Witaj na MagazynDomowy.pl!

Ogród: Zioła

 • Naparstnica purpurowa

  Naparstnica purpurowa

  Naparstnica purpurowa występuje w Europie i w Afryce Północnej. Występuje w stanie dzikim, ale jest chętnie sadzona jako roślina ozdobna.

  Czytaj dalej »
 • Macierzanka piaskowa

  Macierzanka piaskowa

  Macierzanka piaskowa to bardzo użyteczna roślina, ma zastosowanie w ziołolecznictwie , jako przyprawę w kuchni, jak też jako roślinę ozdobną w ogrodzie.

  Czytaj dalej »
 • Dziewanna pospolita

  Dziewanna pospolita

  Dziewanna pospolita występuje w całej Europie. W Polsce możemy spotkać ją wstanie naturalnym na całym niżu i w niskich górach. Uprawiana jest również jako roślina ozdobna i lecznicza.

  Czytaj dalej »
 • Lipa drobnolistna

  Lipa drobnolistna

  Lipa drobnolistna jest drzewem długowiecznym, osiągającym wysokość 25-40 metrów. Chętnie sadzona w parkach i w pobliżu domów ze względu na walory dekoracyjne, pachnące kwiaty i miododajność.

  Czytaj dalej »
 • Morwa biała

  Morwa biała

  Morwa biała w medycynie chińskiej znana jest od tysięcy lat, używano ją do leczenia cukrzycy, gorączki, astmy, epilepsji czy kaszlu. Liście morwy białej stanowią jedyne pożywienie dla jedwabnika morwowego – nocnego motyla, z którego kokonów otrzymywany jest jedwab. Jeśli chodzi o jedwab, to bardzo ciekawa jest historia, czy też legenda jego początków. Ale o tym napiszę w dalsz...

  Czytaj dalej »
 • Brzoza brodawkowata

  Brzoza brodawkowata

  Brzoza brodawkowata występuje w całej Europie. Jest bardzo dekoracyjnym i ciekawym drzewem. Wykorzystuje się go wyrobów mebli, ziołolecznictwie, produkcji alkoholu, do nasadzeń w parkach i ogrodach, poboczach dróg.

  Czytaj dalej »
 • Czosnek niedźwiedzi

  Czosnek niedźwiedzi

  Czosnek niedźwiedzi, nazywany również dzikim, to roślina służąca jako przyprawa, jak też ziele. Możemy spotkać ją na obrzeżach lasów, na polanach, w pobliżu rzek. Lubi miejsca niezbyt słoneczne i wilgotne. Obecnie jest on objęty ochroną. Nie wolno zrywać go w naturalnym środowisku. Można jedynie zakładać uprawę tej rośliny.

  Czytaj dalej »
 • Ostropest plamisty

  Ostropest plamisty

  Ostropest plamisty jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Możemy z niego przyrządzać odwary, nalewki, jest też składnikiem znanych tabletek Sylimarol, stosowanych przy niestrawności, zatruciach wątroby, kamicy żółciowej, w trakcie leczenia nowotworów np. raka płuc i wielu innych schorzeniach i zatruciach.

  Czytaj dalej »
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Newsletter

W każdy czwartek prześlemy na Twój adres email darmowe podsumowanie nowości na Magazyn Domowy.

Najpopularniejsze w Zioła

Ostatnio na MagazynDomowy.pl