bez Bez

Magnolia najlepiej prezentuje się na tle roślin iglastych, lubi miejsca osłonięte i zaciszne. Dobrze rosną na glebie lekko kwaśnej, wyściółkowanej korą sosnową. Różaneczniki i azalie wymagają gleby kwaśnej, przepuszczalnej, a zarazem wilgotnej latem. Doskonale rosną w pobliżu zbiornika wodnego.

Magnolia Magnolia

Na tle świeżej zieleni pięknie prezentuje się migdałek. Niestety roślina ta jest wrażliwa na silne mrozy, dlatego najlepiej ją sadzić w miejscu zacisznym.

Krzew migdałka Krzew migdałka

Ozdobne wiśnie to niewielkie drzewa, mają wyjątkowo piękne, pełne kwiaty. Dobrze wyglądają w sąsiedztwie oczka wodnego lub posadzone z niższymi roślinami iglastymi.

Ozdobna wiśnia Ozdobna wiśnia

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz Komentarze (6)

 • Zgłoś nadużycie
  gonia (Gość), 15 maja 2007, 19:41

  Wypoczynek we własnym ogródku w dużym mieście to niemożliwe! A jak widzę te koło domów w mniejszych miejscowościach to marzę o tym, żeby sie wyprowadzić na wieś. Posadziłabym sobie magnolie...

 • Zgłoś nadużycie
  natalia (Gość), 16 maja 2007, 12:46

  I całe dnie spędzałabyś na pielęgnacji tych krzewów? Dzięki! Ja wolę popatrzeć na krzaki bzu pod balkonem. U mnie na osiedlu dużo ich rośnie. Teraz tak pięknie kwitną! To mi wystarczy do szczęścia.

 • Zgłoś nadużycie
  weronika (Gość), 8 marca 2009, 11:51

  co za kwiatki

 • Zgłoś nadużycie
  inka (Gość), 7 maja 2009, 21:06

  magnolie są najpiękniejszymi krzewami na ,świecie :) szkoda tylko, że tak krótko kwitną :(

 • Zgłoś nadużycie
  lsdijsid (Gość), 6 maja 2010, 20:57

  kocham magnolie il love

 • Zgłoś nadużycie
  marcin chudzik (Gość), 6 maja 2010, 20:57

  kwiaty do kitu są uuuuuu uuuuuuu uuuuu u u u uu u uu uu uu

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Newsletter

W każdy czwartek prześlemy na Twój adres email darmowe podsumowanie nowości na Magazyn Domowy.

Najpopularniejsze w Ogrody

Ostatnio na MagazynDomowy.pl